KASIM 2023

HAYATIMIZI İYİLEŞTİRMEK

Misty Kuceris ©2023

Kasım 2023 ayının önemli astrolojik enerjileri:

• 13 Kasım 2023’te Güneş ve Ay Akrep burcundayken Yeniay meydana gelecek.

• 27 Kasım 2023’te Güneş Yay ve Ay İkizler burcundayken Dolunay gerçekleşecek.

’’Merkür’ün geri giden Kayron’la 150°’lik açı yaptığı Kasım ayının başında iyileşme çok önemlidir. Ve Merkür Akrep burcunda olduğundan şifanın çoğu sakladığınız tüm sırları veya sizi saklayan tüm sırları içerir. Bu dili tuhaf bulabilirsiniz ama hayatınızda sırlar olduğunda bu sırlar alacağınız kararları kontrol edebilir. Kayron’ un Koç’ta geri gitmesiyle kararlarınızı kontrol eden sırlara tutunmak zorunda olmadığınızı anlayabilirsiniz. Hayatınızı olumsuz yönde etkileyen her türlü bilgiyi serbest bırakmaya başlayabilir ve yolunuza devam edebilirsiniz.

3 Kasım’da Venüs geri giden Neptün’le karşıt açı yaptığında biraz kafanız karışabilir çünkü Neptün bu aldatmaca perdesini yırtarak ya meseleleri belirsizleştirebilir ya da sırları açığa çıkarabilir. Kendinizden çok fazla vazgeçmenizi gerektiren bir ilişki içindeyseniz ya o ilişkiyi bırakmayı ya da karşınızdaki kişiden saygı talep etmeyi düşünmeye başlayabilirsiniz. Ruh eşinizi bulduğunuzu düşündüyseniz artık o kişinin öyle olmadığını fark edebilirsiniz. Özellikle imkanlarınızın ötesinde yaşamaktan dolayı maddi sıkıntı yaşıyorsanız bütçenizi yeniden değerlendirmeye ve harcama davranışınızda değişiklikler yapmaya başlayabilirsiniz.

Neptün konuları gizlese veya sırları açığa çıkarsa da yine de bazı yanılsamalar yaratabilir veya ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahip olmadığınızı gösterebilir. Venüs’ün Başak’ta olmasının faydası var çünkü ayrıntıları biraz daha iyi görebilirsiniz. Ancak bu açı bir karşıtlık olsa ve karşıtlıklar olumsuz durumlardan ayrılma anlamına gelse de, ihtiyacınız olan gerçeklere ulaşana kadar son ayrıntıları da incelemeye zaman ayırın.

4 Kasım’da Balık burcundaki Satürn ileri harekete geçerken, Akrep burcundaki Merkür Ceres’le kavuşum ve geri giden Uranüs’le karşıt açı yaparken önünüze pek çok bilgi çıkacak. Ayrıca şu bilgiyi de not edin: Ceres ertesi gün, yani 5 Kasım’da geri giden Uranüs’le de karşıt açı yapacak.

Satürn geri hareketteyken ileri hareket etmeden önce Kova burcuna yeniden girebileceği ortaya çıktı. Ancak bu olmayacak. Satürn bugün 0 derece 30. dakikada Balık burcunda ileri harekete başlayacak. Bunun anlamı şu: Başkalarının ihtiyaçlarını karşılama konusunda bir çekim hissetmiş olabilirsiniz, ancak başkaları kendi ihtiyaçlarını karşılamayı öğrendikçe onlara şefkat göstermenin daha önemli olduğunu fark edebilirsiniz. Ayrıca Balık burcundaki Satürn ileri hareket ettiğinde kurban olmanıza gerek olmadığını da anlayabilirsiniz. Hayallerinizi gözden geçirmek için iyi bir zaman. Bu hayaller gerçekçi iseler onları gerçeğe dönüştürün. Eğer gerçekçi değilseler o zaman bu kavramları bırakın ve hayatınıza devam edin.

