MART 2024

Düşünceden Etkileşime Geçiş

Misty Kuceris ©2024

Mart 2024 ayının önemli astrolojik enerjileri:

• 10 Mart 2024’te Güneş ve Ay Balık burcundayken Yeniay meydana gelecek.

• 19 Mart 2024’te Güneş Koç burcuna girecek ve Bahar Ekinoksu yaşanacak.

• Güneş’in Koç burcunda ve Ay’ın Terazi burcunda olduğu Gölgeli Ay Tutulması  25 Mart 2024’te gerçekleşecek.

’’Kuzey Yarımküre’ de yaşayan pek çoğumuz Mart ayının başlamasıyla birlikte çoğu zaman sabırsızlık hissederiz. Kış çekilmeye başlar ama hâlâ tam olarak etkisinden kurtulmuş değilizdir. Bahar havanın düzeldiğine dair ipuçları vermeye devam ediyor ancak henüz dünyaya renklerini göndermiyor. Manevi düzeyde Mart düşünce ve dünyevi inzivadan canlılığınızı artırmaya ve dünyevi olaylara hayranlıkla daha fazla zaman ayırmaya başladığınız bir dönemdir.

Belki de bu nedenle 1 Mart’ta Venüs’ün Kayron’la altmışlık açı yapması ile şifa enerjisini hayatınıza getirmeye istekli olursunuz. Size acı veren geçmiş olaylara tutunmanıza gerek olmadığını anlarsınız. Yeni deneyimlerin tadını çıkararak hayatınıza devam edebileceğinizi fark edersiniz. Ayrıca değerinizi başkalarına kanıtlamanız gerektiğini de düşünmezsiniz. Başkalarını oldukları gibi kabul etmeye hazır olduğunuz gibi kendinizi de kabul edersiniz.

3 Mart’ta Venüs’ün Uranüs’le kare açı yapmasıyla hayatınızdan olumsuz deneyim ve düşünceleri salıvermeye devam edebilirsiniz. Genellikle Venüs ve Uranüs arasındaki kare açı ilişkilerde değişken davranışlar nedeniyle kendini gösterebilecek zorluklara işaret eder. Ancak bugün durum farklı. Çünkü Venüs ve Uranüs karşılıklı ağırlamada.  Bu gezegenlerin birbirlerinin yönettiği burçlarda olması anlamına gelir. Enerjilerinin nasıl çalıştığına dair ortak bir anlayışa sahiptirler. Bazı insanların işleri kendi yöntemleriyle yapması gerektiğini bilirsiniz. Başkaları da sizin farklı bir bakış açınız olduğunu anlar ve bunu kabul ederler. Bu nedenle farklılıkları ve bu farklılıkların karşılıklı anlayışı nasıl artırabileceğini tartışmak için iyi bir gündür. Hatta başkalarıyla çeşitli konuları tartışırken kendi bakış açılarınızın bazılarının değiştiğini bile görebilirsiniz.

4 Mart’ta Merkür’ün Uranüs’le altmışlık açı yapması nedeniyle yeni kavramlara hâlâ açıksınızdır. Merkür Balık burcundayken şefkatle dinlersiniz. Bir yanınız eleştiriyle karşılık vermek isterken diğer tarafın ne söylediğini gerçekten anlamak isteyen başka bir yanınız da vardır. Ayrıca duyduğunuz farklı görüşlere de değer verebilirsiniz.

6 Mart’ta Mars’ın Kayron’la altmışlık açı yapmasıyla kendi başınıza harekete geçmek, gerçekleştireceğiniz iyileşme sürecinin bir parçasıdır. Mars Kova burcunda ve Kayron Koç burcundayken kimseye bağlı kalmak istemezsiniz. Risk alma özgürlüğünü ve ayrıca hayatta gelen her şeyi kabul etmekte özgür olmak istersiniz.

