Merkür Aslan’da

Merkür Yengeç burcundaki seyrini tamamlayarak Aslan burcuna geçti. Geri gidişleriyle meşhur, gökyüzünün küçük yaramaz çocuğu Merkür düşünme şeklimizi, iletişim kurma tarzımızı temsil ediyor – yani bizi insan yapan en önemli özelliklerimizden birini. Yengeç burcunda zihnimizin biraz daha ılıman, duygulara önem vererek işlediği bir dönemin sonunda, Pluto ile karşıtlığının zorlayıcı, zihnimizi güç savaşlarına itici etkisi hala devam ederken Aslan’ın sımsıcak ışıldayan, ama bir yandan da “Aranızda en iyi ışıldayan benim” diye bağıran enerjisine geçiş yapıyoruz.

Bu süreçte düşüncelerimizde kendimizi önemsiyor, ön plana çıkarıyor ve bunu açık ve net şekilde karşımızdakine ifade etme isteğini içimizde hissediyor olabiliriz. Takdir görme, onaylanma amaçlı büyük veya etkileyici sözler söyleme, hatamızı kabul etmeme ve gururlu cümleler kurma eğiliminde olabiliriz. Kendimizden başka kimseyi duymuyor olabiliriz. Ancak unutmayalım ki bu büyük laflarımız, karşımızdaki insanlara onları önemsemediğimizi veya duyulmak için gösterdiğimiz dramatik çaba bir çocuk gibi davrandığımızı hissettirebilir.

Aslan’ın enerjisini, yaratıcı şekilde yazma ve konuşma projelerimizde kullanmak için, Venüs’ün de burada olduğunu düşünürsek sanatsal, kültürel tüm sosyal faaliyetler için çok uygun bir dönem. Belki bir Podcast başlatabilir veya yaratıcı bir metin, en basitinden sevdiklerinize onları önemsediğinizi gösteren güzel mesajlar yazabilirsiniz. Yine bu tarz konularda eğitimlere, öğrenmeye başlamak için de uygun bir dönemdir. Aslan’ın hayat enerjisi ve özgüveniyle dolu, neşesiyle kendine çeken, cömertliğiyle kalpleri fetheden bir iletişim biçimini seçmek bizim elimizde. Zaten o zaman sözlerimizin sıcaklığı bize alkışı getirecektir.

Kendinizi “Ben bunları zaten en iyi şekilde yapıyorum” diye düşünürken bulursanız yine de Mars’ın Başak’ta ilerlediğini unutmayıp titiz ve mütevazi hareket etmekte fayda var.

Astroloji Dergisi / Yazan: Duygu Kocatepe Ateş

Resim: Royal Lion+Caduceus, Ai generator

Close