Normalde Merkür Ceres’le kavuşum yaptığında daha güvenli bir ortam yaratmanın olası yollarını tartışmak istersiniz. Ayrıca diğer insanların umutlarını ortaya koymalarına yardımcı olmak istersiniz. Ancak her iki gezegen de Akrep burcunda olduğundan çok fazla bilgi vermek istemediğinizi fark edeceksiniz. İnanılmaz bir mahremiyet ihtiyacı da hissedeceksiniz. Bu mahremiyete önem verdiğinizi hisseden diğer insanlar tavsiye almak için size gelebilirler çünkü bilgilerini gizli tutacağınızı bilirler. Temel olarak perde arkasında başkalarına yardım etmeye istekli olduğunuzun farkına varırlar.

Yine de birkaç saat sonra Merkür geri giden Uranüs ile karşıt açı yaparken gizli tutmaya çalıştığınız bilgilerin başka bir kişi tarafından ifşa edildiğini ve bunun üzerinde hiçbir kontrolünüzün olmadığını fark edebilirsiniz. Veya günün erken saatlerinde verdiğiniz kararların artık geçerli olmayan veya hiçbir zaman geçerli olmayan varsayımlara dayandığını keşfedebilirsiniz.

5 Kasım’da Ceres’ in geri giden Uranüs’le karşıt açı yapmasıyla başka bir gerçeklik kontrolüyle karşılaşacaksınız. Durumlarla ilgili bazı varsayımlarınızın yanlış veya eksik bilgilere dayandığını bir kez daha keşfedebilirsiniz. Ceres zor dönemlerde müzakere ve uzlaşma ihtiyacını temsil eder. Ancak Uranüs’ün geri hareketi uzlaşmanın işe yaramayacağı bazı gri alanların olduğunu temsil ediyor. Dolayısıyla bu karşıt açı ortaya çıktıkça, uzlaşma yoluyla size taahhütte bulunan kişilerin sözlerinden döndüğünü görebilirsiniz.

Günün ilerleyen saatlerinde Mars geri giden Kayron’la 150° ‘lik açı yaptığında diğer insanların ortak bir zemin bulmaktan çok inançları için savaşmakla ilgilendiklerini göreceksiniz. Bu taahhütleri sürdürmeyi ve hatta uzlaşmayı zorlaştırır. Eğer insanlar inançları için savaşıyorsa sizin de kendi inançlarınızı korumanız gerekebilir. Mars Akrep’teyken herhangi bir zararı önlemenin anahtarı bilinçli hareket etmektir. Bu aynı zamanda olası bir çözümün ortaya çıkabilmesi için başkalarının söyleyeceklerini dinleme zamanıdır.

6 Kasım’da Venüs Plüto’yla ve Merkür geri giden Neptün’le üçgen açı yaptıklarında pek çok şifa meydana gelebilir. Pozitif enerji alabilir ve bu enerjiyi hedeflerinize odaklanmak için kullanabilirsiniz. Durumları başkalarına zarif ve ölçülü bir şekilde sunabilirsiniz. Karizmanız da yükselir, böylece başkaları sözlerinizi ve eylemlerinizi ilham verici bulabilir.

Merkür geri giden Neptün ile üçgen açı yaptığında dinleme becerileriniz artar. Söyledikleri kelimelerin ardındaki gerçek anlamı duyarsınız. Hatta sizinle durumları tartışırken hangi yöne gitmek isteyebileceklerini bile tasavvur edersiniz.

Bugün başkalarıyla etkileşimde olmasanız bile bu hayallerinize nasıl odaklanacağınızı ve bu hayalleri gerçekleştirmenin yollarını bulmanızı için iyi bir açıdır. Bu konulara yaratıcı bir şekilde yaklaşabileceğiniz bir gündür.

Venüs 8 Kasım’da Terazi burcuna girerken kendiniz ve ilişkileriniz hakkında çok daha iyi hissedeceksiniz. Venüs yönettiği burcundayken her şeyi kendi başınıza yapamayacağınızı anlarsınız. Başkalarından yardım istemeniz gerekir. Ve bununla ilgili bir sorun da yoktur. Aslında bir ekibin parçası olmaktan keyif alırsınız ve başkalarıyla aranızdaki etkileşimden hoşlanırsınız.

