2017

  

HOROZ YILI  

              Doğum yılınızı girin. Örnek: "1975"

                        

                                    

FARE.....(Yin).....Sloganı: 'Ben kazanacağım'

Güçlü Yönleri: Çekici, koruyucu, şefkatli, konuşkan, dinamik, ailesine düşkün, tutumlu,duygusal, uyumlu, kabiliyetli ve zeki.

Problemli Yönleri: Çok geveze, aşırı sahiplenen, bağımlı, suçu kendinde aramayan, kendinde suç bulmayan, aşırıya kaçan, cimri, kendini beğenmiş, amirane, kavgacı, açıkça kendini düşünen ve insanları kullanan.

   

MANDA.....(Yin).....Sloganı: 'Direnir, ayakta kalırım'

Güçlü Yönleri: Sabırlı, düşünceli, becerikli, hünerli, kendinden emin, ailesine düşkün, otoriter ve üretken.

Problemli Yönleri: Bağnaz, ön fikirli, şoven, körü körüne inanan, kibirli, insana kök söktürten, adi, eleştirel, tutucu, aksi ve şiddete eğilimli.

 

KAPLAN....(Yang)....Sloganı: 'Ben kazanırım'

Güçlü Yönleri: Sevecen, cazip, çekici, sıcak kalpli, şerefli, çalışkan, bağımsız, idealist, şirin.

Problemli Yönleri: Çabuk öfkelenen, sert, kızgın, dünyayı umursamayan, kavgacı, değişken, avına saldıran, asi, söz dinlemez, saygısız.

 

TAVŞAN.....(Yin).....Sloganı: 'Geri çekilirim'

Güçlü Yönleri: Hassas, evini seven, akıllı, mantıklı, ihtiyatlı, uzun ömürlü, hevesli, kültürlü, terbiyeli, sanatkar, akademik, yumuşak, çok misafirperver, alçakgönüllü ve erdemli.

Problemli Yönleri: Çok kendini beğenmiş, muammalı, ukala,karmaşık, ilgisiz, hastalık hastası, fazlasıyla resmi, yargılayıcı, kendini haklı gören, aldatıcı.

 

EJDERHA....(Yang)....Sloganı: 'Ben hükmederim'

Güçlü Yönleri: Canlı, enerjik, yüce ruhlu, karizmatik, prensip sahibi, kendine yeten, başarılı, soylu, iyiyi kötüyü ayırt edebilen.

Problemli Yönleri: Yüksekten atan, aşırı kurnaz, tatminsiz, acımasız, isteklerinde direten, önyargılı, savunmacı, güce takıntılı, delicesine cesur ve atılgan, inatçı ve kendini beğenmiş.

 

YILAN.....(Yang)......Sloganı: 'Hissediyorum'

Güçlü Yönleri: Dost canlısı, uzlaşma için kendinden feragat edebilen, eğlenceyi seven, iyiliksever, sempatik, anlayışlı, filozofça, modaya uygun, sezgisel, akıllı, diplomatik, eğlendirici, seksi.

Problemli Yönleri: Kendini haklı gören, zorba, suçlara göz yuman, yalancı, açgözlü, kendine güvensiz, karamsar, kararsız, gösteriş meraklısı, beğenilme isteklisi ve kaybetmeyi sevmeyen.

 

AT.....(Yang).....Sloganı: 'Ben kontrol ederim'

Güçlü Yönleri: Verimli, soylu, hevesli, eğlenceli, sıcak kalpli, çalışkan, sosyal, bağımsız, azimli, eliaçık, istekli, meraklı, ikna edici ve akıllı

Problemli Yönleri: Küstah, kendini beğenen, karşısındakini küçük gören, endişeli, vicdansız, değişken, aşırı pragmatik, fırsatçı, inatçı, kendi çıkarlarını gözeten, aşırı umarsız ve duyarsız.

 

KEÇİ.....(Yang).....Sloganı: 'Ben bağımlıyım'

Güçlü Yönleri: İyiliksever, yaratıcı, anlayışlı, sezgisel, dürüst, romantik, hassas, uysal, samimi, fedakar.

Problemli Yönleri: Kendine acıyan, birisine sığınma ihtiyacında olan, intikamcı, tembel, kaprisli, sorumsuz, dikkatsiz, ağır, sinir bozucu ve şiddete eğilimli.

 

MAYMUN.....(Yin).....Sloganı: 'Ben eğleniyorum'

Güçlü Yönleri: Mucit, zeki, bireysel, eliaçık, sevecen, samimi, mantıklı, sadık, bağımsız hareket edebilen ve işbirlikçi.

Problemli Yönleri: Hilekar, kendisiyle ilgilenen, ilgisiz, dikkatsiz, kolay kandıran ve kolay kandırılan, ucuz, kendine güvenmeyen, tepkisel, ilgi çekme takıntısı.

 

HOROZ.....(Yang).....Sloganı: 'Ben daha iyisini bilirim'

Güçlü Yönleri: Cesur, hevesli, sadık, çalışkan, tuttuğunu koparan, maceracı, titiz, dakik, uyanık, alçakgönüllü, iyi iletişim kurabilen, etkileyici ve hazırcevap.

Problemli Yönleri: Huysuz, kavgacı, önemsenme meraklısı, patronluk taslayan, kendini beğenmiş, aşırı egoist, maddeci, önüne gelen şeyi alan, tahakküm eden, alaycı, kendi dünyasına kapanan.

 

KÖPEK.....(Yin)......Sloganı: 'Ben tasalanırım'

Güçlü Yönleri: İyi niyetli, adil, eşitlikçi, ilgili, doğa aşığı, zeki, felsefi, alçakgönüllü, iyiliksever, ihtiyatlı, sıcak kalpli.

Problemli Yönleri: Panikleyen, kaba, uyumsuz, sinirli, kavgacı, karşısındakini suçlayıcı, huzursuz, endişeli, yargılayıcı, kendini haklı gören, birlikte yaşanması zor.

 

DOMUZ.....(Yin).....Sloganı: 'Ben muhafaza ederim'

Güçlü Yönleri: Duygusal, hassas, saf, sevecen, fedakar, bilgili, yetenekli, dışa dönük, samimi, misafirperver, hayırsever ve erdemli.

Problemli Yönleri: Öfkeli, karamsar, aşırı keyfine ve boğazına düşkün, hata derecesinde sade, rekabetçi, her şeyi bildiğini sanan, kendini kötü kişilerin kurbanı olmuş hisseden, insanlara kızgın, ezik ve intikamcı.

Suzanne White'ın Yeni Çin Astrolojisi Kitabından yararlanılmıştır.

This free script provided by
JavaScript