2024 YILININ İLK YENİAYI

”Bu ay bize öğretmen taşı olan kuvars kristali gibi evrensel enerjilerin açık alıcıları ve vericileri olmayı öğretir. Oğlak burcunun kuvarsın moleküler yapısını katman katman oluşturduğu gibi ve silikanın da benzer bileşenleriyle vücudumuzun güçlü kemiklerine benzer bir kafes oluşturduğunu gördüm. Oğlak burcunun güçlü yapılar ve duvarlar inşa etmesine rağmen bükülmek için esnek olması gerekir. Bu nedenle yönetici gezegeni Satürn dizleri yönetir. Ah seksi keçi her şeye rağmen zirveye ulaşıyorsun ama oraya nasıl ulaştığını unutma! Yükselişinizde sizi kimin desteklediğini unutmayın!

Bu Yeni Ay ilk önce Zeus’un kızı, aynı zamanda zanaat ve strateji tanrıçası Minerva olarak da anılan Pallas Athena’ya altmışlık açı yaparak müthiş bir tanrıça enerjisiyle geliyor. Onun mesajı bunu strateji haline getirmektir: geri çekilmeye ve ilahi bilgeliğinizi yansıtmaya yönelik içgüdüsel ihtiyaçlarınızı onurlandırmalısınız. Daha sonra önce Ay ardından Güneş gökyüzünün evcil tanrıçası Juno’ya olumlu bir açı yapacak. Juno kadınların ve çocukların koruyucusudur. Juno Moneta bir Roma parasının ilk yüzüydü ve parayı temsil ediyordu. Oğlak burcunun yapacağı gibi paranızı doğru yönetin!

Daha sonra hem Güneş hem de Ay yeraltı dünyasının tanrısı, ölüm ve yeniden doğuşun temsilcisi Plüto’yla kavuşacak. Hey, kim şu anda tropik bir adanın hayalini kurmuyor? 12’sinde duyguların aşırı iniş ve çıkışlarını izleyin. 11’inin gecesine kadar kabuslar yaşama olasılığı vardır. Jacob Marley’in Bir Noel Şarkısında ne dediğini hatırlayın: “Midedeki hafif bir rahatsızlık onları hilekâr yapar”. “Sindirilmemiş bir et parçası, bir parça hardal, bir parça peynir, bir parça az pişmiş patates olabilirsiniz.” Söylemeye gerek yok eğer kâbus görmek istiyorsanız sadece karnınızı doyurun ve kötü bir şekilde karıştırılmış yiyecekleri yiyin!

Merhum ve büyük astrolog Isabel Hickey Oğlak enerjilerinin yanlış kullanılmasının bir örneği olarak; işçileri sömürerek ve etik olmayan iş uygulamalarına girişerek, endüstrileri tekelleştirerek servet kazanan 19. yüzyıl soyguncu baronlarından söz etmişti. Bugün bankalar bunu yapıyor. Oğlak burcundaki Plüto bankaları, şirketleri yönetir ve bu durum 20 Ocak’ta Plüto’nun Kova burcuna geçmesine kadar devam edecektir. Ancak sonbaharda Plüto tekrar Oğlak burcuna dönecektir. İyi görünmek için çoğunlukla çaldıkları parayı yarışlara ve diğer iyi toplumsal faaliyetlere yatırıyorlar. Ama başlangıçta işçi sınıfının haberi yok muydu? Ben bunu yazarken Janis Ian’ın bir şarkısı çalıyor, o şarkının sözlerinin arasında; “Biz diğer insanların hayallerinin ve aldatıcılıklarının ötesinde yaşıyoruz”. Yorum yok, mükemmel ifade etti.

Plüto Kova burcunda ilerlerken 2025’ te İkizler burcundaki Uranüs ve Koç burcundaki Neptün ile aynı hizaya geldiğinde bankacılık sektöründe değişiklikler görebiliriz. Başlıyor. ’’Bank of Dave’’ filmini izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Merkür bu hafta Yay burcunda Mars’la kavuşum yapıyor. İkisi birlikte doğru, dürüst, samimi ve düşündürücüdür. Yay uzun mesafeli seyahatleri, dini ve felsefeyi yönetmesinin yanı sıra büyük resmi görmeyi de temsil eder. Güzel bir tartışma kokusu alıyorum!

Yay burcundaki Venüs’ün Koç burcundaki Kayron ile üçgen açı (120 derecelik açı) yapması aşıklar arasında köprüler kurar ve insanlardaki güzelliğin görülmesini sağlar. İyileşebilir miyiz? Venüs, Büyük Ana Ceres ile kavuşum halindedir ve bu başkalarına olan sevgi ve şefkat oranını yükseltir. Venüs aynı zamanda bu hafta Koç burcundaki Kuzey Ay Düğümü ile de üçgen açı yapacaktır.

Mars Guru Jüpiter’le üçgen açı yapıyor ve bu potansiyel olarak sonsuz bir enerji ve coşku kaynağını ifade ediyor. Eğer haritanızda bu açı varsa şanslı bir açı olduğunu söyleyebiliriz. Oh, neden olmasın, ayın 12’sinde sabah saatlerinde iki dolarlık kazı kazan oynayıp şansınızı deneyebilirsiniz. Şansınızı deneyin kaybedecek neyiniz var? Gerçek bir Oğlak 2$ diyebilir!!! Ama ben “Büyük kazan, arkanı dön ve bedelini ileride öde” diyorum.

Boğa burcundaki Guru Jüpiter’in Balık burcundaki Satürn ile altmışlık açı yapmasıyla işle ilgili konularda kolay akış söz konusu olabilir. Başarılı bir işletme ne zaman büyüyüp küçüleceğini bilir. Bu iki gezegenin kuvveti uyum içindedir.

Her zaman olduğu gibi başkalarının acılarını hafifletmeyi, hoşgörülü olmayı ve affetmeyi ön planda tutun. Çoğu zaman büyük resmi göremiyoruz ama Dünya, görme pratiği yapmak için harika bir yerdir.”

Yazan: Dawn Silver

Çeviren: Belgin Avunduk

https://www.facebook.com/photo/?fbid=895948375537121&set=a.110370350761598
Close