Astrolojİ  Dergİsİ

       

          

ANASAYFA

 

- Giriş-Gezegenler
-
Burçlar
-
Yükselen Burçlar
-
Ay Burçları
-
Evler
- Açılar

 

- Makaleler 
- Astroloji Tarihi
- Mitolojik Astroloji
- Astroloji ve Sağlık
- Gezegen Döngüleri
-
Astronomi

 

Tablolar

 

- Astrolojik Takvim

 - Ay Boşlukta

 

 - Burç Değişimi
 - Enlem ve Boylam
 - Yaz Saati
 - Ay Fazları
 - Gökgünlüğü
 - Sembol Anahtarı  

 

- Astrodoku

- Öyküler,Öğütler
- Rüyalar - Semboller
- Karikatürler
- Çin Burçları
- Doğum Günü Renkleri

 

- 4 Element Testi

 

- Astroloji Siteleri
- Kitaplık
- Barış İlhan Yayınevi

 

- Haberler
- Araştırma
  

   Seminer-Eğitim

 

Foto Galeri

 

Okuyucu Mektupları

 

 

BARIŞ İLHAN

kişisel sitesi

 

NCGR-TURKEY

TAROT DERGİSİ

 

Astroloji Dergisi

sitemiz kesintisiz

17 yıldır yayında.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TEMMUZ 2019  

 İlişkilerle Daha Fazlasını Başarın

Temmuz ayının önemli astrolojik enerjileri:

·    - 2 Temmuz 2019'da Yengeç burcundaki Güneş ve Ay’la Tam Güneş Tutulması meydana gelecek.

      - 7 Temmuz 2019’da Aslan burcundaki Merkür geri gitmek üzere durağanlaşacak ve 31 Temmuz’a kadar da geri gidecek.

      - 16 Temmuz 2019’da Yengeç burcundaki Güneş ve Oğlak burcundaki Ay’la Kısmi Ay Tutulması meydana gelecek.

      - 19 Temmuz 2019’da Merkür tekrar Yengeç burcuna girecek.

      - 31 Temmuz 2019’da Yengeç burcundaki Merkür ileri gitmek üzere durağanlaşacak. 7 Temmuz 2019’da geri gitmeye başlamıştı.

- 31 Temmuz 2019’da Güneş ve Ay Aslan burcundayken ikinci Yeniay meydana gelecek.

 

Misty Kuseris ©2019

Temmuz ayı başlarken Mars 1 Temmuz'da Aslan burcuna girecek. Mars Aslan burcundayken eğlenmek istersiniz. Mars geri giden Ceres’e üçgen ve bir kaç gün sonra da Uranüs'e kare açı yapacağından eve misafir davet etmek veya dışarı çıkıp yeni bir şeyler yapmak arasında kararsız kalabilirsiniz. Başkalarıyla mücadele etmek pek eğlenceli olmayabilir. Fakat başkalarıyla etkileşimlerinizde daha cömert davranır ve çabalarınızı takdir etmelerini beklersiniz.

2 Temmuz’da Yengeç burcundaki Güneş ve Ay ile güneş tutulması gerçekleşecek. Bu tutulma Yeni Zelanda'nın doğusundaki güney Pasifik Okyanusu'ndan Şili ve Arjantin'deki Coquimbo Bölgesi'ne kadar olan bölgede görülecektir. Bu tutulma 127.Saros döngüsünün bir parçasıdır.

Bu tutulma Amerika Birleşik Devletleri'nden görülmeyecek olsa da Amerika Birleşik Devletleri haritasının Güneş'i ile kavuşum yapacak. Bu Başkanı çevreleyen konuların daha belirsizleşmesi anlamına gelir. Ya halkın gözünden düştüğü için ya da büyük bir sorun nedeniyle sıkıntı yaşayabilir.

