Astrolojİ  Dergİsİ

       

          

ANASAYFA

 

- Giriş-Gezegenler
-
Burçlar
-
Yükselen Burçlar
-
Ay Burçları
-
Evler
- Açılar

 

- Makaleler 
- Astroloji Tarihi
- Mitolojik Astroloji
- Astroloji ve Sağlık
- Gezegen Döngüleri
-
Astronomi

 

Tablolar

 

- Astrolojik Takvim

 - Ay Boşlukta

 

 - Burç Değişimi
 - Enlem ve Boylam
 - Yaz Saati
 - Ay Fazları
 - Gökgünlüğü
 - Sembol Anahtarı  

 

- Astrodoku

- Öyküler,Öğütler
- Rüyalar - Semboller
- Karikatürler
- Çin Burçları
- Doğum Günü Renkleri

 

- 4 Element Testi

 

- Astroloji Siteleri
- Kitaplık
- Barış İlhan Yayınevi

 

- Haberler
- Araştırma
  

   Seminer-Eğitim

 

Foto Galeri

 

Okuyucu Mektupları

 

 

BARIŞ İLHAN

kişisel sitesi

 

NCGR-TURKEY

TAROT DERGİSİ

 

Astroloji Dergisi

sitemiz kesintisiz

17 yıldır yayında.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MART – 2018 - Planınızın Peşinden Gidin

 

        Mart 2018 ayının önemli astrolojik enerjileri:

  •        1 Mart 2018’de Güneş Balık’ta ve Ay Başak’tayken Dolunay meydana gelecek.

  •        8 Mart 2018’de Akrep burcundaki Jüpiter durağan durumdan geri harekete başlayacak. 10 Temmuz’da da ileri gitmeye başlayacak.

  •         17 Mart 2018’de Güneş ve Ay Balık burcundayken Yeniay meydana gelecek.

  •         19 Mart 2018’de Aslan burcundaki Ceres durağandan ileri harekete geçecek. 16 Aralık 2017’ye kadar da geri gidecek.

  •        20 Mart 2018’de Güneş’in Koç burcuna girmesiyle astrolojik yıl başlayacak.

  •        22 Mart 2018’de Koç’taki Merkür durağandan geri gitmeye başlayacak. 15 Nisan 2018’e kadar da geri gidecek.

  •         31 Mart 2018’de Güneş Koç’ta ve Ay Terazi’deyken Dolunay meydana gelecek.

Misty Kuseris ©2018

 

 

Mart ayı 1 Mart’ta sabah saatlerinde Venüs’ün Jüpiter’e üçgen açı yapmasıyla başlayacak ve bu ayın ilk Dolunay’ı akşam saatlerinde meydana gelecek. Venüs Jüpiter’e üçgen açı yaptığında her şeyi başarabileceğinizi düşünürsünüz. Hayat konusunda iyimsersinizdir. İlişkiler önemlidir ve diğer insanlarla temasa geçmek istersiniz.

 

Fakat günün ilerleyen saatlerinde Dolunay meydana geleceğinden başkalarıyla olan ilişkilerinizde temkinli olmakta fayda vardır. Balık’taki Güneş ve Başak’taki Ay’ın meydana getirdiği Dolunayda Güneş Neptün’le kavuşuyorken aynı zamanda Ay’da Neptün’e karşıtlık yapıyor olacak. Gerçek ihtiyaçlarınızı duygusal arzularınızdan ayırmaya çalışmanız biraz karışıklığa neden olabilir.

 

Normalde Venüs'le Jüpiter üçgen açı oluşturduğunda ve dolunay meydana gelirken uzun vadeli planlama yapmak için iyi bir gündür. Fakat bu gün hedefleriniz ve başarmak istedikleriniz konusunda kafanız karışabilir. Somut planlar yapmak yerine özlemlerinize odaklanın. Hayallerinizin gerçekçi olup olmadığına bakın. Çok fazla bir şey yapmamaya çalışın. Mümkünse kendinize kolay bir günlük rutin oluşturun.

