Aylık Yorum

’’Aralık ayı yılın sonu ve yeni bir yıla hazırlıktır. İşinizi, ailenizi ve sosyal durumlarınızı gözden geçirmek istediğiniz bir zaman dilimidir. Başarılarınızı alkışlamak ve başarısızlıklarınızı öğrenme deneyimleri olarak kabul ederek onurlandırmak istersiniz. Ayrıca hayatınızdan olumsuzlukları atmak ve etrafınızı saran sevgiye hoş geldin demek istersiniz. Tüm bunlarla birlikte, 1 Aralık’ta Merkür’ün geri giden Neptün’le kare ve Venüs’ün Satürn’le 60’lık açı oluşturması bu duruma uygundur. Neptün yaşamda ilerlerken eski engelleri kaldırma ihtiyacını temsil ederken, Satürn’ün hayatınızı destekleyen sağlam sınırlar yaratma ihtiyacını temsil etmesi nedeniyle bugün biraz kafanız karışmış veya çelişkili hissedersiniz. Ancak hayallerinizi alıp onları gerçeğe dönüştürmenin bir yolu olduğunu da fark edersiniz.

Merkür Neptün’le kare açı yaptığından herhangi bir önyargı olmadan yeni fikirlere açık olmak istersiniz. Aslına bakarsanız bu önyargılı düşünceler sizi biraz strese sokabilir. Aynı zamanda yeni fikirleri düşünürken dikkatli olmanız gerekir. Bu kavramların bir tür hüsnükuruntu değil gerçekliğe dayalı olduğundan emin olmalısınız. Ve diğer insanların size doğruyu söylediğinden ve sizi aldatmaya çalışmadığından da emin olmak önemlidir. Merkür ve Neptün arasındaki açılarla ilgili hatırlanması gereken şey ise her zaman tüm gerçekleri öğrenemeyecek olmanızdır. Bu yüzden bugün herhangi bir sözleşme imzalamamak en iyisidir.

Bu arada Venüs’ün birkaç saat sonra Satürn’le 60’lık açı yapmasıyla bu yeni fikirleri daha iyi anlayabilirsiniz. Hâlâ eski inanç sistemleriyle çatışabilirler ancak değerlerini görebilirsiniz. Bu sebeple biraz daha araştırma yapmak isteyebilirsiniz. Mevcut değer sistemlerinize dayalı olarak bu kavramları anlamak için zaman ayırabilirsiniz. Bazı durumlarda bunların hayatınıza dahil edilmeye değer olduğuna karar verebilirsiniz. Diğer durumlarda ise o kadar gerçekçi olmadıklarını gördüğünüz takdirde bu düşünceleri bırakmak daha iyidir.

3 Aralık’ta Merkür Ceres’le kare açı yaparken hedeflerinizden taviz vermemeye karar verebilirsiniz. Bunun yerine bazı planlar geliştirmek ve bunları takip etmek isteyebilirsiniz. Bu günlük rutininiz ve kişisel ritüellerinizle ilgili olduğu için özellikle doğrudur. Bu ritüelleri sürdürerek başarı şansınızı artırabilirsiniz.

Ve başarı şansınızı artırabileceğiniz duygusu, Neptün bir saatten biraz daha uzun bir süre sonra ileri harekete geçmeye başlarken güçlenebilir. Bazılarınız Neptün’ün yön değişikliğini hissetmeyebilir. Ancak daha derin bir düzeyde netliğin arttığını hissedebileceksiniz. Enerji seviyenizde de iyileşme olduğunu göreceksiniz.

4 Aralık’ta Venüs Neptün’le kare açı yaptığında ruh eşinizi bulmak isteyebilirsiniz. Çünkü sizi her ne olursa olsun seven o kişidir. Ancak bugün ilişkilerinizde temkinli olmak akıllıca olacaktır. Duyduğunuz veya gördüğünüzü sandığınız şey gerçek olmayabilir. Gerçekte olan şeyi değil kendinizin ne istediğini duyuyor veya görüyor olabilirsiniz.

