MAYIS 2023

 Ahlaki Değerlerinizi Dikkate Almak

Mayıs 2023 ayının önemli astrolojik enerjileri:

  • 5 Mayıs 2023 tarihinde Gölgeli (Appulse) Ay Tutulması Güneş Boğa’da ve Ay Akrep’teyken gerçekleşecek.
  • 14 Mayıs 2023’te Boğa burcundaki Merkür ileri hareket etmeye başlayacak. Merkür 21 Nisan 2023’te geri gitmeye başlamıştı.
  • 16 Mayıs 2023’te Jüpiter Boğa burcuna girecek ve 25 Mayıs 2024 tarihine kadar da Boğa burcunda kalacak.
  • 19 Mayıs 2023’te Boğa burcundaki Güneş ve Ay ile Yeniay gerçekleşecek.

Misty Kuceris ©2023

’’Mayıs ayı Kova’daki Plüto’ nun geri harekete dönmesi ve Venüs’ün 1 Mayıs’ta geri giden Ceres’le kare açı oluşturmasıyla başlayacak. Normalde Plüto’ nun geri gitmesi çok fazla dikkat çekici olmaz. Bunun nedeni bir gezegen geri gittiğinde, o gezegenin enerjisini içselleştirmeye başlarsınız ve bir şeyleri bilinçaltı zihninize kaydedersiniz. Harekete geçmeden önce durumlar üzerinde düşünürsünüz.  Bazı gezegenlerde önce enerjiyi harekete geçirip sonucu daha sonra düşünürken Plüto da durum farklıdır. Plüto enerjiyi nasıl içselleştirdiğinizi temsil eder. Bu yüzden normalde Plüto’ nun geri gitmesine dikkat etmezsiniz.

Ancak bunu tamamen fark etmeseniz de Plüto’ nun geri hareketi bu sefer enerjinin içe dönmesinden daha fazla şeyi temsil ediyor. Bu daha ziyade Ocak 2024’te gerçekleşecek büyük paradigma değişimini anlamak için son birkaç yılda meydana gelenleri gözden geçirme ihtiyacını gösteriyor. Bunun nedeni, 22 Mart 2023’te Plüto’ nun Kova burcuna girmesidir. Çünkü o zaman   Plüto’ nun Oğlak burcunu terk edeceği ve önümüzdeki 248 yıl boyunca yeni bir paradigma değişimine başlayacağı ortaya çıktı. Ancak tam olarak değil çünkü Plüto Kova’nın sadece 0° ‘sindeyken geri gitmeye başlayacak ve tekrar Oğlak burcuna dönecek. Oğlak burcuna bu dönüş 11 Haziran 2023’te gerçekleşecek ve 20 Ocak 2024’e kadar sürecek. Plüto’ nun başlangıçta Kova burcuna girdiği 23 Mart 2023 ile Oğlak burcuna döndüğü 11 Haziran 2023 tarihleri arasında yaşanan her şey gelecek yıl yaşanacakların sadece bir önizlemesidir.

Dürüst olmak gerekirse bir dış gezegenin kısa bir süreliğine yeni bir burca girmesi ve önceki burca geri dönmesi nadir değildir. Manevi düzeyde bu Plüto’ nun yeni burçta olmasının ne anlama geldiğinin bir önizlemesini aldığınız zamandır. Eski burca geri dönerken ve bir süre orada kalırken hayatınıza devam etmeden önce gözden geçirmeniz, belki de düzeltmeniz gereken durumlar olduğu anlamına gelir. Dünyasal düzeyde ise dünyada meydana gelen değişikliklerin güvenli bir şekilde uygulanabilmeleri için bazı büyük ayarlamalara ihtiyaç duyulabileceği anlamına gelir.