2 Mart’ta Merkür Jüpiter’e üçgen açı yaptığında uzun vadeli planlarınızda neyin gerçekçi olduğu konusunda daha iyi bir fikriniz olacaktır. Özlemlerinize kavuşabilecek ve bir plan geliştirebileceksiniz.

 

Bugün diğer insanlarla iletişim kurmak için harika bir gündür. Fikirleriniz ve hedefleriniz konusunda kendinizi rahat hissedeceksiniz. Neleri başarmak istediğinizi bilirsiniz. Ortaya çıkabilecek tek bir küçük sorun var; başarma kabiliyetiniz konusunda kendinizi çok emin hissetmeniz neticesinde çok fazla taahhütte bulunabilir ve daha sonra bunların hepsini yerine getiremeyeceğinizi anlayabilirsiniz.  

 

4 Mart’ta Merkür Venüs’le kavuşacak ve günün ilerleyen saatlerinde her iki gezegen de Kayron’la kavuşacaktır. Tüm bu planetlerin Balık burcunda olması başkalarıyla empati kurma yeteneğinizin artacağını gösterir. Olayları önemser ve yardımcı olmak istersiniz. Acı çeken çok fazla insan görmekten hoşlanmayabilirsiniz. Kendinizi ya da başkalarını iyileştirme yollarını bulmayı isteyebilirsiniz. İçsel rehberinizi dinlerseniz yapabileceğiniz çok şeyin olduğunu anlayacaksınız. Bu nedenle düşüncelerinize dikkat edin.

 

Bu aynı zamanda yaratıcılığın arttığı bir gündür. Düşüncelerinizi güzel fikirlerle ifade etmenin yollarını bulabilirsiniz. Sanatsal bir bireyseniz çok yaratıcı sanat eserleri üretebilirsiniz. Sanatsal bir birey olmasanız bile yaşamdaki durumlara yeni yaklaşımlar ve yaratıcı yollar keşfetme şansını yakalayabilirsiniz.

 

6 Mart’ta Merkür ve Venüs Koç burcuna girecek. Başkalarının size ne yapacağınızı söylemesini istemezsiniz. Projeleriniz üzerinde bağımsız çalışmak istersiniz. Sabırlı olmak zor olabilir. Ancak olayların içine aceleyle atlamamak önemlidir. Eğer başkalarını dinlemek için zaman ayırırsanız onların sözlerinin de değerli olduğunu anlayabilirsiniz.

 

8 Mart’ta Jüpiter durağandan geri harekete başlayacak ve 10 Temmuz 2018’e kadar da geri gidecek. Jüpiter’in geri gitmesi sizi kişisel olarak etkilemese de eğer kendi işiniz varsa dikkat etmeniz gerekebilir. Mali bir analiz yapmadan genişleme eğilimi söz konusu olabilir. Bu genişleme size beklediğinizden daha pahalıya mal olabilir. Ayrıca pazarlama stratejileri ve reklamcılık konusunda da fazla masraf yapma isteği görülebilir.

 

Jüpiter’in geri gitmeye başlaması sizi dünyasal platformda da etkileyebilir. Mesela özel bir şirket bu dönemde hisse senetlerini ilk defa halka arz ediyorsa bunlar maliyet olarak düşük olmalarına rağmen yüksek fiyattan piyasaya arz ediliyor olabilirler. Veya bunların beklenenden daha düşük bir fiyatla sunulma eğilimi de olabilir.

 

Jüpiter gerilemesine kişisel bazda baktığımızda ise bu dönem hayatınıza bir göz atmak ve maddi ve manevi ihtiyaçlarınız arasındaki dengeyi kurmak için mükemmel bir zamandır. Hedeflerinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olacak özel kurslar almak için iyi bir zaman olduğuna karar verebilirsiniz. Veya şimdi hedeflerinizi gözden geçirmenin ve doğru yönde gidip gitmediğinize bakmanın zamanının geldiğine karar verebilirsiniz.

 

Ay sonunda Merkür geri gidiyor olacak. Bu nedenle iki tane Merkür üçlü serisi meydana gelecek. Bir gezegen üç kez belirli bir açıyı yaptığında üçlü seri oluşur. Gezegen bir açıyı ilk kez ileri giderken sonra ikinci kez geri giderken ve son olarak da yine ileri giderken oluşturur.