Ayrıca hayatınızdaki bir kişinin sizden yardım istemesi de mümkündür. Yine de o kişiye yardım etmek yalnızca o kişinin olumsuz bir durumu sürdürmesine yardım etmek olabilir. Aslında o kişi, sizin bu sorumluluğu kabul edeceğinizi umarken, bir durumun tüm sorumluluğunu üzerinize atmakla daha fazla ilgilenebilir.

Finans söz konusu olduğunda çok dikkatli olmanız gerekir. Sözleşmelerde genellikle gizli ücretler vardır. Veya öğenin maliyeti başlangıçta belirtilenden daha fazladır. Sağ gösterip sol vurmak gibi.

6 Aralık’ta Merkür Oğlak burcuna girmeden önce Jüpiter’le kare açı yapacak. Bu kare gerçekleştiğinde çok fazla şey söylediğinizi fark edebilirsiniz. Ayrıca zihniniz inanılmaz derecede hızlı çalışabilir. Dikkatli olmazsanız başkalarının söylediklerini duymayabilirsiniz. Veya kendi söylediklerinizi de duymuyor olabilirsiniz. Belki de daha çok başkalarının ne söylediklerini duymak istemeyebilirsiniz. Bazen Merkür Jüpiter’le kare açı yaptığında insanlar eylemlerini haklı çıkarma ihtiyacı da hissedebilirler.

Merkür Oğlak burcuna girerken düşüncelerinizi düzene sokmanız kolaylaşır. Kendinizi çok dağılmış hissetmezsiniz. Aslında kendinizi biraz fazla ciddiye alırsınız. Yine de hayatınızı organize etme konusunda kendinizi rahat hissedersiniz. Bir şeyleri düzene koymak iyi hissettirir. Ayrıca davranışınızı haklı çıkarmanıza gerek olmadığını da anlayabilirsiniz. Sadece hayatınızda önemli olan konuların sorumluluğunu kabul ettiğiniz takdirde ardından doğru eylemler gelecektir.

Hem Venüs hem de Ceres doğanızın dişil yönünü temsil ederler. 7 Aralık’ta birbirleri ile kare açı oluşturduklarında kendinizi dişil doğanızın iki farklı yönünü incelerken bulabilirsiniz. Venüs tutku tarafını etkileyen dişil yöndür, Ceres ise strateji belirleyen ve hatta bu stratejiye eşlik eden şakalaşmalardan zevk alan dişil yöndür. Venüs ile tüm çekiciliğinizi sergileyerek ve diğer insanları sizin düşünce tarzınıza çekerek istediğinizi elde edebileceğinizi düşünürsünüz. Ceres ile gerçekten istediğinizi elde etmenin yollarını bulurken bazı tavizlerin veya kayıpların gerekli olabileceğini fark ettiğinizde, müzakere noktaları haline gelen ültimatomlar söz konusu olabilir.

Yani Venüs Ceres’le kare açı yaptığında tetikte olmanız gerekebilir. Bugün insanları cezbetmeye veya onlarla pazarlık etmeye çalışıyor musunuz? Niyetlerine güveniyor musunuz? Yapılacak en iyi işlemler nelerdir? Aslında başkalarıyla etkileşime girerken biraz gerginlik hissetmeniz sizin lehinize çalışacaktır. Gerçekte söylenenleri dinleme ve duyma yeteneğinizi yükseltir. Ayrıca yanıt vermenin doğru yolu hakkında size daha iyi bir fikir verir.