Gün ilerledikçe Venüs Satürn’le 150°’lik açı oluşturacak ve birkaç saat sonra Merkür Plüto’yla 60’lık açı oluşturacak. Venüs’ün Satürn’le 150°’lik açı yapması önemli değil çünkü bu durumda başkalarıyla olan ilişkilerinizin yeniden değerlendirilmesini temsil ediyor. Başkalarından daha fazla saygı gördüğünüzü fark edebilirsiniz. Veya karar vermek için başkalarının görüşlerine ihtiyacınız olmadığına karar verebilirsiniz. Ayrıca sorumlulukların başkalarıyla paylaşılabileceğini ve her şeyi kendi başınıza yapmanıza gerek olmadığını da anlayabilirsiniz. Ve Merkür’ün Plüto’yla olan bu altmışlık açısını oluşturmasıyla düşüncelerinizi diğer insanlara aktarmak daha kolay olabilir. Önemli olana odaklanarak onların anlayacağı şekilde iletişim kurabilirsiniz.

10 Kasım’da Merkür Yay burcuna girdiğinden ve bu yeni burca girdikten birkaç saat sonra Satürn’le kare açı oluşturduğundan mümkün olduğunca fazla bilgi edinmek önemlidir. Merkür normalde tüm bu küçük bilgi parçalarını alma ihtiyacını temsil eder. Ancak Yay burcundayken büyük resmi anlamak istersiniz. Bazı açılardan ayrıntılara takılıp kalmak istemezsiniz. Bir şey size anlamlı gelmiyorsa onu göründüğü gibi kabul etmezsiniz. Anlamak istersiniz. Merak edersiniz. Aynı zamanda tek başınıza dışarı çıkmak istiyorsanız başkalarının tavsiyelerini dinlemezsiniz.

Merkür Satürn’le kare açı yaptığında diğer insanların size ne yapacağınızı söylemediğinden emin olmak isteyebilirsiniz. Başkalarının sizi eleştirmesini istemediğiniz için davranışınızı haklı çıkarma ihtiyacınızın arttığını hissedebilirsiniz. Ancak daha önemli olan biraz geri çekilip diğer kişinin ne söylediğini duymaya çalışmaktır. Sizi hiç eleştirmiyor ve sadece duymanız gereken kritik bir bilgiyi aktarmaya çalışıyor olabilirler.

11 Kasım’da Mars geri giden Uranüs’le karşıt açı yaptığında çok dikkatli olun. Uranüs her zaman beklenmeyeni getirir. Mars ise bazen davranışlarınızın sonuçlarını düşünmeden hareket ettiğinizi gösterir. Her iki gezegenin de sabit burçlarda olması iyidir çünkü bu genellikle normalden biraz daha yavaş hareket etme eğiliminde olduğunuz anlamına gelir.

Daha olumlu bir gelişme ise hayatınızda değer verdiğiniz şeylerle ilgili değişiklikler yapma zamanının geldiğine karar vermenizdir. Artık hayatınızdaki bazı eşyalara ihtiyacınız olmadığına karar verebilir ve bu eşyaları kolayca atabilirsiniz. Veya belki de yıllardır dahil olduğunuz kuruluşların bazılarının artık destekleyebileceğiniz kuruluşlar olmadığını fark edebilirsiniz: Artık yola devam etme zamanı.