Plüto’ nun yeni bir burca girmesinin bu burca özgü birkaç kayması olsa da Plüto yeni bir burca girdiğinde meydana gelen başka kaymalar da vardır: hükümetler ve yönetici organlar içinde ayaklanmalar meydana gelebilir, farklı güç grupları arasında çatışmalar çıkabilir, finansal sistemlerde değişiklikler olabilir ve farklı sosyo-ekonomik sınıflar arasında mücadeleler baş gösterebilir. Şu anda gelecekte ne bekleyeceğinize dair bazı ipuçları alıyorsunuz. Kripto para birimi ile ilgili sorunlar; teknoloji ile daha az şeffaflık, özellikle AI (Yapay Zeka) ve algoritmalar, Amerika Birleşik Devletleri’nde yabancı ülkelere taşınmayı düşünen daha fazla bireyin olması (gurbetçi olmak). Aynı zamanda insanların ilişkilerini hem kişisel hem de profesyonel düzeyde yeniden değerlendirdiklerini görebilirsiniz. Bazı insanlar yeni gerçeklikleri keşfetmeye istekliyken, diğerleri ruhsal doğalarıyla yeniden bağlantı kurmaya çalışabilirler.  Plüto’ nun Kova burcunda geri gittiği süre boyunca tüm bu durumları anlamlandırmaya çalışmak söz konusudur. Daha da önemlisi bu değişiklikleri hayatınıza nasıl dahil edeceğinizi anlamaya çalışabilirsiniz.  Gözlemleriniz ve deneyimleriniz neticesinde kendinizi boğulmuş hissetmeniz mümkündür. Diğer durumlarda da daha fazla değişikliğin gerçekleşmesini beklerken heyecanlanabilirsiniz.

Venüs birkaç saat sonra geri giden Ceres ile kare açı yaptığında hayatta dengeyi bulmaya çalışmak önem kazanır. Venüs inandığınız şeyi kucakladığınız ve yaşamınızda uygulamaya çalıştığınız doğanızın tutkulu tarafını temsil eder. Ceres özellikle geri hareketteyken dünyayı nasıl gözlemlediğinizi temsil eder. Böylece bu yeni koşulları yaşamınızda uygulamak için stratejiler oluşturabilirsiniz. Venüs İkizler burcundayken sevdiğiniz insanlarla bu durumlar hakkında konuşabilir ve bu durumları daha iyi anlamaya çalışabilirsiniz. Bu arada Ceres Başak’ta geri giderken ayrıntılara dikkat etmenin ve hayattaki “küçük şeyler” gibi görünen durumlarla bile ilgilenmenin önemli olduğunu görebilirsiniz. Biraz zorlanacağınız nokta hem Venüs hem de Ceres’ in sadakatin önemini anlamayı temsil etmesidir. Ve insanlara ya da koşullara sadık kalmanın aslında hayatınıza devam etme yeteneğinize müdahale ettiğini görebilirsiniz. Bu nedenle sadakatin yanlış insanlarla veya koşullarla yanlış yerleştirilmediğinde iyi olduğunu anlamak önemlidir.

Venüs’ün Neptün’le kare açı yaptığı 4 Mayıs’ta başkalarının söylediklerine inanmak zordur. Özellikle de Venüs İkizler burcunda olduğu için. Sorunları çözmek için konuları tartışma eğilimi olabilir. Hatta bir şeyleri konuşarak çözümler bulunabileceği ve ilişkilerin geliştirilebileceği inancı hakimdir. Ama bir şeyler tam olarak doğru değildir. Ya ihtiyaç duyulan bilgiler tam olarak alınamayabilir ya da insanlar sizin endişelerinize önem vermeyebilir.  Sorunları çözmek için meseleleri tartışmak isteyebilirsiniz ancak bugün bunun için uygun bir zaman değildir.

5 Mayıs’ta gölgeli (Dairesel olarak da adlandırılır) Ay Tutulması meydana gelirken ruhsal anlamda bir iç değerlendirme yapılabilir. Ve bu tutulmanın gerçekleşmesinden önce Venüs’ün Jüpiter’le 60°’lik açı oluşturmasının da bu içsel değerlendirmeyi yaparken büyük yardımı olacaktır.  Bunun nedeni Venüs Jüpiter’le 60°’lik açı oluşturduğunda her şeyde ve insanlarda en iyisini görmenizdir. Durumlara iyimser yaklaşırsınız. Başkalarıyla etkileşime girdiğinizde nazik olmaya çalışırsınız. İlaveten yaklaşımınız konusunda diğer insanların takdirini toplarsınız.