Bu ihtiyatlı olma ihtiyacı o akşam geç saatlerde dolunay meydana geldiğinde daha da belirginleşir. Yay burcundaki Güneş ile hayatınızda ilerlemek, yeni maceralar yaşamak isteyebilirsiniz. Ay İkizler burcundayken ve geri giden Mars’la çok sıkı bir kavuşum oluştururken sanki diğer insanlar yolunuza çıkıyormuş gibi hissedebilirsiniz. Siz duygusal olarak sorunları tartışmak ve çözmek isterken diğer insanlar sorunları çözmektense sizinle tartışmayı tercih edebilir. Dolayısıyla bu ihtiyat duygusu devam edecek. Farkına vardığınız şey tüm insanların hayatınıza devam etme arzunuzu desteklemediği olacaktır. Aslına bakarsanız aynı zamanda sizin olduğunuz yerde kalmanızı ve herhangi bir değişiklik yapmamanızı da tercih edebilirler. Hayatınıza devam etmek istiyorsanız o insanları geride bırakmanız gerekebilir.

8 Aralık’ta Ceres, Plüto ile üçgen açı yaptığında kendinizi çok daha iyi hissedersiniz. Ne istediğinizi bilirsiniz ve bunu nasıl yapmak istediğinizi de bilirsiniz. Her iki gezegenin de temsil ettiği bu güç; hayattan ne istediğinizi bilmek ve istediğiniz sonuçları alabileceğinizin farkına varmaktır. Ayrıca her ikisi de toprak burcunda olduğundan pratik olmanın önemi de ortaya çıkacaktır. Ve hedeflere ulaşmak için tavizler verilmesi de gerekecektir.

9 Aralık’ta Venüs Oğlak burcuna girmeden önce Jüpiter’le kare açı yaparken dışarı çıkıp biraz eğlenmek, sosyalleşmek isteyebilirsiniz. Yine de özellikle Venüs’ün Oğlak burcuna girdiği için dışarı çıkıp eğlenmenin biraz fazla olabileceği konusunda endişe de duyabilirsiniz.

Venüs Oğlak burcuna girerken daha ciddi hale gelebilirsiniz. Venüs Oğlak burcunda rahat değildir. Hayatı çok ciddiye alma eğilimi söz konusudur. Ayrıca sevginizi göstermenin en iyi yolunun bu olduğuna inandığınız için kendinizi işinizi ailenizin önüne koyarken bulabilirsiniz. Bu duygu asil olmakla birlikte yanıltıcı da olabilir. Uzun saatler çalışarak ailenizin onlarla geçirmenizi tercih ettiği zamanı çalıyor olabilirsiniz. Temel olarak Venüs Oğlak burcundayken, işinizle kişisel zamanınız arasındaki dengeyi bulmak önemlidir.

15 Aralık’ta Merkür geri giden Kayron’la kare ve geri giden Mars’la 150’lik açı yaparken geriliyormuş gibi hissederseniz hiç şaşırmayın. Teknik olarak Merkür 29 Aralık’a kadar geri hareket etmeyecek. Ancak genellikle Merkür geri gitmeden birkaç hafta önce üçlü açılarını yapmaya başlar ve Merkür ileri gitmeye başlamasından birkaç hafta sonrasına kadar bu üçlü açılarını sürdürür. Bu, aynı Merkür enerjisiyle birkaç hafta uğraşmanız gerektiği anlamına gelir. Merkür’ün normalden daha erken geri hareket ettiği hissine neden olan şey budur.

Bugün Merkür geri giden Kayron’la kare açı yaptığında başkalarını incitecek veya hayatınıza zarar verecek hiçbir şey söylemek istemediğinizi fark edeceksiniz. Sorunları çözebilecek herhangi bir tartışmayı ertelemeyi tercih edeceksiniz. Belki de bunları ele almaya hazır olmadığınız için ertelemeye çalışacaksınız. Veya belki de diğer kişinin sizi dinlemeye istekli olmadığını hissedebileceksiniz. Şimdi bu sorunlardan bazılarını tartışmaktan kaçınmaya karar verirseniz, 11 Ocak 2023’te Merkür geri giderken ve Kayron ileri giderken bu sorunlar yeniden ortaya çıkacaktır. Ya da herhangi bir konuşmadan, yalnızca 27 Ocak 2023’te hem Merkür hem de Kayron ileri gitmeye başladığında yeniden ortaya çıktıklarını görmek için kaçınabilirsiniz.