13 Kasım’da meydana gelen Yeniay pek çok duyguyu, özellikle de kaçınmaya çalıştığınız duyguları yüzeye çıkarabilir. Güneş ve Ay Akrep burcundadır ve yine Akrep burcunda olan Mars ve Ceres ile kavuşum halindedirler. Bu kavuşuma ek olarak Yeniay, geri giden Uranüs ile karşıt açı oluşturuyor olacak. Geçmişten gelen beklenmedik bilgiler ortaya çıkabilir. Bu bilgiden kaçınmaya çalışabilirsiniz ama yapamazsınız. Ayrıca özellikle Mars ve Ceres’ in birbirleriyle kavuşum oluşturması nedeniyle hayal kırıklığı hissedebilirsiniz. Belki de çevrenizin pek güvenli olmadığı düşüncesine kapılabilirsiniz. Böylece kendinizi güvenliğinizi artırmanın yollarına odaklanırken ve hayatınızdaki durumlarla ilgilenirken bulabilirsiniz. Veya kendiniz için daha fazla güvenlik sağlama gerekliliğini hissedebilirsiniz.

Yeniay meydana geldikten sonra Ceres’ in geri giden Neptün’le üçgen açı yapmasıyla emniyet ihtiyacınıza yaratıcı çözümler geliştirmeye başlarsınız. Etrafınızda daha fazla sevdiklerinizin olmasını istersiniz. Kimin yardıma ihtiyacı olduğunu görmek ve bu yardımı sağlamanın yollarını belirlemek için zaman ayırırsınız. Ayrıca onların yardımlarına ihtiyacınız olup olmadığını insanlara bildirin. Yardım istemek için fazla gurur yapmanıza gerek yok.

15 Kasım’da Merkür Venüs’le altmışlık açı yaparak bugün ve yarın arasında bir mesafeye dönüşecek olan dönemi başlatıyor. Bu yod açı kalıbı Merkür’ün Venüs’le oluşturduğu altmışlık açı ve hem Merkür hem de Venüs’ün Jüpiter’le oluşturduğu 150°’lik açılar tarafından meydana gelecektir.

Merkür Venüs’le altmışlık açı yaptığında bazı şeyleri diğer insanların anlayabileceği şekilde söylemek ve iletişiminizde nazik olmak istersiniz. Konuları çok fazla zorlamak istemezsiniz. Başkalarını yabancılaştırmak da istemezsiniz.

Ancak 15 Kasım’da Merkür geri giden Jüpiter’le 150°’lik açı yaptığında, birdenbire diğer insanların sizi duymadığından endişelenmeye başlarsınız. Sonra bakarsınız ki çok fazla zorluyorsunuz. Başkalarının sizin bakış açınızı duymasını sağlamaya çalışıyorsunuz. Ve eğer buna devam ederseniz sizi desteklemelerini istediğiniz insanlardan uzaklaşabilirsiniz.

16 Kasım’da Venüs geri giden Jüpiter’le 150°’lik açı yaptığında yod tamamen enerji dolu olacak. Artık gerçekten haklı olup olmadığınızı merak etmeye başlayabilirsiniz. Kendi bakış açınızı sorgulayabilirsiniz. İnsanları artık dinlemeye istekli olmayacak kadar yabancılaştırıp yabancılaştırmadığınızı merak edebilirsiniz. Bu açıdan öğrenilecek ders birçok bakış açısının olduğudur: Bazen yavaşlamak, başkalarını dinlerken düşüncelerinizi iletmek, farklı bakış açılarını anlamanın en iyi yoludur.

17 Kasım’da Mars geri giden Neptün’le üçgen açı yaptığında çok fazla şey yapmak istemezsiniz. Ve bu sorun değil. Dinlenmenin ve rahatlamanın iyi bir şey olduğu günler vardır. Ayrıca Mars’ın Neptün’le açı yapması, özellikle de Neptün’ün geri harekette olması nedeniyle hayatınızdaki dış koşullara yeterince dikkat etmiyor olabilirsiniz. Eğer durum buysa fazla iddialı bir şey planlamamanız çok iyi bir fikirdir.

Gün içinde başkalarıyla buluşmanız gerekiyorsa bu enerji aslında size fayda sağlayabilir çünkü başkalarına nazik bir şekilde yaklaşmanın kolay olduğu anlamına gelir. Veya nazik davrandığınız için hafife alınabilirsiniz ve bu da pazarlık yapmanız gerekiyorsa iyi olabilir. Mümkünse bugün herhangi bir sözleşme imzalamayın.