Güneş tutulması Yeniay zamanında meydana gelir. Genellikle Yeniay’da yeni şeylere başlamak söz konusudur. Fakat bir güneş tutulması olduğunda meseleler gizlenme eğilimindedir. Yengeç burcundaki bu tutulma ile evle ilgili konular ön plana çıkar ve dışarıdan çok evde olmak tercih edilir. Hatta içinde bulunduğunuz çevredeki insanları korumaya çalışabilirsiniz. (Size yakın olan ancak mutlaka aileniz olmayan insanlar.) Bu gün derin düşünme ve rahatlama için iyi bir gündür. Çok fazla şey yapmaya çalışmak yorgunluğa sebep olabilir.

3 Temmuz’da Venüs Yengeç burcuna girecek ve iki saatten kısa bir süre sonra da Mars geri giden Ceres’le üçgen açı yapacak. Venüs Yengeç burcuna girdiğinde dışarı çıkıp hayatın içine katılmak yerine evde kalma ve ailenizle daha fazla zaman geçirme ihtiyacı hissedersiniz. Ailenizin sizin için ne anlama geldiğini değerlendirmek istersiniz. Onlarla ilişkilerinizi geliştirmenin yollarını bulmaya çalışırsınız.

Mars’ın geri giden Ceres’le üçgen açı yapması bu iki gezegenin arkasındaki mitolojiyi anlamaya yardımcı olur. Mars ve Ceres sıklıkla simbiyotik bir ilişki içindedirler. Mars, Ceres'in kızı Persephone'yi kaçırdığında Hades’in hissettiği tutkuyu gösterir. Ceres, bu kaçırma işine öfkeli olan ve kızı eve gelene kadar dünyayı karanlığa atan bir anne olarak görülür. Ceres kızını geri almak için nasıl bir plan yapacağını ve ödün vereceğini biliyordu.

Mars Ceres’e üçgen açı yaptığında, özellikle Ceres geri giderken, sizi başarıya götürecek olan yaratıcı eylemleri kullanma konusunda hırslı olabilirsiniz. Ceres ile kendinizi tutkulu hissedersiniz. Hatta tutkunun sizi nasıl yönlendirdiğini anlarsınız. Fakat başarılı olmak için bir eylem planına ihtiyacınız olabilir. Ceres planınızın engellenmesine izin vermez ve aksine yaptığınız planınızla size başarı yolunu açar. Bu nedenle bugün planlarınızı eyleme geçirebilir ve başarılı olmanıza yardımcı olması için başkalarını devreye sokabilirsiniz.

Mars geri giden Ceres’e üçgen açı yaptıktan sonraki gün yani 4 Temmuz’da Venüs geri giden Ceres’le 150’lik açı yapacak. Yine Venüs sevginizin tutkulu doğasını temsil ederken Ceres, özellikle geri hareket ederken, egoist doğanızı temsil eder. İkisi 150’lik açı yaptığında tutku ve mantık arasındaki dengeyi bulmanız için hayatınızda ayarlamalar yapmanız gerekir. Bir yolu izlemeye başlayıp sonra bunun doğru olmadığına karar verip değişiklik yapabilirsiniz. Şu anda ihtiyacınız olan sevgi ve desteği sağlayıp sağlamadıklarını görmek için ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Desteklerini almak için yaşamınızdaki diğer insanlara karşı yaklaşımınızda değişiklik yapmanız gerekebilir. Nihayetinde kendi yolunuzu takip etmeniz ve her zaman başkalarının tavsiyelerini dinlemeniz gerekmediğinin farkına da varabilirsiniz. Anladıklarını söyleseler de şu anda sizin yaşadıklarınızı asla yaşamamış olabilirler.

7 Temmuz’da Aslan burcundaki Merkür geri gitmek üzere durağanlaşacak. 16 Temmuz’da Yengeç burcuna tekrar dönecek ve 31 Temmuz’a kadar da geri gidecek. Merkür sadece bir üçlü açı serisi oluşturdu ve oda Ceres’le olan açıydı.