Gölgeli tutulmalar dünyadan diğer tutulmalar kadar görünür değildir. Çünkü Ay dünyanın gölgesine düşer. Bu özel tutulma Saros 141 serisinin bir parçası ve Afrika, Asya ve Avustralya’da görülebilecektir.

Tutulma gerçekleştiğinde Güneş Boğa, Ay ise Akrep burcunda olacaktır. Ay tutulması Dünya’nın Ay’ı bloke ettiği bir Dolunay zamanında meydana gelir. Bu nedenle bazen kendinizi kuşatma altındaymış gibi hissedersiniz. Diğer insanlar sizi sorguluyor ve size saygısızlık ediyor bile olabilirler. Boğa’daki Güneş ve Akrep’teki Ay ile insanların değerlerinizi sorguladığını veya meydan okuduğunu düşünebilirsiniz. Size ihtiyacınız olan desteği de sağlamıyor olabilirler.

Genellikle tutulmalar meseleleri gizler ve insanların arkanızdan çalışmasına neden olur. Ama bu sefer durum biraz daha farklıdır. Güneş’in Uranüs’le kavuşması ve Ay’ın Uranüs’le karşıt açı oluşturması ile başkaları karşısında çok fazla geri adım atabilirsiniz. Onlar sizinle olan anlaşmazlıkları konusunda laflarını sakınmadan konuşabilirler. Ayrıca sizi bir yüzleşmeye zorlayan bazı yeni ve beklenmedik bilgiler alabilirsiniz.

Bu tutulmanın olumlu yanı kaçındığınız durumlarla uğraşmak zorunda kalmanızdır. İlişkilerle başa çıkılabilir. Ya da son 19 yıldır saklamaya çalıştığınız bir sır ortaya çıkabilir ve bu sırla ilişkili herhangi bir yara iyileşmeye başlayabilir. Bu tutulmanın diğer olumlu yanı ise Jüpiter’e 60°’lik açı oluşturan Venüs enerjisinin hala hissediliyor olmasıdır. Bu sorunlarınıza beklenenden daha yumuşak bir şekilde yaklaşabileceğiniz anlamına gelir. Böylece çözümler hızlı bir şekilde gelebilir.

Başak’taki Ceres 6 Mayıs’ta ileri gitmeye başlayacak. 3 Şubat 2023’te Terazi burcundayken geri gitmeye başlamıştı ve 22 Mart 2023’te Başak burcuna tekrar girmişti. Ceres’ in Başak burcunda geri gittiği dönemde ayrıntılara dikkat etmenin önemli olduğunu hissetmiş olabilirsiniz. Ayrıca kendinizi bazı eski ritüelleri yeniden yaparken veya size bir güvenlik hissi veren yeni ritüeller yaratırken bulmuş olabilirsiniz. Ritüeller sağlığınızı gerçekten iyileştiren meditatif veya kişisel bakım tekniklerine odaklanmış olabilir.

Artık Ceres Başak’ta ileri harekete geçtiğine göre bu ritüellerin ne kadar önemli olduğunu anlayabilirsiniz. Bunlar bir emniyet ve güvenlik duygusu yaratabilirler. Ayrıca kaotik görünen bir dünyaya odaklanmanın yolunu bulmanıza da yardımcı olabilirler.

Venüs 7 Mayıs’ta Yengeç burcuna girecek ve günün ilerleyen saatlerinde geri giden Plüto’yla 150°’lik açı oluşturacak. Normalde Venüs’ün enerjisi Yengeç burcuyla çok uyumludur.  Başkalarını beslemek ve ihtiyaçlarını karşılamak için bir arzu duyabilirsiniz. Sevginizi ifade etmek ve diğer insanların güvende olduğundan emin olmak isteyebilirsiniz.