Bazı açılardan sizi bağlayan zincirleri serbest bırakabildiğinizi görebilirsiniz. Hatta o zincirleri oraya başkalarının değil sizin koyduğunuzu fark edebilirsiniz. Bunu fark ederek hayatınıza devam etme yeteneğinizi artırırsınız.

8 Mart’ta Merkür Neptün’le kavuşum yaptığı için konuşmalardaki netlik daha azdır. İnsanlar görüşleri konusunda son birkaç gündür olduğu kadar açık sözlü olmayabilirler. Bunun yerine kendi gündemlerini öyle bir noktaya getirirler ki sizin fikirlerinizi reddederler. Bugün biraz şüpheyle dinlemeniz gerekir. Ayrıca sözleşmelerde çok dikkatli olmanız gerekir. Merkür Neptün ile kavuşum yaptığında her zaman eksik bilgi olur. Bu eksik bilginin kasıtlı olup olmadığı önemli değildir. Gerçek şu ki bugün en iyi kararı veremeyebilirsiniz.

9 Mart’ta Merkür Koç burcuna girmeden önce Mars Uranüs’le kare açı yapacak. Kendinizi son derece sabırsız hissedebilirsiniz. Harekete geçmek istersiniz ama bir şeyler ters gidebilir. Hala tüm gerçekleri öğrenmeyi bekleyebilirsiniz. Ve Uranüs her zaman planlarınıza büyük değişiklikler getirebilecek beklenmedik haberleri temsil eder. Ayrıca diğer insanların size ihtiyacınız olan desteği vermediğini ve geriye kalan tek seçeneğin kendi başınıza hareket etmek olduğunu hissedebilirsiniz.

Günün ilerleyen saatlerinde Merkür Koç burcuna girdiğinde fikirlerinizi kendinize saklamanın zor olduğunu fark edebilirsiniz. Sözlerinizin sonuçlarını anlamadan konuşmak çok kolaydır. Temel olarak zihniniz o kadar hızlı çalışır ki başkalarıyla bilgi paylaşmakta zorluk çekebilirsiniz. Düşünceleriniz bulanıklaşmaya başladığında, aslında bu sözlerin etkisini anlamaya zaman ayırmadığınızı görebilirsiniz.

10 Mart’ta hem Güneş hem de Ay Balık burcundayken Yeniay meydana geldiğinde tüm bunlar değişir. Bugün geri çekilmeniz, dilinizi tutmanız ve etrafınızdaki dünya üzerinde düşünmeniz gerektiğini hissedebilirsiniz. Ve bu düşünme ihtiyacı Merkür’ün Plüto’yla altmışlık açı yaptığı günün ilerleyen saatlerinde daha da artabilir.

Bu Yeniay aynı zamanda yüksek düzeyde aktivite deneyimleyeceğiniz bir ay olduğunu gösterir. Ara sıra gezegenler kelimenin tam anlamıyla öyle bir sıraya girer ki sanki evren size oynamanız için bir domino oyunu yaratmış gibi hissedebilirsiniz. Bugün meydana gelen astrolojik ve astronomik enerji türü budur. Enerji Kova burcundaki Mars ile başlar. Kova burcundaki Venüs’e, Balık burcundaki Satürn’e, Balık burcundaki Güneş ve Ay’a, Balık burcundaki Neptün’e, Koç burcundaki Merkür’e, Koç burcundaki Kuzey Ay Düğümü’ ne ve Koç burcundaki Kayron’a doğru hareket eder. Ceres, Plüto, Jüpiter ve Uranüs bu sıralamanın tam bir parçası olmasa da yine de bu domino oyununun içindedirler. Peki bunu nasıl yorumlarsınız? Temel olarak harekete geçmeyi (Mars) düşünmeye başladığınızda, bu eylemin hayatınızdaki (Venüs) değerini ve bunu kendi dünya deneyiminize (Satürn) nasıl uygulayacağınızı belirlemeniz gerektiğini fark edersiniz. Daha sonra yaklaşımınızda gerçekçi olup olmadığınızı (Neptün) ve tüm bunları başkalarına (Merkür) nasıl ileteceğinizi ve tüm bunları uzun vadeli planlarınıza ve yaşam tarzınıza uygulayıp uygulamayacağınızı belirlemeniz gerekir. Çünkü sağlıklı bir şekilde devam etmesi gerekir (Kuzey Ay Düğümü, Kayron kavuşumu). Peki Ceres, Plüto, Jüpiter ve Uranüs’ün hala bu domino oyununun bir parçası olması ne anlama gelir? Faaliyetlerinizin size hem hayatı yaşayabileceğiniz hem de topluma katılabileceğiniz güvenli bir ortam sağlayıp sağlamadığını belirlemeniz gerekir. Temel olarak bu yüksek düzeydeki aktivite hala dilinizi tutma, geri çekilme ve kendinizi güvende hissetmek için dünyadaki yerinizi düşünme ihtiyacına geri dönmeniz anlamına gelir.

