370 Sefer Sayılı Malezya Uçağı ve Sualtı Diyarı

Demetra George

Malezya Havayolları 370 sefer sayılı uçağının gizemli kayboluşu üzerinden bir hafta geçti ve uçağın akıbeti hala bilinmiyor. Tüm dualarımız, büyük bir trajediyle birlikte cevaplanamayan soruların da ortasında kalan yolcular ve aileleriyle beraber. Kalkış saati haritasında, uçağın nerede olabileceği ve yolcuların sağ veya ölü olup olmadıkları ile ilgili ipuçları bulabilir miyiz? ( 8 Mart 2014 , 0:41 am, Kuala Lumpur, Malezya)

Her geçen gün, hayatta olduklarına dair umudumuzu yitiriyoruz. Geleneksel yaklaşımla bakarsak,  haritada ölüm göstergesi olan üç ev vardır – sekizinci, yedinci ve dördüncü evler.

Bakılacak ilk yer, ölüm ve korkular evi sekizinci evdir.  Burada gördüğümüz Yükselen yöneticisi Jüpiter, olay haritasının (1.Ev), ölümle yakından bağlantılı ve ölüm korkusuyla sarılmış olduğunu gösteriyor. Genel bir kural olarak, iyi durumdaki hayırlı bir gezegenin     (Jüpiter Yengeç’te yücelir) , şanssız bir evin ( 8. Ev Yükseleni görmez) kötücül hadiselerini önleyebileceği ya da bastırabileceğini söyleyebiliriz ama ne yazık ki bu durumda Jüpiter, kendi sektinde olmadığından hayırlı değildir. ( Bu bir gece haritasıdır çünkü Güneş ufkun altındadır.) Bu yüzden, yarar sağlama gücü azalır.  Buna ek olarak,  özellikle hayırsız bir Mars ( zararlı konumda ve geri harekette) , 20-23 Nisan tarihlerinde kesinleşecek olan öncü burçlardaki Büyük Kare’de, Jüpiter’e kare açı yapmak üzere yaklaşıyor. Bu zamanlarda, gerçekten ne olduğuna dair, rahatsız edici ve korkutucu olabilecek daha fazla bilgiye ulaşılabilir. Yengeç’te yücelen Jüpiter, hem tüm dünyanın ilgisini çeken bu olayın önemini anlatıyor hem de ölümlerinden sonra onurlandırılacak ya da sağ iseler cesaretleriyle takdir edilecek yolculara dikkat çekiyor. Yücelen Jüpiter, yolcuların hayatta oldukları ve olayın iyi bir şekilde sonuçlanacağıyla ilgili umutları besliyor.

 

Daha sonra, ikizler’de, Alçalan’la tam da aynı derecede kavuşan, 8.evin yöneticisi Ay’a bakıyoruz. Kadim astrologlar, bu köşeyi de ölüm evi olarak görmüşlerdir. Bu düşünceleri, Güneşin günlük turuna dayanıyordu.  Güneş her sabah , gençlik sembolü olarak Doğu ufkundan belirir,  öğlen Başucu Noktasında (MC) yetişkinliği simgeleyerek doruğa ulaşır ve  Batı’dan, Alçalan’ dan ölümü sembolize ederek batar. Bu yüzden, ölüm evi 8. evin yöneticisi  Güneşin, günlük ölümüyle bağlantılı olan köşe noktasıyla kavuşup yeraltına inmesi diğer bir ipucudur. ( John F. Kennedy’nin haritasında, Asteroid Dallas, Alçalanıyla tam kavuşum yapıyordu.) Ay, günlük bir haritada insanları ve halkı gösterir ; Asteroid China Ay’la kavuşumda ve yolcuların çoğu Çinli.

Son olarak,  ‘olayın sonunu’ , ‘yaşam sonu koşullarını’ gösteren işaretlerin, mezarların ve ataların bulunduğu 4.eve geliyoruz. 4.evin yöneticisi, geleneksel olarak hem Balık hem de Yay burçlarını yöneten Jüpiter, 8.evde bulunuyor ve iki evin de ölüm temalarını birbirine bağlıyor. Uzun yolculuklar evi, 9. evin yöneticisi Güneş 4.evde ve Deniz Tanrısı Neptün su burcu Balık’ta Ayakucu Noktasıyla (IC) tam kavuşum yapıyor.  Bu ise, bizi,  uçağı ve yolcuları sonunda okyanusun derinliklerinde mi bulacağız sorusuna yöneltiyor. Bu varsayım, Neptün’ün 8. evde başka bir su burcunda Yengeç’te olan Jüpiter’e üçgen açı yapmasıyla destek buluyor.