Merkür geri giden Mars ile 150˚’lik açı yaptığında sorunları tartışmadığınız ve çözmediğiniz için hüsrana uğrayabilirsiniz. Ancak Mars geri hareket ettiğinde pasif/agresif olma eğilimi vardır. Bu nedenle herhangi bir konuşmayı Merkür’ün geri ve Mars’ın ileri gittiği 17 Ocak 2023’e kadar ertelemeniz daha iyi olabilir. Ya da daha iyisi… 20 Ocak 2023’e kadar her iki gezegenin de yön değiştirmesini bekleyebilirsiniz.

Merkür 17 Aralık’ta geri giden Uranüs’le üçgen açı oluşturduğunda başka bir üçlü açı dizisine dahil olacak. Bu sefer hayatınızdaki durumları anlamanıza yardımcı olacak bazı yeni bilgiler alabilirsiniz. Oğlak burcundaki Merkür ile bu yeni bilgi işinizle ilgili olabilir. Hak ettiğiniz saygıyı kazanamadığınıza karar verebilir ve yeni bir iş aramanın zamanının geldiğini düşünebilirsiniz. Veya kariyer yönünün doğru olmadığına karar verebilirsiniz. Yine de şu anda yavaş hareket etmeniz akıllıca olacaktır çünkü daha gelecek bilgiler var ve 8 Ocak 2023’te bu durum gerçekleştiğinde beklenmedik bazı değişiklikler duyabilirsiniz. Bunun nedeni hem Merkür hem de Uranüs’ün geri gitmesidir. Ancak bu değişiklikler sadece başlangıç. Hala daha yapılacak değişiklikler var ve her iki gezegenin de ileri yönde olduğu 29 Ocak 2023’e kadar ihtiyacınız olan tüm bilgileri alamayabilirsiniz.

Ceres 18 Aralık’ta Terazi burcuna girmeden önce Jüpiter’le karşıt açı oluşturacak. Başak’taki Ceres ile durumlara gerçekçi bir şekilde yaklaşmak istersiniz. Herhangi bir risk almak istemezsiniz. Balık burcundaki Jüpiter ile hayallerinizin peşinden gitmek istersiniz. Başkaları için gerçekçi olup olmadıkları umurunuzda değildir. Yine de biraz kendinizi tutarsınız. Hayallerinizin peşinden gitmeyi haklı çıkarmaya çalışsanız da dikkatli olmanız gerektiğini bilmenizi sağlayan bir şeyler vardır. Ve rüyaların iyi motive edici olduğunu anlamanız sizin için önemli hale gelir. Ancak pratik yaklaşım başarıyı mümkün kılar. Bu karşıtlıkla o dengeyi bulabilirsiniz.

Ceres Terazi burcuna girerken dengenin bulunmaya çalışılması hala söz konusudur. Başkalarıyla çalışmaya istek duyabilirsiniz. İlişkilerin önemini anlayabilirsiniz. Ayrıca kimseyi hafife almak istemez ve herkese adil davranıldığından emin olmak isteyebilirsiniz. Ve mecbur kalırsanız insanlara adil davranılması konusunda savaşabilirsiniz.

19 Aralık kendinizi iyileştirmenin önemini öğrendiğiniz bir gündür. Bunun nedeni günün ilerleyen saatlerinde Venüs’ün geri giden Kayron ile kare açı oluşturması ve Mars’ın geri giden Kayron ile altmışlık açı oluşturmasıdır.

Venüs geri giden Kayron ile kare açı yaptığında kimseyi incitmek istemezsiniz. İnsanlarla ilgilenmek ve hayatlarında hiçbir şeyin ters gitmediğinden emin olmak istersiniz. Aynı zamanda başkalarına yardım eder ve kendinize acı verdiğiniz bir durumda olmak istemezsiniz. Aslında başkalarının sorunlarından veya çözümlerinden sorumlu olamayacağınızı anlamaya başlarsınız.