Yine de Venüs günün ilerleyen saatlerinde geri giden Plüto’yla 150°’lik açı oluşturduğunda kendinizi hayal kırıklığına uğramış gibi hissedebilirsiniz. Diğer insanlara yaptıklarınızın takdir edilmediğini düşünebilirsiniz. Ayrıca diğer insanların iyi doğanızdan yararlanmaya çalıştığını hissedebilirsiniz. Ancak bu başka bir anlama da gelebilir. Başkalarına yardım etmek isterken sınırlarınızı aşıyor olabilirsiniz. Ve insanlar buna tepki gösterebilirler. Gerçek şu ki, Venüs geri giden Plüto’yla 150°’lik açı oluşturduğunda hayatınızdaki her insanın kendi güç duygusunu hissetmesine izin vermeniz gerektiğidir. Tıpkı sizin güç duygunuzu hissetmeniz gerektiği gibi. Ve başkalarına kendi sorunlarını çözme yetenekleri konusunda saygı duymak önemlidir, tıpkı sizin yeteneğinize saygı duymaları gibi.

Genellikle Mars Yengeç’teyken sorunlardan kaçınmak istersiniz. Herhangi bir zorlukla doğrudan karşılaşmak istemezsiniz.  Nitekim ortaya çıkabilecek olumsuz durumlardan kaçınmaya çalışırsınız. Yine de Mars 9 Mayıs’ta Ceres’le 60°’lik açı oluşturduğunda farklı hissedersiniz. Başarıya götürebilecek stratejiler bulabileceğinizi düşünürsünüz. Hedeflerinize nasıl odaklanacağınızı ve onlara nasıl ulaşacağınızı bilirsiniz. Aslında bir şeylerden kaçınmak yerine sadece hayatınızda ilerlemek ve önemli olan her şeyle ilgilenmek istersiniz.  Yani durumlardan kaçınmak yerine hemen şimdi hareket etmeye hazırsınız.

12 Mayıs’ta geri giden Merkür Satürn’le 60°’lik açı oluşturduğunda Merkür’ün ileri olduğu ve bu açının üçlü dizilimde ilk kez gerçekleştiği Nisan ayının başına geri dönmeye başlarsınız. O zamanlar başkalarıyla iletişim kurarken yanlış anlaşılmak istemiyordunuz. Tüm gerçeklerinizi organize etmek istediniz böylece insanlar ne aktarmaya çalıştığınızı anladılar. Ayrıca herhangi bir düzeyde taahhüt içeren bir karar vermek veya herhangi bir projeye başlamak istemediniz. Bazı eksik bilgiler olduğunu hissettiniz. Şimdi bu açı Merkür geri hareket ederken ikinci kez gerçekleştiğine göre sizden bir taahhütte bulunmanızın istendiği aynı durum tekrar söz konusu olabilir. Hala daha fazla araştırma yapmanız gerekebilir. Nitekim Merkür’ün ileri harekete geçtiği ve bu açının üçlü dizide son kez gerçekleştiği 19 Mayıs’a kadar nihai bir karar vermemek veya herhangi bir taahhütte bulunmamak en iyisidir.

Venüs’ün Satürn’le üçgen açı yaptığı 13 Mayıs’ta istediğiniz şeyin peşinden gitmek için iyi bir gün. Hayatınızda sağlam bir temeliniz olduğunu fark edersiniz. İhtiyaçlarınız konusunda kendinizi güvende hissedersiniz. Hedeflerinize ulaşmak için ne yapılması gerektiğini bilirsiniz.  Daha da önemlisi…yaşamınızda başkalarının desteğini almış olduğunuzu fark edersiniz: bu insanlar ister profesyonel iş arkadaşları ister kişisel arkadaşlar olsun. Bu ister bir ilişki ister profesyonel bir hedef olsun, istediğiniz şeyin peşinden gitmek için iyi bir gündür.