Yeniay meydana geldikten sonra Merkür Plüto’yla altmışlık açı oluşturarak bu içsel konulara odaklanma yeteneğinizi artırır. Bir şeyi daha iyi anlamak için analiz etmeniz gerekiyorsa bunu yapabileceksiniz. Başkalarının sizi anlayabilmesi için iletişim kurmanın bir yolunu bulmanız gerekiyorsa bunu da yapabilirsiniz.

11 Mart’ta Venüs Balık burcuna girdiğinde diğer insanlara karşı artan bir şefkat duygusu hissedersiniz. Başkalarının yanınızda rahat hissetmesini istersiniz. Onların kendilerini mağdur hissetmelerini istemezsiniz. Gerekirse yardım etmek için elinizden geleni yaparsınız.

13 Mart’ta Ceres Satürn’le altmışlık açı oluşturduğunda etrafınızdaki yaşamı desteklemenin bir yolunu bulmak istersiniz. Hem Ceres hem de Satürn çevrenin farklı yönlerini temsil eder. Ceres herkesi bozulmaya karşı koruyan toprak anadır. Satürn bireylerin tohum ekmesini ve bitki yetiştirmesini sağlayan işlenmiş topraktır. Bu nedenle aslında yaşamı desteklemekten daha fazlasını yapmak istersiniz: Durumları beslemek istemenizin sebebi başarının zaman aldığını, yavaş büyümeyi ve bunun gerçekleşmesi için çok fazla desteği gerektirdiğini anlarsınız. Temel olarak başarılı olmak için ne gerektiğini bilirsiniz ve başarılı olmak için ne gerekiyorsa yapacağınız gibi başkalarının da başarılı olmasına yardım etmeye hazırsınızdır.

Koç burcundaki Merkür 1 Nisan’da geri hareket etmeyecek olsa da 16 Mart’ta Merkür Ceres’le kare açı yaptığında enerjiyi hissetmeye başlayacaksınız. Bunun nedeni bu kare açının Merkür’ün geri gitmeye başlayacağı zaman periyodu civarında ve Merkür’ün ileri harekete geçeceği zaman periyodu olan 25 Nisan’da meydana gelen Merkür üçlü dizisinin bir parçası olmasıdır.

Merkür 16 Mart’ta bu ilk kareyi oluşturduğunda hedeflerinizin peşinden gitme ihtiyacınız ile toplumsal kabul arzunuzu dengelemekte zorlanabilirsiniz. Merkür Koç burcundayken sonuçları dikkate almadan konuşma eğilimi vardır. Ancak Ceres Oğlak burcundayken açıkça konuşmanın sizi otorite figürleriyle çatışmaya sokabileceğinin farkında olabilirsiniz ve bunun olmasını isteyip istemediğinizden emin değilsinizdir. Şu anda eğer mümkünse durumunuzu gözlemlemek en iyisidir. Bu açı 16 Nisan’da Merkür’ün gerilemesiyle ikinci kez ortaya çıktığında toplumsal kabulün sizin için ne kadar önemli olduğunu yeniden değerlendirmek isteyebilirsiniz. Merkür’ün bir kez daha ileri harekette iken bu açının üçüncü kez ortaya çıkacağı 7 Mayıs’a kadar cevabınıza karar vermenin zamanı olmayabilir.

