Güneş Pluto Üçgeni, 19 Eylül 2022

Bugün Başak burcundaki Güneş ve Oğlak’taki Pluto arasında uyumlu üçgen açı kesinleşiyor. Açının etkili olacağı birkaç günlük süreçte hayatımızda değişiklikler yapmak için son derece güçlü bir arzu duyabiliriz. Üretkenliğimiz ve yaratıcı gücümüz tetiklenebilir. Kişisel gücümüz ve potansiyelimizi gerçekleştirmek, düşüncelerimizi hayata geçirip, uygulamak isteriz. Kendimizi oldukça güçlü hissedeceğimizden yapmamız gereken işleri halletmek ve çalışmak için çok uygun bir zamandır. Bu zamanı doğru kullanabilirsek, kazandığımız deneyim ve bilgileri daha sonraki zamanlarda da iyi bir şekilde değerlendirebiliriz.

Bu açı, genel olarak dünyanın iç işleyişi ve özel olarak yaşamımız hakkında mümkün olan her şeyi öğrenebilmemiz için bugün çok yoğun ve güçlü deneyimlere ihtiyacımız olduğunu gösterir. Bununla beraber herhangi bir araştırma veya incelemeye girişmek için de mükemmel bir süreçte olduğumuza işaret eder. Bizi neyin motive ettiğini, hayatta ne aradığımızı, düzenimizde aksayan yönleri, eksik olduğumuz alanları, hangi bilgileri almaya ihtiyaç duyduğumuzu ve hayatımızın daha iyi bir düzeyde devam edebilmesi için hangi değişiklikleri yapmamız gerektiğini belirlemek üzere düşünmemiz gerekir. Geri giden Merkür ve geri giden Jüpiter arasında kesinleşen karşıt açı da düşündüğümüz ve cevap aradığımız konularda sorunlu noktaları fark etmemizi ve bunlarla yüzleşmemizi kolaylaştırabilir. Böylece hayatımızın hangi kısımlarının reforme edilmesi gerektiğine karar verebilir ve sonra onları reforme etmek üzere harekete geçebiliriz. Ayrıca Venüs ve geri giden Uranüs arasındaki uyumlu açı da hayatımızdaki yenileyici ve dönüştürücü enerjilerin güçlü olduğunu gösterirken artık değişiklikleri hızlıca yapabilmemiz mümkün olabilir ve bunları yapmaktan büyük memnuniyet duyabiliriz.

Güneş Pluto uyumlu açısının etkin olduğu kısa dönemde psikolojik veya içsel bir bütünlük hissedebiliriz. Yetenek ve becerilerimizle temasa geçebilir, potansiyelimizi istediğimiz alanda kolayca açığa çıkabiliriz. Güçlü ve güvende hissederiz. Önümüzdeki birkaç günü gelişim, ilerleme ve kişisel gelişim bakımından farkındalık kazanmak üzere değerlendirebiliriz. Kazanacağımız farkındalık ve elde edeceğimiz bilgiler hem kendimizi hem çevremizi şifalandırma fırsatı sunabilir. İşimizle, arkadaşlıklarımızla ve özel hayatımızla veya dikkatimizi verdiğimiz tüm diğer alanlarla ilgili halihazırda var olan koşulları değiştirip, geliştirmek mümkün olabilir. Bugünlerde hayat amacımızı bulduğumuzu hissedebilir veya sahip olduğumuz amaç duygusunu gerçekleştirmek için çok kuvvetli bir biçimde gayret gösterebiliriz.

Kendimizi her zaman olduğundan daha güçlü ve önemli bir etkiyle ifade edebiliriz. Bu ifade gücünü bu dönemde yapacağımız anlaşmalarda kullanarak fırsata çevirebiliriz. Başkaları üzerinde etkileyici ve baskın bir izlenim bırakmak için elverişli bir zamandayız. Bununla birlikte bu enerjiyi acımasız veya bencil amaçlar için kullanmamaya dikkat etmemiz gerekir. Eğer aksini yaparsak, aşağı çekilmemize neden olacak kuvvetli ve karşı koyması zor güçleri harekete geçirebiliriz. Bunun yerine bu yoğun enerjiyi hayatımızın gelişmesi ve sağlıklı güçlenmesi için kullanmaya özen gösterelim.

Diğer yandan varoluşumuzun özüne ulaşmak için de son derece yoğun bir ihtiyaç duyabiliriz. Manevi, spiritüel, astrolojik, metafizik, okült veya ruhsal konulara merak duyabilir ve bu alanlarda uygulamalara yönelebiliriz. Bilincimiz derinleşerek beş duyunun ötesindeki gerçekliğe ilgili ve açık hale gelebilir. Dolayısıyla bugünleri ufkumuzu genişletmek için kullanmak yararımıza olur. Hepimizin en yüksek hayrına tezahür etmesini dilerim.

Astroloji Dergisi / Yazan: Işık Canan Kaya

Resim: pinterest.com, Linda Vale Martin

Kaynakça:

Astroloji Dersleri, Barış İlhan

Astrolojinin Anahtar Sözcükleri, Hajo Banzhaf-Anna Haebler

Planets in Transit, Robert Hand

Close