14 Mayıs 2023’te Merkür ileri gitmeye başladığında yolunuza çıkan tüm bu “koşulları” bırakmaya hazırsınız demektir. Boğa burcundaki Merkür 21 Nisan 2023’te geri gitmeye başladı. O zaman inanç sistemlerinize tutunmanız gerektiğini düşündünüz. Koşulların sizin için ne anlama geldiğini anlamanız gerekiyordu. Ayrıca etrafınızda meydana gelen değişikliklerle ilgili birtakım zorluklar yaşadınız.

Şimdi bu değişikliklerin hayatınızda ne anlama gelebileceğini anlıyorsunuz. Ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. Sizin için neyin önemli olduğunu ve hayatınızda neyin gereksiz olduğunu ayırt edebiliyorsunuz. Merkür ileri gittiği için şimdi tüm bunları açıkça beyan edebilirsiniz.

15 Mayıs’ta Yengeç burcundaki Mars Balık burcundaki Neptün’le üçgen açı yaptığında ruhla bağlantı kurma arzunuz olabilir. Bu özellikle su burçlarındaki her iki gezegen için de geçerlidir. Dünyadaki enerjiyi ve başkalarının ne istediğini hissedebilirsiniz. Bugün çok fazla insanla etkileşim kurmak istemeyebilirsiniz. Ancak ihtiyacınız olduğunda herhangi bir duruma yaratıcı bir şekilde yaklaşabilirsiniz.

Başka bir paradigma değişimi Jüpiter’in Boğa burcuna girdiği 16 Mayıs’ta gerçekleşmeye başlayacak. Jüpiter, İkizler burcuna gireceği 25 Mayıs 2024 tarihine kadar Boğa burcunda olacak. Jüpiter’in burçlardaki seyahati yaklaşık her bir burçta 13 ay süren ve toplamda 12 yıllık bir döngüdür. Jüpiter vizyonunuza ve ihtiyaçlarınıza göre topluma uyum sağlamak için attığınız adımları temsil eder. Başkalarının hayatınızda yarattığı sınırları nasıl ele aldığınız ve kendi kurallarınızı tanımlayabilmeniz için bu sınırları nasıl zorladığınızdır.  

Jüpiter Boğa burcundayken hayatınıza yön veren değerleri gözden geçirmeye başlarsınız. Kendi etik kurallarınızla mı yoksa başkaları tarafından belirlenen bir kodla mı yaşadığınızı belirlemek için zaman ayırırsınız.  Hayatımızdaki otorite figürlerinin bize çeşitli değerler öğrettiği doğrudur. Ancak bu değerlerin artık hayatınızda geçerli olup olmadığını belirlemek Jüpiter’in Boğa’daki temasıdır. Yeni değerler aşılama zamanının geldiğine karar verebilirsiniz. Veya öğrendiğiniz değerleri kucaklamanın daha büyük bir maneviyat ve neşe duygusu getirdiğini görebilirsiniz.

Boğa burcundaki Jüpiter ayrıca hayatınızdaki finansal konularla da ilgilidir. Finansal olarak güvenli ama ruhsal olarak boş bir hayat mı yaşıyorsunuz? Ya da ruhsal ihtiyaçlarınıza çok fazla önem verdiğiniz bir hayat mı yaşıyorsunuz ki böylece hayattaki yolunuzu bulmaya çalışırken aslında maddi zorluk mu yaratıyorsunuz? Veya belki de hayatınızın manevi yönlerine değer verirken güvenli bir finansal durum yaratmak arasındaki dengeyi buldunuz veya bulmaya çalışıyorsunuz.

Dünyasal düzeyde ise Boğa’daki Jüpiter toplumun vatandaşlarına, özellikle de haklarından mahrum bırakılan bireylere verdiği değer türünü temsil eder. Bazı durumlarda farklı yaşam tarzlarının daha fazla kabul edildiğini görebilirsiniz. Diğer durumlarda çok farklı olabileceğinizi düşünen insanlardan tepki alabilirsiniz. Yine de Jüpiter Boğa burcundayken kim olduğunuz konusunda dürüst olma arzusu duyabilirsiniz. Ve kendi kimliğinizle değer görmek ve saygı duyulmak isteyebilirsiniz. 