Mars geri giden Kayron ile altmışlık açı yaparken kendi şifanıza enerji katabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Ve diğer insanlara yardım etmek istediğinize karar verirseniz, kimliğinizi kaybetmeniz gerekmediğini anlayabilirsiniz. Kendinize herhangi bir kişisel zarar vermeden başkalarıyla ilgilenebilirsiniz.

20 Aralık’ta Jüpiter yeniden Koç burcuna girecek ve 16 Mayıs 2023’te Boğa burcuna girene kadar Koç burcunda kalacak. Jüpiter başlangıçta 10 Mayıs 2022’den Koç burcundaydı ve 28 Ekim 2022’ye kadar geriye dönük harekette yeniden Balık burcuna girdi.

Jüpiter 12 yıllık bir döngüye sahip gezegendir. Bu Jüpiter’in yaklaşık on iki yılda bir aynı burca geri döndüğü anlamına gelir. Ayrıca Jüpiter normalde yaklaşık 13 ay bir burçta kalır. Jüpiter yeniden Koç burcuna girdiğine göre bu Jüpiter’in 12 yıl boyunca bu burca son gelişi olacak. Jüpiter Koç burcunda olduğu için vereceğiniz kararlar önümüzdeki on iki yıl boyunca hayatınızı etkileyecek. Bugün başladığınız ve Jüpiter Koç burcunda olduğu için önümüzdeki birkaç ay boyunca sürdürdüğünüz şey önümüzdeki on iki yıl boyunca yaşamınız için bir temel oluşturacaktır.

Jüpiter hayattaki hedeflerinizi, özellikle de ruhsal hedeflerinizi temsil eder. Jüpiter aynı zamanda ufkunuzu nasıl genişlettiğinizi ve toplumun dayattığı sınırların ötesine geçmeyi nasıl öğrendiğinizi de temsil eder. Jüpiter Koç’tayken çıkarılması gereken dersler tamamen sizinle ilgilidir: Kimliğiniz, canlılığınız. Jüpiter en son Koç burcundayken, istediğiniz şeyin peşinden gitmeyi öğrenme fırsatınız oldu. Ayrıca hayatınızda daha iyi işleyen yeni kurallar ve düzenlemeler yaratma fırsatınız da oldu. Manevi düzeyde, toplumsal bilinç alanında nasıl bir birey haline geldiğinizi öğrenebildiniz.

Artık Jüpiter bu 12 yıllık döngüde son kez Koç burcuna girdiğine göre istediğiniz şeyin peşinden gitme fırsatınız var. Bireyselliğinizi kaybetmeden başkalarıyla nasıl çalışacağınızı öğrenmek için bu zamanı kullanabilirsiniz. Diğer kişinin kimliğini reddetmeden bireyselliğinizi oluşturmanın bir yolunu da bulabilirsiniz. Manevi alemde Koç burcundaki Jüpiter çeşitli bir ekosistemin var olabilmesi için bireye saygı duyma ihtiyacını da temsil eder.

21 Aralık’ta Güneş Oğlak burcuna girdiğinde Kuzey Yarımküre’de kış gündönümü, Güney Yarımküre’de yaz gündönümü meydana gelir. Her iki durumda da astrolojik yıl son çeyreğine giriyor. Burada Kuzey Yarımküre’de genellikle dünyadan uzaklaşmak istersiniz. Yaralarınızı sarın ve bir iyileşme döngüsünden geçin. Veya hayatınızın zor bir dönemini atlatmak için kış uykusuna yatın. Veya sonraki adımlarınızın ne olduğunu belirlemek için hayatınızın yönü üzerine düşünün.