20 Kasım’da Merkür geri giden Kayron’la üçgen açı yaptığından diğer insanların sizinle iletişim kurarken ne demek istediklerini dinleyebilmek ve hatta anlayabilmek çok daha kolaydır. Kimsenin duygularını incitmek istemezsiniz bu yüzden her zamankinden daha fazla dinleme eğiliminde olursunuz. Ayrıca kimseyi olduğu gibi kabul etmek istemezsiniz ve bu nedenle onların ihtiyaçlarına dikkat etmek için daha fazlasını yaparsınız.

Bu aynı zamanda ister koşullardan ister ilişkilerden kaynaklansın, sorunları çözmek için de iyi bir gündür. Dinlemeye istekli olduğunuz için diğer insanların da dinlemeye istekli olduğunu görürsünüz. Dinlemeye istekli olmasalar bile anlamalarını sağlayacak şekilde iletişim kurmanın bir yolunu bulursunuz. Kendiniz dahil kimseyi incitmek istemediğiniz için, herhangi bir yanlış anlaşılmayı düzeltmek veya herhangi bir sorunu çözmek için mümkün olan her şeyi yaparsınız.

Hem Ceres hem de Mars 21 Kasım’da Plüto’yla altmışlık açı oluştururken Ceres ve Mars birkaç gün sonra 23 Kasım’da birbirleriyle kavuşum oluşturacaklar. Dolayısıyla bugünün enerjisinin bazı yönlerden gizli bir akıntı olacağını belirtmek de önemlidir.

Hem Ceres hem de Mars Akrep burcundayken bilinçli hareket etme arzusu vardır. Her şeyin stratejik olarak doğru olması gerekir. Plüto şu anda Oğlak burcunda olmasına rağmen hala Akrep’i Mars gezegeniyle birlikte yönetiyor dolayısıyla başka bir zaman diliminde hissedilemeyecek kadar yoğun bir bağlantı var. Plüto ‘nun Oğlak burcunda olmasıyla bu bağlantı sosyal konular ve liderlik sorunlarıyla ilgilidir. Plüto’yla altmışlık açı oluşturan Ceres aceleyle yapılan eylemlere karşı bir uzlaşma bulma ihtiyacına işaret ediyor. Plüto’yla altmışlık açı oluşturan Mars öfke ve kızgınlığın eylemlerinizi kontrol etmesini önlemeniz gerektiğini gösterir. Bugün kendinizi diğer insanların olumsuz tepkileriyle eylemlerinizi kontrol etmeye çalıştıkları yoğun durumların içinde bulabilirsiniz. Ancak her iki gezegen de Plüto’yla altmışlık açı oluşturduğu için mantığın hâkim olmasına izin verme fırsatına sahip olabilirsiniz. Bugün ortaya çıkan durumlara tüm yönleriyle bakmaya zaman ayırabilirseniz başarı yaratacak şekilde hareket etmenizi sağlayacak stratejik bir yaklaşım da bulabilirsiniz.

22 Kasım’da Güneş Yay burcuna girdiğinde dışarı çıkıp dünyayı fethetmek, yeni şeyler denemek ve risk almak isteyebilirsiniz.

Bu arada birkaç saat sonra Venüs geri giden Kayron’la karşıt açı yaparken, hayatınıza zarar verecek herhangi bir risk almak istemezsiniz. Ayrıca başka kimseye zarar vermek de istemezsiniz. Bulduğunuz şey şu olabilir; başkalarını girişimlerinde desteklemek istersiniz. Ancak bunun yaralanmanıza neden olabileceğini düşünüyorsanız bu desteği vermezsiniz. Ayrıca size zarar vermek isteyen hiç kimseye bu desteği vermezsiniz. Başkalarıyla uğraşırken bir kez daha stratejik bir yaklaşım düşünmek istersiniz.