Bu saygı ve değer ihtiyacı işyerindeki çeşitli bireyler tarafından da görülecektir. Bazı ülkelerde işçiler arasında sendikal faaliyetlerin arttığını göreceksiniz. Diğer ülkelerde işyerinde haklarının karşılanmadığını düşünen bireyler tepkilerini gösterecekler. Ve insanlar yaptıkları iş için daha yüksek ücretler ve daha iyi bir yaşam tarzı bekleyecekler.

Değerleri temsil etmenin yanı sıra Boğa’daki Jüpiter finansal kurumların çalışma şeklindeki değişiklikleri de gösterir. Yabancı kurumlara özellikle de finansal alanda olanlara daha az güven söz konusu olabilir. Kripto para birimi ortadan kalkmayacak olsa da bu finansal alanın güveni azalmaya devam edecek. Yüksek risk toleransına sahip olan bireyler bu finansal yapıya yatırım yapmaya devam edebilir, ancak daha düşük risk toleransına sahip bireyler geri çekilmeye başlayacaktır.

Bankalar dijital dünyaya daha fazla insan çekmek için mümkün olan her şeyi yapmaya devam edecekler. Bu nedenle (ve diğer nedenlerle) internet bankacılığı ile ilgili olarak varlığınızı korumanın daha da önemli olduğunu göreceksiniz. Ne yazık ki Jüpiter’in Boğa döngüsünde dolandırıcılık ve hekleme olaylarının artması söz konusu olabilir. Teknik olarak gizlemek online dolandırıcılıklara karşı kendinizi korumanın en iyi yoludur. Ancak gerçekte online geçirdiğiniz süreyi sınırlamak gittikçe zorlaşabilir.

 “Değerler” kelimesini kullanan pek çok konuşma duyabilirsiniz. Yine de Jüpiter Boğa burcundayken göz önünde bulundurulması gereken önemli bir kelime daha vardır: Kelime ahlaktır.  Jüpiter’in Boğa burcunda olduğu süre boyunca ahlak sınırlarınıza meydan okunacaktır. Bu meydan okumaya ev sahipliği yapacak en belirgin alan AI (yapay zekâ- bence bir oksimoron) kullanımıdır. AI zaten orada olanı öğrenmekten temelini kuran bir yanılsamadır. Bu bilgiden filizlenir ve büyür (bana göre bir mantar veya mantar gibi). Ne yazık ki öğrendikçe var olan eğilimden ders çıkarır. Ayrıca AI bireyi ortadan kaldırarak ve her şeyi veya herkesi aynı hale getirmeye çalışarak kendi kurallarını (birçok yönden Satürn’ün şu anda Balık’ta yarattığı eğilimleri de gösteren) yaratma noktasına kadar ulaşmaya çalışır. Jüpiter Boğa’da iken AI’yı geliştirmek için zaman ayırmak (çünkü ortadan kalkmayacak) ve değerlerin ve etiğin kaybolmadığından emin olmak önemlidir.

Jüpiter 16 Mayıs’ta Boğa burcuna girerken Boğa burcunda dört enerji noktası daha olduğunu belirtmek önemlidir. Bunlar Kuzey Ay Düğümü, Merkür, Uranüs ve Güneş’tir. Bugün ve gelecek yıl boyunca sınırlarınızı zorlamaya başlamak isteyebileceğiniz kadar kendi değer sisteminizle yaşamak istersiniz. Ve yine de maddi imkanlarınız dahilinde yaşamanız gerekiyor. Diğer insanlar sizi sosyal medya veya kişisel etkileşim yoluyla etkilemeye çalışsa da bu neyin önemli olduğunu anlamaya çalışacağınız bir gündür. Ve eğer bu dünyadaki yerinizi korumak için savaşmanız gerekiyorsa, savaşacaksınız. Ayrıca bugün saygı görmek isteyeceğiniz bir gündür.