Merkür’ün geri gittiği bu dönemde önceki geri gittiği dönemlere nazaran çok yoğun etkiler olmayacak. Çünkü Merkür’ün yalnızca bir üçlü açı serisi var ve Ceres'le çok pozitif olan bir üçgen açı yapacak. Merkür Aslan burcunda ve geri hareket ediyorken eğlenmeye çalışın ve kendinizi çok fazla ciddiye almayın.

18 Temmuz’da Venüs Kayron’la kare ve Uranüs’le 60’lık açı yapacak.

Venüs Kayron’la kare açı yaptığında hayatınızdaki herhangi bir sıkıntıdan kurtulmak sizin için önemli hale gelir. Çünkü artık bir kurban olmak zorunda değilsiniz. Hareketlerinizin sorumluluğunu üstlenir ve kimsenin hayatınızdan sorumlu olmasına izin vermezsiniz.

Bu hareketlerinizin sorumluluğunu üstlenme kabiliyeti Venüs Uranüs'le 60’lık açı yaptığında daha kolaydır. Beklenmeyen olayların yaşanması gerçeği anlamanıza yardımcı olur. Bu arada başarınıza yardımcı olacak bazı eski tanıdıklarınıza rastlayabilirsiniz. Beklemediğiniz şeyleri kabul edin çünkü onlar sayesinde beklediğinizden daha fazla ödül kazanabileceksiniz.

9 Temmuz’da Kayron geri gitmeye başlayacak. 12 Aralık 2019’a kadar da geri gidecek. Kayron özellikle Koç burcunda geri hareket ederken gerekenden daha uzun süre acı çekme eğiliminde olursunuz ve bunu kimseyle konuşmak istemezsiniz. Sorunları kendi kendinize çözebileceğinizi düşünürsünüz. Ancak bazen her şeyi kendi başınıza yapamayacağınızı ve yardıma ihtiyacınız olduğunu anlamanız gerekir.

11 Temmuz’da Mars geri giden Kayron’la üçgen ve Uranüs’le kare açı yaptığında dikkatli olmalısınız. Çünkü geri giden Kayron Koç burcunda ve Koç burcunun yönetici gezegeni Mars’tır. Bu açıyla sıkıntıların sizi hayatta ilerlemeniz için nasıl motive ettiğini anlarsınız. Belki de sizi tehlikeye sokabilecek çok fazla risk alıyorsunuzdur. Çünkü Mars günün ilerleyen saatlerinde Uranüs'le kare açı oluşturacak. Beklenmedik şeyler olabilir veya dikkatsiz olabilirsiniz. Acele etmemek önemlidir. Bugün yavaş hareket etmek ve çevrenize dikkat etmek için elinizden geleni yapmalısınız.

16 Temmuz’da Ay Tutulmasından önce Venüs geri giden Jüpiter’le 150’lik açı yapacak. Normalde Venüs ve Jüpiter çok iyi uyum sağlar. Jüpiter özellikle gecikmiş bir mükafat şeklinde hayatınıza gelen iyi şansları temsil eder. Venüs ise keyfini çıkardığınız finansal güvenliği temsil eder. Ve ayrıca Venüs Yengeç’teyken aileyle birlikte olmak güvenlik hissi verir.

Ancak aradaki açı 150‘lik açı olduğundan paranız konusunda temkinli olmanız gerekir. Beklenmeyen masraflarla karşılaşabilirsiniz. Veya fiyatı uygun olmayan bir şey satın almak isteyebilirsiniz ve bunun için çok fazla para ödeyebilirsiniz. Ayrıca diğer insanlarla olan ilişkilerinize çok fazla önem verebilirsiniz. İlaveten bu enerji Güneş tutulması sırasında da hissedilecektir.

Kısmi Ay tutulması Güneş Yengeç burcunda ve Ay Oğlak burcundayken meydana gelecek ve Avrupa, Asya, Avustralya, Afrika, Güney/Doğu Kuzey Amerika, Güney Amerika, Pasifik, Atlantik, Hint Okyanusu ve Antarktika'da görülecektir. Bu tutulma Saros 139. seriye dahildir.