 

Merkür bu üçlü serinin ilk üçgen açısını 9 Mart’ta Ceres geri giderken yapacak. İkinci kez 9 Nisan 2018’de Merkür geri ve Ceres ileri giderken ve üçüncü kez 26 Nisan 2018’de Ceres ve Merkür her ikisi de ileri giderken meydana gelecek. Merkür 22 Mart 2018 tarihine kadar geri gitmeyecek ancak etkileri bugünden itibaren hissedilmeye başlayacak.

 

Merkür geri giden Ceres ile üçgen açı yaptığında bir karar vermeden önce başkalarının söyleyeceklerini dinlemelisiniz. Herhangi bir şey yapmak istediğiniz takdirde anlaşmaya varmanız gerekir. Ayrıca hiç kimse karşılığını almadan bir şey vermek istemiyor gibi görünebilir. Bu durum eğer özel projeler üzerinde pazarlık yapmaya çalışıyorsanız bilhassa önemlidir.

 

Bu ilk üçgen oluştuğunda ihtiyacınız olan bilgiyi toplamak daha iyidir. İkinci üçgen açı 9 Nisan'da meydana gelene kadar herhangi bir bilginin atılıp atılmayacağını görmek için tüm bilgilerinizi gözden geçirmek isteyebilirsiniz. 26 Nisan’da üçüncü üçgen açının oluşmasıyla nihai kararlarınızı verebilir ve müzakerelere başlayabilirsiniz böylece önemli bir şeylerden vazgeçmek zorunda kalmazsınız.

 

8 Mart’ta Merkür ve Venüs yaptıkları kavuşumdan sonra ayrılmaya başlayacaklar fakat Venüs Merkür’ü derece olarak çok yakından takip ettiği için diğer gezegenlerle açı yapmaya önümüzdeki birkaç gün boyunca da devam edecekler.

 

10 Mart’ta Venüs geri giden Ceres’le Merkür’ün dün yaptığı gibi üçgen açı yapacak. Bugün sizin için neyin önemli olduğunu belirlemek ve yaptıklarınızı değerlendirmek isteyebilirsiniz. Başlamış olduğunuz görüşmeler konusunda temkinli davranmanız gerekir ve ancak kendi değerlerinize sadık kalmakla kazanabilirsiniz.

 

Hem Venüs hem de Ceres kadınsı tarafınızın önemini belirttiğinden, Venüs Koç'ta olsa bile başkalarına karşı kimliğinizi kaybetmeden merhamet göstermeniz önemlidir. Başkalarını dinleyerek onların gerçek motivasyonlarını öğrenebilirsiniz. Sizin fikirlerinizle aynı fikirde değillerse başkalarını çok sert şekilde yargılayamazsınız.

11 Mart’ta Merkür Satürn’le kare açı yaparak ikinci üçlü seriyi oluşturacak. Merkür bu serinin ikinci kare açısını 5 Nisan 2018’de Merkür geri ve Satürn ileri giderken yapacak. Bu serinin son açısı 25 Nisan 2018’de Merkür ileri ve Satürn geri giderken meydana gelecek.

 

Merkür Satürn’le kare açı yaptığında işleri ciddiye almalısınız. Ayrıntıları veya verilenleri kaçırmak istemezsiniz. Mevzulara yavaş ve metodik yaklaşmak söz konusudur. Eğer çözümlere çok çabuk ulaşmaya kalkarsanız hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Şu andan itibaren Merkür ve Satürn’ün son kare açısının meydana geleceği tarih olan 25 Nisan’a kadar olan dönemde sağlam bir temel oluşturabilmek için fikirlerinizi geliştirmeye çalışmalısınız.

 

11 Mart’ta Mars Uranüs’le üçgen açı yaptığında yavaşlamak istemeyebilirsiniz. Olaylara hızlıca dalmak isteyebilirsiniz. Ancak böyle davrandığınızda önemli şeyler gözden kaçabilir ve sizi zora sokabilir. Bu enerjiyi kullanmanın en iyi yolu şu an sizin için önemli olan şeylere odaklanmak ve yalnızca hayatınızın bu alanlarında harekete geçmektir.