17 Mayıs’ta Jüpiter Boğa burcuna girdikten bir gün sonra geri giden Plüto’yla kare açı oluşturacak. Değerlerinizi anlamaya çalışırken hayattaki seçimlerinizin arkasındaki motivasyonları da anlamak istersiniz.

Özellikle Kova burcunda geri giden Plüto ilginç bir yerleşimdir. Eylemlerinizin arkasındaki motivasyonu anlamak için zaman ayırmak istersiniz. Ayrıca başkalarının motivasyonlarını da anlamak istersiniz. Ancak Jüpiter Boğa’dayken sabırsızlık vardır. Hedeflerinize ulaşma yolunda ilerlemeye çalışırsınız. Motivasyonlarınızın nedenini anlamayı istemek ile nedenini anlamadan ilerlemeyi istemek arasındaki gerilimi hissedersiniz. Yine de çok hızlı hareket ederseniz daha sonra pişman olacağınız bazı hatalar yapma ihtimali vardır. Bu nedenle yavaş hareket etmek ve atmayı planladığınız her adımı anlamak önemlidir.

Planlarınızı anlamak 19 Mayıs’ta Merkür’ün Satürn’le 60°’lik açı oluşturmasıyla daha kolay hale gelecek. Bu üçlü dizilimde açının ilk kez 5 Nisan’da gerçekleştiği Nisan ayının başından beri planlarınızı düşünüyor olabilirsiniz. O zamanlar ilerlemek istediniz ancak herhangi bir taahhütte bulunmak istediğinizden emin değildiniz. Tüm konulara hâkim değilmişsiniz gibi düşündünüz. Bilgi araştırmaya devam ederken aynı kararı vermeniz için 12 Mayıs civarında tekrar size yaklaşıldı. Ama bir kez daha tereddüt ettiniz. Merkür o sırada geri giderken hala hazır değildiniz. Bugün Merkür ileri hareketteyken neden hazır olmadığınızı anlayabilirsiniz. O zaman kararınızın finansal gerçekliğini hedeflerinizin manevi arzusuyla dengelemenin bir yolunu aradınız. Bugün ise o dengeyi bulduğunuz için kendinizi hazır hissedebilirsiniz.

19 Mayıs’ta Yeniay meydana gelecek ve Yeniay’ın olduğu zaman dilimleri projelere başlamak için harika bir zamandır. Ve tüm gerçekleri bilmek ayrıca taahhütlerde bulunmaya istekli olmak bu projelerin başarılı olmasına yardımcı olur. Nitekim halen Boğa burcunda altı enerji noktası vardır. Güneş ve Ay’ın Boğa’da konumlanmalarına ek olarak, Jüpiter, Kuzey Ay Düğümü, Merkür ve Uranüs’ün hepsini Boğa’da görebileceksiniz. Bunun birkaç anlamı vardır. Jüpiter Boğa’dayken başlattığınız herhangi bir projenin etik ve iyi tasarlanmış olduğundan emin olmak istersiniz. Kuzey Ay Düğümü ve Merkür’ün Boğa burcunda olması bu projeyi bir süredir düşündüğünüzü gösterir. Ve Boğa burcundaki Uranüs ile ortaya çıkan bazı beklenmedik durumlar olacaktır. Ancak bunlar size bir çeşit destek veren arkadaşlar veya profesyonel meslektaşlar şeklinde gelecektir.

Ertesi gün yani 20 Mayıs’ta Mars Aslan burcuna girecek ve Plüto’yla kare açı yapacak. Çok çalışmaktan bıkmış olabilirsiniz ve bu yüzden bir parçanız dışarı çıkıp eğlenmek isteyebilir. Ama sebatın önemini anlayan başka bir parçanız daha var. Mars Plüto’yla kare açı yaptığında hedeflerinize ulaşmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırsınızdır. Kimsenin yolunuza çıkmasına ve hiçbir şeyin sizi başarılı olmaktan alıkoyan engeller yaratmasına izin vermezsiniz.