Ay tutulması Dolunay zamanında gerçekleşir. Genellikle Dolunay sırasında sizi rahatsız eden durumlardan kurtulmak istersiniz. Bu durumda Güneş Yengeç'te ve Ay Oğlak’ta olduğundan aileyle daha fazla ve iş için daha az zaman harcamanın yollarını arayabilirsiniz. Ancak bu zor olabilir çünkü günün erken saatlerinde Ay Plüto’yla kavuşum ve Venüs geri giden Jüpiter’le 150’lik açı yapacak. Bu açılar meydana geldiğinde işe tüm enerjinizle odaklandığınızda kendinizi daha güçlü hissedebilirsiniz. Fakat bu artan güç duygusu ailenizle olan ilişkilerinizi zedeleyebilir. Veya ailenizin maddi güvenliğini arttırmak için işyerinde daha fazla zaman harcamanız gerektiğini düşünebilirsiniz.  Bu konuları ailenizle tartışarak ailenizin ihtiyaçları ve iş projeleriniz arasında bir denge kurabilirsiniz.

17 Temmuz’da Venüs geri giden Satürn’le karşıt açı yaptığında Yay burcundaki Ceres ileri hareketine başlayacak ve Venüs Kuzey Ay Düğümü ile kavuşacak.

Venüs geri giden Satürn’le karşıt açı yaptığında iş konuları daha fazla ciddiye alınır. Kendi hareketlerinizi eleştirmeye bile başlayabilirsiniz. Fakat kendinize karşı nazik olmak önemlidir. Ayrıca Venüs geri giden Satürn'le karşıt açı yaptığında kendinizi yalnız hissedebilir ve kimsenin ihtiyaçlarınızı dikkate almadığını düşünebilirsiniz. Şu an kendinizi başkalarından uzaklaştırmayın çünkü bu sadece tecrit duygunuzu artırır.

Yay burcundaki Ceres ileri gitmeye başladığında kendinden emin bir yaşlı gibi hissetmeye başlarsınız. Ceres geri gitmeye başladığında ise öğrendiğiniz tüm bilgileri ve onları yaşamınıza nasıl dahil edeceğinizi anlama gereği hissedersiniz. Şimdi Ceres ileri harekette olduğu için maneviyat daha iyi anlaşılır ve bu bilgi dünyayla da paylaşılabilir. Ancak yeni girişimler yaptığınız takdirde dikkatli olmalısınız çünkü hedefleriniz gerçekçi olmayabilir.

Venüs Kuzey Ay Düğümüyle kavuştuğunda dışa dönmeye ve geleceğinizi ve ne yapmak istediğinizi düşünmeye başlarsınız. Ayrıca hayatınıza yeni bir motivasyon getirecek şeyler yapmanın değerini anlarsınız.

18 Temmuz’da geri giden Merkür Ceres’le üçgen ve Venüs geri giden Neptün’le kare açı yapacaklar.

18 Temmuz’da geri giden Merkür Ceres’le üçgen açı yaptığında, bu üçlü açı serisinin ikinci üçgen açısı gerçekleşmiş olacak. Bu açı ilk defa 29 Haziran’da Merkür ileri ve Ceres geri giderken meydana gelmişti. Son olarak ise 13 Ağustos’ta her ikisi de ileri giderken meydana gelecek. Bu gün hayatınızda eğlencenin tadını çıkarabileceğiniz bir gün. Elde edebilecekleriniz konusunda daha iyimser olurken uzlaşmanın önemini de anlarsınız.

Venüs geri giden Neptün’le üçgen açı yaptığında eğlenme ve dinlenme arzusu duyulabilir. Bu gün izine çıkmak, hiçbir şey yapmamak için harika bir gün olmakla beraber SPA’ya gidilebilir veya hoşlandığınız bir aktivite yapılabilir. Yeni birisiyle tanışabilir ve bu kişinin ruh eşiniz olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak dikkatli olmanız gerekir. Çünkü bu kişi göründüğü gibi biri olmayabilir. Ayrıca fazla miktarda finansal yatırım gerektireceğinden herhangi bir sözleşmeyi imzalarken dikkatli olmalısınız. Venüs geri giden Neptün'le üçgen açı yaptığında aldatılmak çok kolaydır.