​18 Mart’ta sorularınızın cevabını alamasanız da hayatınızın almasını istediğiniz yönü daha iyi anlamaya başlayabileceksiniz. Bunun nedeni Merkür’ün Kuzey Ay Düğümü ile kavuşum yapması ve bazı planlar yapmaya başlamanın daha kolay olmasıdır. Hem Merkür hem de Kuzey Ay Düğümü Koç burcundayken sabırsızlanabilirsiniz. Olayların hemen gerçekleşmesini isteyebilirsiniz. Ancak durumlara çok çabuk girerseniz yaklaşan çok önemli bazı fırsatları kaçırabilirsiniz. Bunun yerine planlarınızı not edin ve bu planlara göre hareket etmek için 25 Nisan’da Merkür ileri hareket edene kadar bekleyin.

19 Mart’ta Kuzey Yarımküre ‘de Güneş’in Koç burcuna girmesiyle bahar resmen başlayacak. Bahar Ekinoksunun kutlanmasıyla Güneş’in ısınmasını ve yeni yaşamın gelişini sabırsızlıkla bekleyebilirsiniz. Kış sıkıntıları artık geride kaldığı için heyecanlanabilirsiniz. Ve Ay’ın Aslan burcunda olması ve Güneş’e üçgen açı yapmasıyla, etrafınızı sarabilecek pek çok iyi şeyin olduğunu fark edebilirsiniz.

Güneş aynı zamanda Plüto’yla da altmışlık açı oluşturacak. Bu planlarınızda ilerlemek için fırsatlar bulacağınız anlamına gelir. Yapmak istediğiniz şey konusunda kendinizi tutkulu hissedebilirsiniz. Ayrıca başkalarının yolunuza çıkmasına izin de vermeyebilirsiniz.

Amerika Birleşik Devletleri’nde bu haritanın Yükselen burcu Akrep’tir. Bu da perde arkasında pek çok şeyin olduğu anlamına gelir. Başkalarının bilgi sakladığını ve sır sakladığını görebilirsiniz. Veya hayatınızdaki durumlara “bekle ve gör” yaklaşımını benimsemenin daha iyi olduğuna karar verebilirsiniz. Aynı zamanda hayatınızdan “çöpü’’ çıkarmanın çok daha kolay olduğunu anlayabilirsiniz. Sizi inciten veya artık önemli olmayan hiçbir şeye tutunmanıza gerek olmadığını görebilirsiniz.

Hayatınızdaki ilişkiler söz konusu olduğunda, Amerika Birleşik Devletleri için hazırlanan giriş haritasının alçalanına denk gelen Jüpiter/Uranüs orta noktası nedeniyle artık bırakma zamanının geldiğini görebilirsiniz. (Eğer bir astrolog veya astroloji öğrencisiyseniz ve şunu önemsiyorsanız: Jüpiter ve Uranüs’ün orta noktası Boğa’nın 17°34′ sındadır. Alçalan ise Boğa’nın 16°30’ sındadır ve hem Jüpiter hem de Uranüs alçalanın iki yanında yer alır.) Diğer insanlar kendinize bakamayacak kadar onlara yardım etmenizi bekleyebilirler. Bu altıncı evdeki Jüpiter tarafından gösterilir. Ancak başkalarıyla ilgilenmenin aslında kendi hayatınıza zarar verebileceğini ve bu nedenle o ilişkiyi bırakma zamanının geldiğini fark edebilirsiniz. Bu yedinci evdeki Uranüs tarafından gösterilir. Her iki durumda da Mars’ın dördüncü evde olması ve Nadir ile kavuşumda olmasıyla haklarınızı savunabilir ve başkalarının sizden faydalanmasına izin vermeyebilirsiniz.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşamıyor olsanız bile hayatınızdaki ilişkiler konusunda kendinizi çok tutkulu hissedebilirsiniz. Güneş Plüto’yla altmışlık açı yaparken Aslan burcundaki Ay da Plüto’yla karşıt açı oluşturacak ve bu da başkalarının size ne yapmanız gerektiğini söylemesini istemediğinizi gösterir. Kendi hayatınızın kontrolünün sizde olmasını isteyebilirsiniz. Ayrıca Ay önümüzdeki birkaç gün içinde hem Merkür/Kayron kavuşumuna üçgen hem de Jüpiter ve Uranüs’e kare açı yapacak. Bu gerçek ideallerinize uygun yaşayarak toplumdaki yerinizi bulabileceğiniz ve hayatınıza daha fazla şifa getirebileceğiniz anlamına gelir.