Yine de bu gündönümü yüksek enerjilerden biridir. sanki hayatınızda şimdi değişiklik yapmanızı istiyormuş gibi… sonra değil. Güneş Oğlak burcuna girerken Koç burcundaki Jüpiter ve Terazi burcundaki Ceres ile kare açılar oluşturarak öncü bir T-kare açı kalıbı oluşturacak. Bu T-karenin açık ucu Yengeç burcudur. Bunun anlamı kenarda oturup gelişen olayları izlemek istememenizdir. Çevrenizde ve hayatınızda birçok değişiklik görebilirsiniz. Oğlak burcundaki Güneş ile özellikle işiniz ve ailenizle ilgili sorumluluklarınızı ciddiye alırsınız. Koç burcundaki Jüpiter ile hayatınızda olmak istediğiniz kişi olmanızı sağlayan en iyi hedefleri belirlemeniz gerekir. Ve Terazi’deki Ceres ile daha önce bilmiyorsanız, her şeyi kendi başınıza yapmaya çalışmadığınızda hayatın daha kolay olabileceğini kabul etmenin zamanı geldi. İhtiyacınız olduğunda destek için başkalarına ulaşın.

Bir T-karenin açık ucunda bulunan burç her zaman enerjiyi uygulamanıza yardımcı olan anahtardır. Aileyi ve güvenliği temsil eden Yengeç ile bu, köklerinize dönmenin, hedeflerinizin neden önemli olduğunu anlamanıza yardımcı olabileceği anlamına gelir. Ayrıca kimliğinize saygı duydukları için hangi kişilere güvenebileceğinizi belirlemenize de yardımcı olabilir.

Bu öncü T-kare ayrıca adalet ve eşitlik duygunuzun yükseldiğini gösterir. İnsanlara adil davranılmasını istersiniz. Başkalarıyla ilgili her şeyi kabul etmeseniz de dünyadaki tüm kutuplaşmalardan bıktınız. Dövüşmekten bıktınız.

22 Aralık’ta Venüs geri giden Uranüs ile üçgen açı yaptığında kendinizi çok güvende hissedersiniz. Hayatınıza devam etmeye hazırsınız. Yeni şeyler denemeye isteklisiniz. Yeni fikirlere ve kavramlara açıksınız. Ayrıca yeni maceralara ve yeni insanlarla tanışmaya hazır olduğunuzun da farkına varırsınız.

23 Aralık’ta Kayron ileri gitmeye başlayacak ve yeniay oluşacak. Kayron 19 Temmuz 2022’de geri gitmeye başlamıştı. Kayron’un geri harekette olduğu dönemde sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için ihtiyaçlarınızı ilk sıraya koymanın ne kadar önemli olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Artık Kayron ileri gitmekte olduğuna göre ancak ihtiyaçlarınızı destekleyen eylemlerde bulunursanız sağlıklı bir hayat yaşayabileceğinizi idrak edebilirsiniz. Şimdi Kayron’un geri gittiği dönemde öğrendiğiniz dersleri almaya ve uygulamaya hazırsınız.

Kayron’un ileri gitmeye başlamasının yeniayın meydana gelmesinden bir saatten az bir süre önce gerçekleşmesinde bir eşzamanlılık vardır. Bu nedenle bu enerjiyi her zamankinden daha güçlü hissedeceksiniz. Yeniay zamanında kendinizi iyileştirmek için adımlar atmanın neden bu kadar önemli olduğunu anlayacaksınız. Ayrıca hem Güneş hem de Ay’ın Oğlak burcunda olduğu yeniay Kış Gündönümü sırasında meydana gelen öncü T-kareyi vurgulamaya devam ediyor. Bu yeniay aynı zamanda Jüpiter’le ve Ceres’le kare açı yapıyor. Tıpkı gündönümü sırasında olduğu gibi kenarda oturmak istemez ve harekete geçmek istersiniz. Birine adil olmayan bir şekilde davranıldığını görürseniz durumu düzeltmeye yardımcı olmak için orada olursunuz. Ve bir kez daha eylemleriniz için sorumluluk almanın önemini anlarken, diğer insanların da kendi eylemlerinden sorumlu olması gerektiğini anlarsınız.