 

Merkür’ün Satürn’le kare açısından iki gün sonra 13 Mart’ta Venüs de Satürn'le kare açı meydana getirecek. Başkalarının sizi eleştirdiğini düşünmeniz ilişkiler konusunda sorun yaratabilir. Fakat belki onlar değil de aslında siz eleştirel davranıyor olabilirsiniz. Hata yapmak istemediğiniz için herhangi bir karar vermekten de korkabilirsiniz. Ancak başarılı olmak istiyorsanız tek hamleyle bir adım atmanız gerektiğini anlayacağınız bir gündür. Kendi değer sisteminizi göz önünde bulundurduğunuz sürece bir kerede nasıl adım atılacağını ve başarı elde edilebileceğini anlayacaksınız.

 

14 Mart’ta Mars Kayron’la kare açı yaptığında başarınızın yolunda duran korkularınızı serbest bırakmaya devam edin. Kendinize inanırsanız hedeflerinize ulaşabileceğinizi fark edeceksiniz. Mümkünse geçmişte yaşadığınız tüm başarıları düşünün, böylece gerçekten ne kadar başarılı olduğunuzu anlayabilirsiniz.

 

17 Mart’ta Güneş ve Ay’ın Balık burcunda olduğu Yeniay’a rağmen enerji aslında değişken Balık’tan daha fazla öncü enerjiye doğru kaymaya başlayacaktır. Yeniay’dan sonra Mars Oğlak burcuna girecek.

 

Bu enerji kaymasını anlamak çok önemlidir. Birinci enerji değişken Balık olduğunda başkalarına merhamet göstermek ve ayrıca özlemlerinize odaklanmak söz konusudur. Hayatınızda değişiklikler yapmaya hazırlanırsınız. Birinci enerji şimdi öncü temaya döndüğünde ise harekete geçme vakti geldi demektir. İnandıklarınız için savaşmaya hazırsınızdır. Bu tema savaşma eylemi ve kişisel dürtü ile ilgilidir.

 

Yeniay Kayron’la kavuşum ve geri giden Jüpiter ile üçgen açı yaptığında meditasyon için mükemmel bir gündür. Önceliklerinizi gözden geçirebilir ve  başarısızlığa neden olan davranışlarınızı saptayabilirsiniz. Başarısızlığa neden olan davranışlar iki yaşındayken veya gençken yaşamınıza sevgi, şefkat ve güven getireceğini düşündüğünüz öğrenilmiş tepkilerdir. Fakat bir yetişkin olarak bu davranışlar aslında başarınızın önünde engel teşkil ederler. Başarısızlığa neden olan davranışlara iki iyi örnek; çatışmadan kaçınma veya başkalarına saldırmaktır.

 

Bu Yeniay esnasında başarısızlığa neden olan davranışlarınızın yarattığı handikapları görmekle kalmaz aynı zamanda onları hayatınızdan da uzaklaştırabilirsiniz. Kontrol edemediğiniz durumlar hakkında endişelenmenize gerek olmadığını anlayacaksınız. Korkularınızın yolunuza girmesine izin vermediğinizde hayatınızın üzerinde daha fazla kontrole sahip olduğunuzu fark edeceksiniz.

 

Yeniay oluştuktan birkaç saat sonra Mars Oğlak burcuna girecek. Mars Oğlak burcundayken hayatınızdaki önemli konulara odaklanabileceksiniz. Pratik bir yaklaşım uygulayarak problemlerinizi çözebileceksiniz. Oğlak burcunun öncü bir burç olmasından dolayı artık harekete geçmeye hazırsınızdır.