Geçtiğimiz birkaç günde stratejik bir yaklaşım kullanmanın temelinde yatan akım, 23 Kasım’da Mars’ın Ceres ile kavuşumuyla meyvelerini verecek. Hesaplı bir şekilde nasıl harekete geçeceğinizi anladınız ve düşünerek hareket edebildiniz.

Günün ilerleyen saatlerinde Güneş Satürn’le kare açı oluşturacak bu nedenle yavaş hareket ettiğiniz için mutlu olabilirsiniz. Nerede dikkatli olmanız gerektiğini, nerede risk alabileceğinizi bilirsiniz. Bugün bazı hareketlerinizi sansürleyebilirsiniz ve arka planda kalmanın sizin için bir sakıncası olmayabilir.

24 Kasım’da Merkür geri giden Uranüs’le 150°’lik açı yaptığında ve Mars Yay burcuna girdiğinde ister sözlü ister yazılı olsun, sözlerinize çok dikkat edin. Sözlerinizin sonuçlarını düşünmeden veya dikkate almadan konuşma eğilimi vardır.

Merkür geri giden Uranüs’le 150°’lik açı yaptığında diğer insanların fikirlerinizi değiştirmeye devam ettiğini görürsünüz. Bir an bir şey söylüyorlar biraz sonra başka bir şey söylüyorlar gibi. Sabitlenmiş gibi görünmezler. Taahhüt istemeyin çünkü alamazsınız.

Bu arada Mars Yay burcuna girdiğinde fazla iyimser olabilirsiniz. Davranışlarınızı rasyonelleştirme eğilimi olabilir. Veya her şeyi yapabileceğiniz konusunda o kadar iyimser olursunuz ki, kendi eylemleriniz buna engel olur. Çok fazla şey yapmaya çalışırsınız ve ancak yapamayacağınızı görebilirsiniz. Ayrıca diğer insanlardan çok fazla şey bekleyebilirsiniz. Çabalarınızı destekleyeceklerini düşünebilirsiniz ve bu desteği talep etmek için arkanızı döndüğünüzde orada olmayabilirler.

Ceres 25 Kasım’da Yay burcuna girdiğinde başarılı olma içgüdülerinizi takip edersiniz. Yine risk almaya hazırsınızdır. Yolunuz olduğunu düşündüğünüz şeyi takip etmek istersiniz.

Mars Yay burcuna girdikten sonra Satürn’le kare açı oluşturacak. Mars Yay burcundayken çok hızlı hareket etme tehlikesi vardır: Ya artan iyimserlikten ya da kibirden. Bu kare açı enerjiyi yumuşatacaktır. Hala risk almaya istekli olsanız da bu riskler hesaplanmış risklerdir. Bu adımlarınıza dikkat ettiğiniz anlamına gelir. Riskler işe yaramazsa zarar etmeyi göze alıp alamayacağınıza siz karar verirsiniz. Ayrıca kazanırsanız kendinizi iyi hissedersiniz çünkü bunu enine boyuna düşündüğünüzü bilirsiniz.

26 Kasım’da Venüs geri giden Uranüs’le 150°’lik açı yaptığında mali durumunuza çok dikkat edin. Bir sözleşme imzalamak üzereyken bazı bilgilerin sizden gizlendiğini fark edebilirsiniz. Veya kişi size ihtiyacınız olmayan bir şeyi satmaya çalışabilir. Uranüs her zaman bir tür beklenmedik değişikliğin gerçekleşmek üzere olduğunu gösterir. Ve Uranüs geri hareketteyken bu beklenmedik değişim genellikle geçmişten gelen bir şeyin hayatınıza geri dönmesini içerir.

27 Kasım’daki Dolunay’da Güneş Yay ve Ay İkizler burcunda olacaktır. Güneş Yay burcundayken maceralara atılmak istersiniz. Özellikle Mars ve Ceres’ in Yay burcunda olması nedeniyle risk almaya hazırsınız. Ayrıntılara odaklanarak geride kalmak istemezsiniz. Ancak Ay İkizler burcundayken ayrıntıları kaçırmak istemezsiniz. Aslına bakılırsa bu ayrıntıları anlamak şu anda gerçekten eğlenceli olabilir.

