Başak Burcunda Dolunay

24 Şubat 2024, 16:00 İstanbul, Türkiye

-Yazan ve resimleyen: Laetitia Kanafani Ghandour

Bu dolunay zamanında, pek çok farklı uğraşla meşgul olabiliriz, belki de hayatımızda neyin öncelikli olması gerektiğinden emin olmayabiliriz. Merkür Balık burcundayken kafamız karıştıysa ve şu anda değerli zamanımızı ve kaynaklarımızı israf eden şeyden bizim için neyin gerekli ve yararlı olduğunu anlayamıyorsak, yardım için bu Başak dolunayının aydınlanmasına başvurabiliriz.

Özgürlüğe, zihinsel uyarılmaya ve heyecan verici deneyimlere olan açlığımız çok derin (Plüton, Mars ve Venüs Kova burcundayken), ancak hizmet etme ihtiyacımız da öyle. Yararlı olmak isteriz ama kendi sorunlarımızın ve çevremizdeki herkesin sorunlarının gerçekliğiyle karşı karşıya kaldığımızda kendimizi kolaylıkla perişan halde bulabiliriz.

Satürn’ün Balık burcundaki Güneş ve Merkür ile kavuşumuyla, ister kişisel yaşamlarımızda ister daha büyük ölçekte olsun, şu anda bizi rahatsız eden sorunların hiçbirine ideal bir çözüm yok. Yine de her şeyin nasıl olması gerektiğini bildiğimizi düşünerek büyük bir inançla bir dizi idealin peşinden gideriz. Aslında hiçbir şeyi kesin olarak bilmiyoruz ve bu noktada sahip olduğumuz tek güvenilir fikir de bu farkındalığın kendisidir. Modası geçmiş ideallerimizden ve aynı zamanda süresi dolmuş sınırlamalarımızdan kurtulmamıza yardımcı olur.

Balık burcundaki stelyum ile Başak burcunun kutuplaşması, kendimizi kaybetmeden yönetebileceğimiz en yüksek düzeydeki belirsizliği hesaba katmamız ve o zaman bile hala dikkatimize değer olan şeylere odaklanmamız gerektiğini söylüyor. Kova burcundaki Venüs’ün ve Boğa burcundaki Uranüs’ün karşılıklı kabulü, bu mücadelede bize değerli bir varlık sunuyor: Bu, insan olarak temel değerimizi tanımlamak ve yeniden tanımlamak için uzakları ve derinlikleri keşfetme şansımızdır.

Astroloji Dergisi/Yazan: Laetitia Kanafani Ghandour

İllustrasyon: Laetitia Kanafani Ghandour

Close