Balık’ta Yeniay

Bu Yeniay, Bahar Ekinoksu’ndan ve yeni bir döngünün başlamasından önceki son Yeniay. Hem Satürn hem de Neptün’ün Balık burcunda olduğu bir Yeniay, her şeyden önce kabullenme tohumlarını ekmek ve derslerini öğrenmekle ilgili (Şubat 2025’te sadece bir kez daha gerçekleşecek). Hayatımızda hangi noktaya ulaşmış olursak olalım, ayın bu karanlığı biz olduğumuzu, burada ve şimdi olduğumuzu kabul etme zamanıdır. Kendimize bu konuda yalanlar söylemeyi, yanılsamalar beslemeyi ve/veya koşullarımızın kurbanı olduğumuzu düşünerek kendimize acımayı bırakma zamanıdır.

Balık burcunun geleneksel yöneticisi Jüpiter Boğa burcunda olduğu için, gelişimimizin hangi aşamasında olursak olalım, hiçbir şekilde eksik olmadığımızı gösteriyor. Böylece, olmamız gereken her şey olduğumuza dair inancımızla güçlü bir şekilde yolumuza devam edebiliriz.

Uranüs’ün yeni Ay’la altmışlık açı oluşturmasıyla, ileriye doğru itilmek istiyoruz ve Boğa burcunun istikrarlı enerjisi gelecek vizyonumuza şekil ve istikrar kazandırmak için can atıyor. Ancak Mars ile Uranüs arasındaki kare bizi dengesizleştirebilir ve çabalarımızı boşa çıkarabilir. Arayışlarımız bize ne kadar eşsiz, olağanüstü ve ilgi uyandırıcı görünürse görünsün, sihri kontrol edemeyiz ve Balık burcundaki Satürn bize açıkça zamanlamanın kesinlikle bizim elimizde olmadığını söyler.

Yapmamız gereken (tekrar ve tekrar) programın ve planın ne olması gerektiğine dair fikirlerimizi bırakmak ve kafamızda yarışıyor olsak da (Koç burcundaki Merkür hızla ilerliyor), gerçekliğimizin hala gereksiz olanı çözme, artık ihtiyaç duyulmayandan ayrılma, henüz başlamamış olan maceranın bir parçası olmayacak olana veda etme sürecinde olduğunu kabul etmektir.

Çok yakında (12/03) Venüs, Kova burcundan ve Uranüs’le karşılıklı ağırlamadan çıkacak ve Jüpiter’le karşılıklı ağırlama içinde olacağı Balık burcuna (yüceldiği burç) girecek: bu, büyüme sancılarımızı hafifletecek ve Balık burcundaki Güneş’in son derecelerini geçip Koç burcuna doğru ilerlerken daha uyumlu olmamızı sağlayacak.

Kabullenmenin pasif bir durum olmadığını hatırlayalım (özellikle 17/03’te Güneş Balık burcundaki Neptün’le kavuştuğunda ve İkizler burcundaki Ay bu kavuşuma kare yaptığında). Dalgaya binen bir sörfçü gibi, hayatın kendi gizemli zamanlamasına göre gelişmesine izin vererek akışa ayak uydurma becerisidir. Hayatın bize sunduğu mesajları, sunuldukları anda, açık bir zihinle almamızı gerektiren çok ince bir hassasiyet becerisidir. Başka bir deyişle, çevremizdeki ortamı dikkatle okumayı bilmemizi, sezgilerimize güvenmemizi ve buna göre ilerlememizi gerektirir.

Astroloji Dergisi/Yazan: Laetitia Kanafani Ghandour

İllustrasyon: Laetitia Kanafani Ghandour

Close