 

19 Mart’ta Ceres ileri gitmek üzere durağanlaşacak. Ceres 16 Aralık 2017’de geri gitmeye başlamıştı. Ceres geri giderken istediğiniz şeyleri alamadığınızı düşünerek çok sık uzlaşmanız gerektiği hissine kapılmış olabilirsiniz. Veya çevrenizi iyileştirmek için fazla zaman harcıyordunuz ve eğlenmeğe pek vakit bulamıyordunuz. Şimdi Ceres'in ileri harekete dönmesi ile bir güç pozisyonundan ödün verebilirsiniz. Ayrıca Aslan’daki Ceres ile daha eğlenceli vakit geçirebilecek ve bu eğlenceyi evinize getirmek isteyeceksiniz.

 

20 Mart’ta Güneş Koç burcuna girdiğinde yeni astrolojik yıl başlayacak. Kuzey yarımkürede Baharın başlangıcı, güney yarımkürede ise Sonbaharın başlangıcıdır. Her iki durumda da Güneş’in Koç'a girmesi enerjinin kaymasını ve yeni bir şeyin başlangıcını temsil eder.

 

Bu yıl Güneş, Mars ve Satürn kavuşumuna bir kare açı yapacak. Ve kare açı gerilimi gösterir. İşin içinde Mars olduğundan harekete geçmek istersiniz.  Beklemek istemezsiniz. Oysa Mars Oğlak burcunda olduğu için yavaşlıyor ve Satürn ile kavuşuyor. Bu nedenle işleri hızlı bir şekilde yapmak zorlaşıyor. Herhangi bir işlem yapmadan önce stratejinizi geliştirmeniz gerekiyor.

 

Ay'ın Mars ve Satürn kavuşumuna üçgen açı yapmasıyla bazı manevi yardımlar alabilirsiniz. İç rehberliğinizi dinlerseniz sizi başarıya götürebilecek doğru stratejileri geliştirebilirsiniz. Ancak bu durum sadece dinlerseniz söz konusudur.

Şimdi Merkür ve Venüs bir kavuşum oluşturacak gibi görünüyor. Ancak bu kavuşum Merkür’ün 22 Mart'ta geri gitmeye başlaması nedeniyle meydana gelmeyecek. Ayrıca Merkür ilk üçlü serisini 9 Mart'ta oluşturduğu için Merkür geri gitmese de geri gidiyormuş gibi hissedeceksiniz. Hem Merkür hem de Venüs Koç'ta olduğundan aklınızdan geçeni söylemek isteyebilirsiniz. Başkalarının size ne yapacağınızı söylemesini istemezsiniz. Başkalarının eylemlerinize destek vermesini ve endişelerinizi dinlemesini istersiniz. Fakat eğer size destek olmaya istekli değillerse gerçekten umursamazsınız. İşlerin şeklinin değişmesindense onları kendi başınıza yapmayı tercih edersiniz. Merkür ile Venüs arasında kavuşum meydana gelmediğinden aklınızdan geçeni söylemek ve insanların sizden ne istediklerini anlamak daha zordur.

 

Koç burcuna giriş anının altında yatan en önemli enerji Güneş’le Ceres’in üçgen açı oluşturmasıdır. Birçok kişi Ceres'e annenizle olan ilişkinizi anlamak rolünü veriyor. Bunda gerçeklik payı olsa da Ceres çok daha fazlasını içerir. Kişisel düzeyde Ceres başkalarıyla nasıl müzakerelerde bulunduğunuzu ve daha iyi çözümlere varmak için nasıl uzlaşı yolları geliştirdiğinizi gösterir. Herkes bir uzlaşmaya varmak için kendinden bir şeyler vermek zorunda kalsa da bir uzlaşma sağlandığında çok daha fazla şeyler kazanılabilinir. Bu enerjiyi daha da önemli yapan şey Merkür’ün 9 Mart 2018'deki ilk üçlü serisinde geri giden Ceres'le üçgen açı oluşturmasıydı.

 

Böylece bu yeni astrolojik yılda kazanmak isterseniz eğer uzlaşma konusu oldukça hassas bir noktadadır. Ayrıca başkalarıyla iletişim kurmada zorluk çekebileceğiniz bir yıldır. Başarılı olabilmek için savaşmanız gerektiğine ya da kendi başınıza bir şeyler yapmanız gerektiğine inanıyor olabilirsiniz. Başkalarını dinlemeye istekli olmadığınızda ise bir çelişki oluşturursunuz. Diğer insanları planınıza dahil ederken kendi fikirlerinizi savunmanın bir yolunu bulduğunuzda ancak başarıyı yakalayabilirsiniz.