Dolunay’ın Satürn’le kare açı oluşturması ile değişken bir T-kare açı kalıbı oluşacak. Bu değişime hazır olduğunuz anlamına gelir. Satürn çoğu zaman işleri yavaşlatırken bu sefer Satürn hayallerinize gerçekliği nasıl getireceğinizi anlamanıza yardımcı olarak çalışabilir. Bu bir değişim zamanıdır ama aynı zamanda hayatınıza ve hayallerinize daha fazla rutin ve gerçeklik getiren bir değişim zamanıdır.

Tam açı birkaç saat sonrasına kadar ortaya çıkmasa da Ceres’ in Satürn’le kare açı yapması da Dolunay haritasının bir parçasıdır. Güvende olmak istersiniz. Hayatımızda güvenlik istersiniz. Şu anda gerginlik hissediyorsanız, bu o güvenlik veya güvenlik hissine sahip olmadığınız anlamına gelir. Güvende olduğunuzdan emin olmak için bazı eylemler yapmanız gerekir.

Başkalarından sorumlu olmak isterken artık kendi ihtiyaçlarınızı karşılama zamanının geldiğini görebilirsiniz. Başkalarıyla ilgilenemeyebilirsiniz. Burası önceliklerinizi düşündüğünüz yerdir.

Dolunaydan sonra Merkür geri giden Neptün’le kare açı ve Ceres de Satürn’le kare açı yapacağından önceliklerinizi dikkate almanız daha da önemli hale gelecektir. Başkalarından alınan bilgilere dikkat etmeniz gerekir. Her şey göründüğü gibi değildir. Bazı insanlar size kasıtlı olarak yalan söyleyebilir. Diğer insanlar bilgileri saklayabilir. Hatta bazı insanlar sizi incitmek istemedikleri için size her şeyi anlatmalarına gerek olmadığına karar verdiklerini bile söyleyebilir. Bu nedenle kendinizi mağdur konumuna sokmamanız önemlidir. Kendinize dikkat etmelisiniz.

29 Kasım’da Venüs Güney Ay Düğümü ile kavuşum yaptığında geçmişinizden insanlar hayatınıza geri dönerse hiç şaşırmayın. Veya geçmişinizden gelen bilgileri kullanmanın hayatınıza nasıl devam edeceğinizi öğrenmenize yardımcı olduğunu görebilirsiniz. Bu yaşamınızda yarattıkları temel nedeniyle ilişkilerin daha önemli olduğu bir gündür. Geçmişinizdeki insanlar ve onlarla olan deneyimleriniz sayesinde siz bu kişisiniz.

30 Kasım’da Venüs geri giden Neptün’le 150°’lik açı yaptığından başkalarını anlamak o kadar kolay olmayabilir. İnsanlar göründükleri gibi değillerdir. Sizi memnun etmek istedikleri için bir rol yapıyor olabilirler. Veya sizden bir şey istedikleri için sizi aldatıyor olabilirler. Acele etmeyin. Duyduğunuz her şeye de inanmayın.

Bu ay alacağınız tüm bu bilgilerle stratejik ve bilinçli hareket etmeniz gerektiğini görebilirsiniz. Ayrıca başkalarından yardım istemeniz gerektiğini de fark edebilirsiniz. Yine de başka insanlar kim olduğunuza dair size daha iyi bir fikir vermek için hayatınıza geri gelebilir. Gerçekte hepimiz başkalarıyla olan ilişkilerimizin ve hayatımızdaki durumlara verdiğimiz tepkilerin ürünüyüz. Ürün olmayı nasıl uygulayacağımız birçok yönden içimizdeki bireyleri ortaya çıkaran kişisel doğamız tarafından belirlenir. Bunu anlamak aynı zamanda hayatınıza şifa da getirebilir.’’

Misty Kuceris © 2023

Home

Çeviren: Belgin Avunduk

Close