19 Temmuz’da Merkür tekrar Yengeç burcuna girdiğinde aileniz ve evinizin ne kadar önemli olduğunu fark edersiniz. Her şeyin güvenli olduğundan emin olmak istersiniz. Ailenizle daha fazla zaman geçirmek önemli hale gelir. Bir süredir görüşmediğiniz bazı aile üyeleri ile iletişime geçebilirsiniz. Bu kesinlikle bir iç gözlem dönemidir. En sosyal bireyler bile içe kapanabilirler.

21 Temmuz’da Venüs geri giden Plüto ile karşıt açı yaptığında güç mücadelelerine dikkat edin. Başkalarının sizi kontrol etmesini ve ayrıca bağımsızlığınızı kaybetmeyi istemezsiniz. Her iki burç da inanç sistemleriniz konusunda mücadele etme zorunluluğu olduğunu düşünmenize sebep olabilir. Bu mutlaka kötü bir şey olmasa da biraz dikkatli olmak gerekir. Enerjinizi kazanamayacağınız bitmek bilmeyen savaşlar için harcamamaya çalışmalısınız.

Normalde 22 Temmuz’da Güneş Aslan burcuna girdiğinde dışarı çıkıp eğlenmek isteği olabilir. Fakat bu sefer biraz farklı çünkü Merkür Yengeç burcunda geri gidiyor. Şimdi evde samimi bir aile ve arkadaş ortamında vakit geçirmenin daha keyifli olduğunu düşünebilirsiniz.

25 Temmuz’da Mars geri giden Jüpiter’le üçgen açı yaptığında her şeyi yapabileceğinizi hissedersiniz ve yapabilirsiniz de. Bu yeni girişimler yapmak ve ertelediğiniz hedeflerinizin peşinden gitmek için harika bir gündür. Karizmanız ile parlayabilirsiniz. Başarılı olmanız gerektiğini düşündükleri için diğer insanlar da size yardım etmek isteyebilir.

26 Temmuz’da Mars geri giden Satürn’le 150’lik açı yaptığında dikkatli olun. Çok hızlı hareket etmek istemeyebilirsiniz ya da geçmiş olaylar yüzünden kendinizi köşeye sıkışmış gibi hissedebilirsiniz.  Ayrıca yaşamdaki konumunuza erişmek ve sınırlarınızı anlamak isteyebilirsiniz. Sınırlarınızı ve bu sınırların yaşamınızdaki önemini anlarsanız, beklediğinizden çok daha fazlasını yapabileceğinizi görebilirsiniz. Ancak bundan sonra yalnız gitmeniz gerekebilir. Bugün başka birinin size yardım etmesini beklemeyin.

Bu aynı zamanda geri giden Satürn, geri giden Neptün ve geri giden Plüto’nun meydana getirdiği ve 4 Ağustos 2019 tarihine kadar sürecek olan bir YOD açı kalıbının başlangıcıdır. Bu diğer insanlarla çalışabilecek kadar esnek kalmakla, gücünüzü korumak için uygun sınırların geliştirilmesi arasında ayarlamalar yapmanız gerektiği anlamına gelir.

27 Temmuz’da Venüs Aslan burcuna girdiğinde dışarı çıkıp eğlenmek ve hayatınıza zevk katan, çabalarınızı destekleyen insanların yanında olmak istersiniz. Başkaları için özel bir şeyler yapmayı arzularsınız. Bu karşılıklı destek günüdür. İnsanlar size yardım etmeye sizin onlara yardım etmeye istekli olduğunuz kadar isteklidirler.