 

22 Mart’ta Merkür’ün durağandan geri gitmeye başlamasıyla şimdi bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız geri çekilip dinlemeyi bilmek daha da önem kazanır. Merkür 15 Nisan’a kadar geri gidecek.

 

Koç burcunda ve geri giden Merkür’le öfke ve hayal kırıklığı gibi pek çok şey olabilir. Konuyu başkalarıyla tartışmak isteyebilirsiniz ancak onlar sizi dinlemeyebilir. Veya konuyu diğerleriyle tartışmak yerine onların hakları için savaşmanız gerekiyormuş gibi hissedebilirsiniz.

 

Tüm konulara hakim olmadan olayların içine aceleyle girme eğilimi vardır. Fakat Merkür geri gittiğinden nihai bir karar vermeden önce dikkatli bir şekilde ilerlemeniz ve tüm gerçekleri öğrenmeniz daha önemlidir. Bu geri gitme sürecinde çevrenizdeki insanları ve koşulları gözlemlemek için zaman ayırın. Diğer insanların söylediklerini dinleyin. Mümkünse önemli kararlarınızı Merkür’ün ileri harekete geçeceği 15 Nisan'a kadar erteleyin. Birleşik Devletler'de vergi beyannamelerinin son verilme tarihi 15 Nisan olduğundan vergi beyannamesini göndermeden önce tüm rakamlarınızı tekrar kontrol etmek için kendinize ekstra zaman tanıyın. Vergi iadenizi detaylandırmanız özellikle önemlidir.

 

23 Mart’ta Venüs Plüto’ya kare açı yaptığında yavaşlamak istersiniz. Çevrenizi anlamak istersiniz. Mevcut durumunuzu devam ettirmenin veya değişiklik yapmanın en iyi yol olup olmadığını öğrenmek istersiniz. Çünkü emin değilsinizdir ve hayatınızda biraz gerginlik hissedebilirsiniz. Venüs Plüto'ya kare açı yaptığında hayal kırıklığı hissetme eğilimi olabilir. Hayatınızdaki önemli şeylere odaklanmanız gerekir ancak diğer insanlar size bunların düşündüğünüz kadar önemli olmadığını söyleyebilirler. İdeallerinize sadık kalmanız ve başkalarının görüşlerinin sizi etkilemesine izin vermemeniz önemlidir.

 

25 Mart’ta Venüs geri giden Jüpiter’le 150’lik açı yaptığında hayatınızda neyin önemli olduğunu yeniden değerlendirmeye başlarsınız. Hedeflerinizi gözden geçirirsiniz. Bu 150’lik açıda Jüpiter olduğundan hedeflerinize ulaşmak için acele edebilirsiniz. Fakat bu manevi değerlerinizi gözden geçirmek ve eylemlerinizi tasarlamak için iyi bir gün. Bazı önemli ayrıntıları kaçırma ihtimali olduğu için bugün işlere düşünmeden girişmek için iyi bir gün değildir.

 

26 Mart’ta Mars Ceres’e 150’lik açı yaptığında hala işlerin içine düşünmeden aceleyle girmek isteyebilirsiniz. Yapmak istediğiniz eylemler konusunda kendinizi savaşçı gibi hissedebilirsiniz. Ancak çevrenizdeki durumlar değişiyor ve bugün yaptığınız tüm eylemler daha fazla çatışmaya yol açabilir. Ceres uzlaşmayı bilmenin önemini gösterirken Mars da elinden geldiğince her şeyi almaya olan arzuyu temsil eder. Büyük bir kavgaya girmek istemiyorsanız bu iki enerji arasındaki dengeyi bulmanız gerekir. Denge güç merkezinizi bulmak ve bakış açınızı yansıtmaktır. Böylece diğer insanlar dinlemeye ve sizinle birlikte çalışmanın yollarını bulmaya istekli olurlar.