Merkür’ün Kayron’la kavuşum yaptığı 20 Mart’ta hayatınıza şifa getirmek çok önemli. Yine 1 Nisan’da Merkür’ün geri hareketine geçmesiyle birlikte, Merkür ve Kayron arasındaki bu açı ikinci Merkür üçlü dizisinin bir parçası olacaktır.

Kelimelerinizi dikkatli seçmek istersiniz. Daha sonra pişman olacağınız bir şey söylemek istemezsiniz. Başkalarının da sizi inciten sözleri söyleyemeyeceklerini bilmelerini istersiniz. Bugün insanlarla herhangi bir tartışmaya girerseniz bunlar bir süre çözülmeyecektir. 25 Nisan’da geri giden Merkür Kayron’la kavuşum yaptığında bu tartışma tekrar gündeme gelebilir. Ve nihayet 6 Mayıs’ta Merkür bir kez daha ileri harekete geçip Kayron’la kavuşum yaptığında sonuca varabilirsiniz.

21 Mart 2024’te Venüs’ün Satürn’le kavuşum yapması konusunda çeşitli yorumlar var.

Bazen dünyada yalnız olduğunuzu ve her şeyi kendi başınıza yapmak zorunda olduğunuzu hissedebilirsiniz. Kime başvuracağınızı bilemezsiniz. Hatta hiçbir şeyi doğru yapamıyormuşsunuz gibi bile hissedebilirsiniz. Bazen insanlardan çok fazla destek görebilirsiniz. Çünkü aranızdan bir grup, projelere belirli taahhütlerde bulunmuş olabilir ve bunları takip edecek enerjiye sahiptir. Gerçekte her iki duygu da oldukça geçerlidir ve aynı anda ortaya çıkabilir.

​İnandığınız projelere taahhütlerde bulunmaya hazırsınız. Ayrıca başkalarının da aynı şekilde hissedip hissetmediklerini görmek için başkalarına ulaşmaya da hazırsınız. Eğer öyleyse onların desteğini kucaklayabilirsiniz. Eğer yapmazlarsa, devam edersiniz. Büyük projelerde başkalarıyla birlikte çalışmanın her zaman daha iyi olduğunu ancak onların karar vermesini beklemenize gerek olmadığını fark edebilirsiniz. İyi planlayıp, görevleri tamamlayabileceğiniz şekilde organize edebilirsiniz.

22 Mart’ta Mars Balık burcuna geçerken yavaş hareket etme ve durumlara acele etmeme konusunda artan bir arzu hissedersiniz. Her ne kadar Mars kendini geri tutmaktan rahatsızlık duysa da aslında bunu sizin için şu anda yapıyor olması iyi bir şeydir. Daha iyi ilişkiler geliştirebilmek ve etrafınızdaki insanları anlayabilmek için dünyada olup bitenleri daha iyi anlayabilmeniz açısından faydalıdır.