21 Mayıs’ta Güneş İkizler burcuna geçtiğinde ve Plüto’yla üçgen açı yaptığında heyecanınız artabilir. Ayrıca Güneş 22 Mayıs sabahının erken saatlerinde (EDT) Mars’la da 60°’lik bir açı oluşturacak. Şimdi sadece heyecanınızı biraz azaltmanız gerekebilir.

Bunun anlamı kendinizi biraz fazla iyimser hissedebilirsiniz. Aslında yapabileceğinizden daha fazlasını yapabileceğinize inanabilirsiniz. Veya çok cömert hissettiğiniz için çok fazla taahhütte bulunabilirsiniz. Yapmak istediğiniz şey bu coşkuyu almak ve motive edici bir araç olarak kullanmaktır. Bu size iyi bir başlangıç sağlayabilir. Sadece şu anda taahhütler içeren herhangi bir söz vermeyin.

Mars’ın Jüpiter’e kare açı yapması nedeniyle 23 Mayıs’ta da aynı şekilde hissetme tehlikesi var.  Bugün çok fazla enerjiye sahip olduğunuz doğrudur. Ama çok fazla enerji hissedebilir ve kendinizi kaptırabilirsiniz. Bir kez daha her şeyi yapabileceğinize ve çok fazla taahhütte bulunduğunuza inanabilirsiniz.  Veya durumlar karşısında acele etmeye başlayabilir ve çevrenize yeterince dikkat etmeyebilirsiniz.

24 Mayıs’ta kimsenin size zorbalık yapmasına izin vermeyin çünkü Yengeç’teki Venüs, Koç’taki Kayron’la kare açı oluşturacak. Venüs Yengeç burcundayken diğer insanların yaşadıklarını hissetme eğilimi vardır. Empati seviyeniz son derece yüksektir. Bu kendi ihtiyaçlarınızı karşılamanız gereken bir zamanda başkalarının eylemlerinizi etkilemesine izin verebileceğiniz anlamına gelir. Başkalarına karşı nazik olmak isteyebilirsiniz, ancak bugün aslında “hayır” kelimesinin gücünü anlamak için iyi bir gündür. Gerçek şu ki kendinize bakmadığınız anlamına geliyorsa, başkalarına bakmanıza gerek yoktur.

26 Mayıs’ta Venüs Uranüs’le 60°’lik ve Mars da günün ilerleyen saatlerinde Ay Düğümü Ekseni ile kare açı oluşturduğundan geçmişinizden insanlarla uğraşmanız gerekebilir. Venüs Uranüs’le 60°’lik açı oluşturduğunda bir süredir görmediğiniz insanlarla karşılaşabilirsiniz. Bu bireylerden bazıları görmekten mutlu olduğunuz insanlar olabilir veya diğerleri kaçınmayı tercih ettiğiniz insanlar olabilir.

Mars Ay Düğümleri Eksenine kare açı oluştururken bu insanların çoğunun, hatta tekrar görmekten mutlu olduklarınızın bile hayatınızda istediğiniz insanlar olmadığını fark edebilirsiniz. Çünkü sizde değiştiniz onlar da değiştiler. Sanki bu kısa zaman dilimi için hayatınıza geri dönmüşler gibidir. Böylece hayatınızın yıllar önce sahip olduğunuzdan ne kadar farklı bir yöne gittiğini görebilirsiniz. Boğa burcundaki Kuzey Ay Düğümü ve Akrep burcundaki Güney Ay Düğümü ile hayatınızdaki bu değişiklikler, yaşamak istediğiniz değerler ve değerleriniz için bir temel olmasını istediğiniz etik düşünceler etrafında yoğunlaşabilirler.’’

Misty Kuceris © 2023

Home

Çeviren: Belgin Avunduk

Close