 

28 Mart’ta Venüs Uranüs’le kavuştuğunda beklenmeyeni bekleyebilirsiniz. Eski bir arkadaşınızla karşılaşabilirsiniz. Yeni biriyle tanışabilirsiniz. Anahtar zihninizi yeni olasılıklara açmaktır. Belki de eski arkadaşınız özlediğiniz birisidir. Veya belki de yeni bir ilişki geçmişteki diğer ilişkilerinizden daha farklıdır. Günün tadını çıkarın ancak uzun vadeli planlar yapmayın. Bu kişilerle birlikte olduktan sonra hayatınızda onları istemediğinize karar verebilirsiniz.

 

Mart ayı biterken Venüs Boğa burcuna girecek ve 31 Mart’ta bu ayın ikinci Dolunay’ı meydana gelecek. Venüs Boğa burcunda olduğunda eşyalarınıza ve hayatınızdaki anlamlarına odaklanmaya başlarsınız. Belki bu eşyaları başarınızın simgesi olarak görebilirsiniz. Veya belki de bu eşyaları korunma için kendinize sarabileceğiniz duygusal bir güvenlik battaniyesi olarak görüyor olabilirsiniz. Eşyalara odaklanmaya ek olarak gelecekte neyi biriktirmek isteyebileceğinizi düşünün. Neyi biriktirebileceğinizi düşünürken sadece nesneleri düşünmeyin. Hayatınıza değer katan ilişkileri düşünün. Bunu anlamak hayatınızda değişiklik yapmak isterseniz hedeflerinize odaklanmanıza yardımcı olacaktır.

 

31 Mart’ta meydana gelecek olan ikinci Dolunay’da Güneş Koç ve Ay Terazi burcundadır. Bu dolunay bir öncü T-kare oluşturarak öncü enerjiyi vurgular. Güneş geri giden Merkür’le kavuşurken Ay’da geri giden Merkür’le karşıt açı yapacak. Aynı zamanda Güneş ve Ay Mars/Satürn kavuşumuna kare açı yapacaklar.

Öncü bir T-kare eylem çağrısı olabilir. Hedeflerinize ulaşmak için birden kendinizi ortaya atmak isteyebilirsiniz. İnandıklarınız için savaşmaya hazırsınızdır. Ancak geri giden Merkür ile planlarınızı gerçekte uygulayamayabilirsiniz. Ve Mars / Satürn kavuşumu olduğundan durumlara dikkatle yaklaşmanız gerekir ki ancak böyle yara almaktan kurtulabilirsiniz. Bu Dolunay'dan öğrenilecek gerçek ders herhangi bir eylem yapmadan önce bir stratejiye sahip olmanın gerekliliğidir. Ve harekete geçmeye başladıktan sonra planınızı takip etmeniz gerekir.

 

Misty Kuseris ©2018

http://mistykuceris.com/ 

Çeviren: Belgin Avunduk

 

 

 

 

HAFTALIK BİLGİ KÖŞESİ

12. Evdeki Gezegenler:

 

GÜNEŞ olumlu yönüyle içsel sıcaklığın ve canlılığın, içsel kaynaklarından emin olmanın ve kendini yeniden canlandırabilmenin

işaretidir.

 

Olumsuz yönüyle, dıştan kendini geri planda tutuyor gibi görünebilir, ama içte hatırı sayılır egotizm, böbürlenme, narsisizm olabilir.

 

Sonuçta özsaygıyı ve haysiyeti tehdit eden dış güçlere karşı egoyu korumaya çalışmak söz konusudur.

 

 

BURÇLAR

 

 

 

 

NCGR TÜRKİYE

www.ncgr-turkey.com

NCGR ve sertifika konusunda
her türlü bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.Ayrıca psikolojik astroloji dışında astrolojik bilgi ve makaleleri okuyabilirsiniz

 

 

SOLAR FIRE

TÜRKİYE'DE

 

BUGÜNKÜ AY

© 2017, BARIŞ İLHAN YAYINEVİ

Bu dergideki tüm yazıların yayın hakkı Barış İlhan Yayınevi'ne aittir. İzinsiz hiçbir alıntı yapılamaz ve kopya edilemez.