Önümüzdeki birkaç gün boyunca yani 23 Mart ve 24 Mart’ta Venüs iki altmışlık açı oluşturacak. 23 Mart’ta Venüs Ceres’le altmışlık açı oluşturacak ve 24 Mart’ta Venüs Jüpiter’le altmışlık açı oluşturacak. Bu günlerin ikisi de kendinizi ifade etmenin sizin için ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Venüs’ün Ceres’le altmışlık açısını oluşturmasıyla kendinizi hayatınızda önemli olan insanlarla nasıl çevreleyeceğinizi anlarsınız. Bu ilişkilerden aldığınız değeri düşünmek için içe dönmek isteyebilirsiniz. Ancak aynı zamanda sevdiğiniz insanları korumak için elinizden gelen her şeyi yapmayı da isteyebilirsiniz. Bu arada Venüs’ün Jüpiter’le altmışlık açı yapmasıyla sevdiğiniz insanları korumaktan daha fazlasını yapmak istediğinizin farkına varabilirsiniz. Onlara dünyaya açılmaları ve kendi başarılarını yaratmaları için ilham vermeye çalışabilirsiniz. Yani 24 Mart’ta içe dönmek yerine kendinizi sevdiklerinizin sizden talep ettiği desteği sağlamaya çaba gösterirken bulabilirsiniz. Karşılığında siz de onların size olan sevgisini ve desteğini elde edebilirsiniz.

25 Mart’ta yılın ilk tutulması gerçekleşecek. Bu yıl toplam dört tutulma yaşanacak olsa da bu ilk tutulma, Amerika Birleşik Devletleri’nde tam güneş tutulmasının meydana geleceği 8 Nisan’daki büyük olaya yönelik sessiz bir hazırlık niteliğinde. Tam güneş tutulması, tam veya parçalı tutulma olarak Amerika Birleşik Devletleri’nin her yerini kapsayacak. Tutulma sırasında Ay, Dünya’ya en yakın konumda olduğundan tutulmanın toplam yolu 21 Ağustos 2017’de meydana gelen “Büyük Amerikan Tutulmasından’’ daha geniş olacak ve tamlık uzunluğu 2017’de yaşananın iki katı olacak. (Bu iki tutulma hakkında daha fazlasını Facebook sayfamdan ve Nisan 2024 tarihli yazımdan okuyabilirsiniz.)

Tutulmalar her zaman insanlarda bazı duyguları uyandırır. Güneş ve Ay’ın yaptığı dansa yanıt olarak doğanın değiştiğini gördüğünüzde hayranlık hissedebilirsiniz. Ya da Güneş ve Ay arasındaki dansın aslında doğanın etkileşimindeki tepkisini ne kadar kontrol ettiğini fark ettiğinizde korku duyguları yaşayabilirsiniz. Bazı durumlarda tutulmanın gerçekleşmek üzere olduğunu bile fark etmeyebilirsiniz. Tutulmanın dünyanın başka bir yerinde meydana gelmesinden değil uzayda meydana gelen tutulmanın burada, hatta belki de neredeyse hiç kaydedilmemesinden kaynaklanmaktadır. Bu arada diğer tutulmalar o kadar büyüktür ki, doğayı bir şeyin gerçekten Güneş’in hareketini durdurduğuna ve günün artık var olmadığına inandırarak kandırırlar. Her ikisi de aşırı gibi görünebilir ancak 2024’te meydana gelen ilk iki tutulma bu aşırı uçların her iki spektrumunu da kapsar.

​25 Mart’ta meydana gelen yarı gölgeli ay tutulması, dünyada zar zor fark edilen tutulmalardan biridir. Dolunay zamanında meydana gelse de Dünyanın yarı gölge adı verilen gölgesinin eteklerinde meydana gelir. Ve teknik olarak tutulmanın Kuzey Amerika ve Güney Amerika’nın çoğunda görülebileceği söylense de Ay ile Güneş arasında bulunan Dünya, Ay’ı zar zor “öpüyor”. Yani Ay hiçbir zaman Dünya’nın derin gölgesine, tam veya kısmi ay tutulmasına neden olan gölgeye girmez. Ve eğer bu maksimum tutulma gerçekleştiğinde sabah 3:12:51 EDT’de uyanıksanız Ay’ı kaplayan hafif bir gölge parıltısı görebilirsiniz. Ancak Ay tutulması sırasında beklediğiniz gibi Ay’ın kayboluşunu gerçekten görmeyeceksiniz.