26 Temmuz'da Mars’la başlayan YOD açı kalıbının enerjisi 30 Temmuz'da, Mars'ın geri giden Neptün’le 150˚’lik açı oluşturmasıyla devam edecek. Bugün kişisel gelişiminize engel olan sınırları nasıl çözeceğinizi anlamanız gerekmektedir. Yaşamınızda bu enerjiyi nasıl kullanacağınızı anlamak istiyorsanız, akışla devam etmenin bazen daha önemli olduğunu bilmelisiniz. Eğer hiçbir şey yapmak istemiyorsanız sadece rahatlamaya çalışın. İhtiyacınız olan bilgi 4 Ağustos’ta Mars geri giden Plüto’yla 150’lik açı oluşturduğunda ve artan bir güç duygusu hissettiğinizde size gelecektir.

31 Temmuz’da Yengeç burcundaki Merkür ileri gitmeye başlayacak ve birkaç saat sonra ikinci Yeniay meydana gelecek. Merkür 7 Temmuz’da geri gitmeye başlamıştı. Merkür’ün bu geri hareketinin enerjisi önceki geri giden Merkür dönemlerinin enerjisine nazaran çok daha kolaydır. Ailenizle daha çok zaman geçirme imkânı ve tüm samimi ilişkilerinizdeki bağları güçlendirmenin yollarını bulabilirsiniz. İlaveten güvenlik meselelerini ele alabilir ve yaşamınızdaki güvenliği arttırmanın yolları ile ilgilenebilirsiniz.

Gün içinde daha sonra Aslan burcundaki Güneş ve Ay’la Yeniay meydana geldiğinde Yeniay’ın Uranüs’le kare açı yapması nedeniyle bazı beklenmedik haberler alabilirsiniz. Dışarı çıkıp bir şeyler yapmak isteyebilirsiniz ancak bu yeni bilgilere dikkat etmeniz gerekir. Çünkü Uranüs Boğa'da olduğundan bu yeni bilgiler hayatınıza ve hayatınızdaki insanlara nasıl baktığınızla ilgili olabilir. Siz diğer insanlara yardım etmeye çalışırken değer sisteminiz meydan okumalarla karşı karşıya kalabilir.

Aslan burcundaki dört enerji noktasıyla (Venüs, Ay, Güneş ve Mars) başkalarına yardım etmek isteyebilirsiniz. Ve bu enerji noktalarının geri giden Jüpiter ve geri giden Kayron’la açı yapmasıyla büyük ateş üçgeni meydana geldiğinde ilişkilerinizin ne kadar önemli olduğunun farkına varabilirsiniz. Bu ilişkiler sayesinde ihtiyacınız olan desteğe sahip olduğunuzu bilerek yaşamınızda çok daha fazlasını başarabilirsiniz.

Misty Kuseris ©2019

http://mistykuceris.com/ 

Çeviren: Belgin Avunduk

 

 

HAFTALIK BİLGİ KÖŞESİ

12. Evdeki Gezegenler:

 

GÜNEŞ olumlu yönüyle içsel sıcaklığın ve canlılığın, içsel kaynaklarından emin olmanın ve kendini yeniden canlandırabilmenin

işaretidir.

 

Olumsuz yönüyle, dıştan kendini geri planda tutuyor gibi görünebilir, ama içte hatırı sayılır egotizm, böbürlenme, narsisizm olabilir.

 

Sonuçta özsaygıyı ve haysiyeti tehdit eden dış güçlere karşı egoyu korumaya çalışmak söz konusudur.

 

 

BURÇLAR

 

 

 

 

NCGR TÜRKİYE

www.ncgr-turkey.com

NCGR ve sertifika konusunda
her türlü bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.Ayrıca psikolojik astroloji dışında astrolojik bilgi ve makaleleri okuyabilirsiniz

 

 

SOLAR FIRE

TÜRKİYE'DE

 

BUGÜNKÜ AY

© 2017, BARIŞ İLHAN YAYINEVİ

Bu dergideki tüm yazıların yayın hakkı Barış İlhan Yayınevi'ne aittir. İzinsiz hiçbir alıntı yapılamaz ve kopya edilemez.