Tahmin edeceğiniz gibi, daha fazla ayrıntıya ulaşabilmek için asteroidlere de bakmaktan kendimi alamadım.  Denizle ilgili mitolojik tanrılar haritanın her yerinde bulunuyor. Asteroid Parthenope, Jüpiter’le kavuşuyor. Parthenope, kayalarda güzel şarkıları ve tatlı sesleri ile denizcileri ölümlerine çağıran kahin kuş kadınlardan, Odise’nin büyüleyici Sirenlerinden biridir. Asteroid Thetis Ay’la kavuşumda. En iyi Akhilleus’un annesi olarak bilinir ; hem bir deniz perisidir hem de Antik Deniz Tanrısı Nereus’un kızlarından biridir.  Asteroid Nereus, Ayakucu’nda (IC) Neptün’le tam kavuşum yapıyor. Yunanlılar Neptün’e Poseidon derlerdi ; Asteroid Poseidon haritanın Güneşiyle kavuşumda. Bu asteroidler gösteriyor ki uçuşun kaderi,  deniz tanrılarının ve tanrıçalarının hükmü altındaymış.

Tabiki, bir uçak kazasının araştırmasını ve asteroidleri, denize çakılıp boğulan kanatlı genç İkarus’a bakmadan bırakamayız. İkarus’un,  uçağın kalkışı esnasında 24° Balık’ta, 17° Balık’ta bulunan Güneş’ten bir hayli uzakta olması oldukça önemli bir ayrıntıdır ama Girit’ten kaçısında oldukça başarılı bir uçuş yapan İkarus’un babası asteroid Daedalus’un,  29° Koç’ta Güney Ay Düğümüyle kavuşumda olması şaşırtıcıdır. Bu da, uçağı her kim kullanıyorsa acaba uçağa başarılı bir iniş yaptırabildi mi sorularını doğuruyor. Benim merak ettiğim, ilk önce 01:30’da sivil radardan , 02:15’te ise askeri radardan irtibatın kesildiği o zaman diliminde, tam da transit Ayakucu noktasının (IC) İkarus’un natal pozisyonundan geçtiği  saat 01:50’de ne olduğu sorusu.  Ve ayrıca transit Ayakucu noktasının, Daedalus ve Güney Ay Düğümü ile birleştiği 04:00’da neler olduğu sorusu da var. Haberciler, sabah 08:11’de alınan son uydu sinyalinin, çoktan iniş yapmış bir uçağa ait olabileceğini söylüyorlar.

17 Mart Yazısına Ek : Bugün Avustralya, Güney Hint Okyanusu’na Coco Adaları’nın (Perth’in 2000 mil kuzeybatısında)  kuzey ve güneyini kontrol etmek üzere bir uçak yolladı.  Coco Adaları, uçağın yakıtının bitmiş olduğu düşünülen civarda bulunuyor. Asteroid Coco, olay haritasında İkizler burcunda, Ay ve Alçalan’la kavuşumda. Asteroid Perth (Amboy), 4° Balık’ta Ayakucu(IC) ve Neptün’le kavuşuyor. Saat 06:40’da olay haritasının transit Yükseleni, natal Ayakucu noktasıyla birleşti ve natal Ayakucu (olayın sonu) , Ay’ın (8. evin yöneticisi) , asteroid China’nın ( Çinli yolcular ) ve asteroid Coco’nun hepsinin birleştiği Alçalan’a ulaştı. ( olayın sonu)

Bu yazıyı okuduğunuzda, Malezya Havayolları 370 nolu uçak hakkında çok daha fazla şey biliyor olacaksınız. Bunlar, benim 15-17 Mart, 2014 tarihleri ile ilgili düşüncelerim.

http://www.demetra-george.com/about/news/132-march-2014-newsletter

Çeviren: Gözde Kara

Close