Yine de benim “çarpık” tutulma olarak adlandırmayı sevdiğim bu yarı gölgeli ay tutulmasının astrolojik bir anlamı var. Bir ay tutulması yaşadığınızda, duygularınız aracılığıyla içsel varlığınızı anlamanın önemli olduğunu anlarsınız. Tutulmalar genel olarak meseleleri belirsizleştirse de ay tutulmaları aynı zamanda hayatta kalma içgüdüsünü de artırır. Kısmi veya tam ay tutulmaları meydana geldiğinde, özellikle duygusal stres altındayken hayatta kalmak için neyin gerekli olduğuna dair bir anlayışa sahip olabilirsiniz. Ancak tutulma yarı gölgeli bir ay tutulması olduğunda bir şeylerin yolunda gitmediğini hissedebilirsiniz. Aynı zamanda bu duyguya verdiğiniz duygusal tepki de belirsizdir. Bu zamanda Güneş Koç’ta ve Ay Terazi’deyken, duygusal tepkiniz hayatınızdaki ilişkilerle ilgili olabilir. Genellikle Dolunay dönemlerinde artık ihtiyaçlarınızı karşılamayan durumlardan vazgeçebilirsiniz. Ancak bu yarı gölgeli bir ay tutulması olduğundan, tutunmak bu kadar acı vericiyken neden bırakamadığınızı tam olarak anlamakta zorlanabilirsiniz. Hatta devam edemediğiniz için kendinizi sinirli ve kızgın hissedebilirsiniz. Ancak bu tutulma tüm dengesiz ve çarpık enerjilerin işaret ettiği gibi, daha önemli bir şeyi de temsil ediyor olabilir: Bu ilişkiden ne elde ettiğinizi ve ödenen bedelin buna değip değmediğini anlamak için zaman ayırma ihtiyacında olabilirsiniz. Bunu yapabilirseniz hayatınıza doğru anda devam edebilirsiniz.

28 Mart’ta Venüs Uranüs’le altmışlık açı yaparken ilişkileriniz hakkında daha iyi bir fikir edinmeye ve neden tutunduğunuzu anlamaya başlarsınız. Ayrıca kendi ihtiyaçlarınızı hayatınızdaki başkalarının ihtiyaçlarının üstünde tutmanın sizin için neden bu kadar önemli olduğunu da anlamaya başlarsınız. Başka açılardan bakıldığında bu yeni insanlarla tanıştığınız için heyecan verici bir gün olabilir. Belki de özel bir romantik ilgi söz konusu olabilir. Veya belki de tanıdığınız herkesten çok farklı olan ve durumlara farklı bakmaya istekli biri olabilir. Sadece çok farklı olduğu için gerçekten ihtiyacınız olmayan bir şeyi satın almaya karar verebileceğinizden mali durumunuz konusunda biraz dikkatli olun.

29 Mart’ta Ceres’ in Ay Düğümleri Ekseni ile kare açı oluşturması nedeniyle kendinizi uzlaşmaya hazır hissedebilirsiniz. Bu geçmişten öğrenilen dersleri alıp bunları gelecekteki arzu edilen sonuçlara uygulayabileceğiniz günlerden biri olabilir. Ayrıca Ay Düğümü Ekseni Koç ve Terazi burcunda olduğundan aslında kişisel ihtiyaçlarınızı başkalarının ihtiyaçlarıyla dengelemenin bir yolunu bulabilirsiniz. Bu enerjiyle ilgili kesin olan bir şey var ki o da herhangi önemli bir karar vermeden önce hayatınızdaki durumların tüm yönlerini görmek isteyebileceğinizdir. Mart ayı sona ererken derinlemesine düşünmekten ziyade başkalarıyla etkileşime geçmeye de hazırsınızdır.’’

Misty Kuceris © 2024

Home

Çeviren: Belgin Avunduk

Close