24 Aralık’ta Merkür Neptün’le 60’lık açı yaptığında kendinizi çok yaratıcı hissedebilirsiniz. Sınırlar olayları farklı bir perspektiften görmenize yardımcı olmak adına ortadan kalkabilir. Merkür, Neptün’le bu altmışlığı oluştururken bir kez daha Merkür üçlü açı dizisi oluşacak. Yine de işin içinde Neptün olduğu için algılarınıza dikkat etmeniz gerekebilir. Sınırlar ortadan kalkmaya başladığında, olaylara yeni bir açıdan bakma durumu olabilir. Yine de bu “yeni yoldan” tam olarak emin olamayabilirsiniz. Bazı önemli bilgilerin hala eksik olduğunu düşünebilirsiniz.

2 Ocak 2023’te bu açı ikinci kez gerçekleştiğinde, Merkür geri gidiyor olacak ve bu da hayatınızdaki sınırlarda daha fazla kayma olabileceğini göstermektedir. Yani ihtiyacınız olan bilgilere hala sahip olamayabilirsiniz. Nitekim bu açının üçüncü kez meydana geldiği ve her iki gezegenin de ileri hareket ettiği 6 Şubat 2023 tarihine kadar herhangi bir yeni eylemde bulunmak istemeyebilirsiniz. O zaman herhangi bir yeni değişikliği yaratıcı bir şekilde nasıl uygulayacağınızı biliyor olabilirsiniz.

Birkaç gün sonra 28 Aralık’ta Venüs, Neptün’le 60’lık açı yapacak. Yine bir şeylerin eksik olduğunu hissedebilirsiniz ama tam olarak emin olamayabilirsiniz. İnsanlardaki en iyiyi görmek ve onlara elinizden geldiğince yardım etmek isterken sizden faydalanmalarını istemeyebilirsiniz. Ayrıca biraz yardıma ihtiyacınız olduğunu düşünebilirsiniz. Ama yine tereddüt içinde olabilirsiniz. Başkalarının onları kullanıyormuşsunuz gibi hissetmesini de istemeyebilirsiniz. Yardımcı olabilecek şey ise Neptün’ün ruhsal doğanızı temsil ettiğini ve Venüs’ün ilgilenme yeteneğinizi temsil ettiğini kabul etmektir. Bu gezegenler birlikteyken özellikle merhameti ifade ederler ve bu şefkat sizi negatif enerjiden koruyabilir.

29 Aralık’ta Oğlak burcunda geri hareket eden Merkür birkaç saat sonra Venüs’le kavuşacak ve birkaç gün içinde 2022 yılı sona erecek.

Birçok insan için bir yılın bitişi bir rahatlama duygusu getirir. Kısa süre sonra yeni bir şeyin başlayacağı duygusu. Eylemler ve durumlar üzerinde düşünmek için “eski yılın” kapanış saatlerinde zaman geçirmek alışılmadık bir durum değildir. Ve birçok insanın “yeni yıl” için istenen başarılar listesini, yeni yıl kararlarını oluşturmaya başlaması yaygın bir durumdur.

Şimdi hem Merkür’ün geri gidiyor olması hem de Venüs’ün Oğlak burcunda bulunması nedeniyle işinizi, ailenizi ve sosyal durumlarınızı gözden geçirmeye hazırsınızdır. Başarılar elde etmek ayrıca hayatınızdaki o önemli insanlara destek sağlamak istersiniz. En önemlisi ise kalbinizin sesini dinlemek ve değerlerinizi yaşamak istersiniz.

Merkür’ün geri hareket edeceği süre boyunca (29 Aralık 2022’den 18 Ocak 2023’e kadar), hayatınızı nasıl yaşamak istediğinize dair senaryoları değerlendirebilirsiniz. Sorumluluklarınızı ciddiye alabilirsiniz. Yardımınıza ihtiyacı olanlara yardım edebilirsiniz ve aynı zamanda diğer insanların sizden faydalanmasını engellemek için sınırlar koyabilirsiniz. Ayrıca hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeye başlamanın yollarını da belirleyebilirsiniz.’’

Misty Kuceris ©2022

http://mistykuceris.com/ 

Çeviren: Belgin Avunduk

Close