TEMMUZ 2023

İHTİYAÇLARINIZI BİLMEK

Temmuz 2023 ayının önemli astrolojik enerjileri:

• 3 Temmuz 2023’te Güneş Yengeç ve Ay Oğlak burcundayken Dolunay meydana gelecek.

• 17 Temmuz 2023’te Güneş ve Ay Yengeç burcundayken Yeniay meydana gelecek.

• 17 Temmuz 2023’te Kuzey Ay Düğümü Koç burcuna, Güney Ay Düğümü Terazi burcuna girecek.

• 22 Temmuz 2023’te Aslan burcundaki Venüs geri gitmeye başlayacak. 3 Eylül 2023’e kadar da geri hareket edecek.

’’Temmuz ayı 1 Temmuz’da Merkür’ün Jüpiter’le 60°’lik açı yapmasıyla başlayacak. Daha önce hiç görmediğiniz olasılıkları görebilirsiniz. Geleceği ve oraya nasıl gidileceğini anlayabilirsiniz. Hatta başarılı olmak için hem kendinizi hem de başkalarını motive edebilirsiniz. Planları harekete geçirmek için iyi bir gündür.

2 Temmuz’da Venüs Uranüs’le kare açı yaptığında ilişkilerinizde veya mali durumunuzda beklenmedik gelişmeler olabilir. Uranüs Venüs’le etkileşime girdiğinde insanlar taahhüt altına girmekten ziyade özgürlüklerine sahip çıkmak isterler. Bugün taahhütlerde bulunmak istemediğiniz, yeni deneyimlere açık olabileceğiniz, hatta genellikle ilişki kurmadığınız insanlarla ilişki kurmaya bile istekli olabileceğiniz günlerden biri olacak. Ancak bu yeni deneyimleri “bire bir” olarak yaşamayı tercih edebilirsiniz ve onların günlük hayatınızın bir parçası olmalarını istemeyebilirsiniz.

Finans söz konusu olduğunda sorumlu olmaktan yorulduğunuza karar verebilirsiniz. Paranızı alıp eğlenmek isteyebilirsiniz. Aslına bakarsanız fiyat etiketine bakmadan bir şey satın almaya karar verebilirsiniz. Veya vücut sanatı gibi bir şeyler yapmak isteyebilirsiniz. Yine de abartılı veya sıra dışı bir şey satın almaya karar verirseniz dikkatli olmanız önerilir. Çünkü yarın aşırı pahalı satın aldığınız için çok pişman olabilirsiniz.

3 Temmuz’da Güneş Yengeç ve Ay Oğlak burcunda Dolunay meydana geleceği için iş ve aile hayatı arasındaki dengeyi anlamak çok önemli olacaktır. Bu aile ilişkileriniz ve kariyerinizin dinamiklerini incelemek için iyi bir gündür. Kariyerinizin size ailenizle geçirmeyi arzuladığınız zamanı verirken aynı zamanda ailenizin geçimini sağlayacak güvenliği de sağlayıp sağlamadığını sorgulamak için de iyi bir gündür. Güneş Merkür ile kavuşum ve Ay da Merkür ile karşıt açı yaparken ailenizle kariyerinizin dinamiklerini tartışabilirsiniz. Ayrıca Dolunay’ın Kayron’la kare açı yapmasıyla birlikte sevdiklerinizle kaliteli zaman geçirebilirsiniz.

6 Temmuz’da kelimelerinizi akıllıca seçin. Günün ilerleyen saatlerinde Merkür Kayron’la kare açı ve Mars Neptün’le 150˚ ‘lik açı yaptığında başkalarıyla iletişim kurmakta zorlanabilirsiniz. Merkür Kayron’la kare açı yaptığında başka birine zarar vermek istemediğiniz halde incitici bir şey söylemek çok kolaydır. Mars Neptün ile 150°’lik açı yaptığında işler planlandığı gibi gitmezse hayal kırıklığınızın acısını başkalarından çıkarmak çok kolay olabilir. Veya karar vermekte zorlanabilirsiniz. Ancak kararsız olmanın bazen faydaları vardır. Daha sonra pişman olacağınız bir şey söylemenizi veya zarar verebilecek davranışlarda bulunmanızı engelleyebilir.

7 Temmuz’da Merkür’ün Uranüs’le 60°’lık açı oluşturmasıyla yeni fikirlere açık olmak kolay hale gelir. Daha önce söz konusu olmayan olasılıkları görebilirsiniz. Farklı bir bakış açısı sundukları için diğer insanların paylaştıkları şeyleri dinleyebilirsiniz. Hatta kendinizi dünyada yeni bir şeyler öğrenen bir çocuk gibi hissedebilirsiniz. Ayrıca yeni bir şey denemek için de heyecan duyabilirsiniz. Beyin fırtınası yapmak ve hayatınızdaki durumlara farklı yaklaşımlar bulmak için harika bir gündür.

9 Temmuz’da Mars geri giden Plüto ile 150˚ ‘lik ve Merkür geri giden Neptün ile üçgen açı yaptığında kafanız biraz karışırsa hiç şaşırmayın.

Mars geri giden Plüto ile 150˚ ‘lik açı yaptığında ilerlemek konusunda tereddüt edersiniz. Gitmek istediğiniz yönün doğru olup olmadığından emin değilsinizdir. Genellikle Aslan burcundaki Mars ile tüm sonuçları düşünmeden olayların içine girersiniz. Ancak geri giden Plüto Oğlak burcunda olduğundan her şeyi göz önünde bulundurmanız gerekir. Geçmişte öğrenilen dersler, gelecekteki olası sonuçlar vb.

Yengeç burcundaki Merkür Balık burcunda geri giden Neptün ile üçgen açı yaptığında ihtiyacınız olan bilginin elinizin altında olduğunu hissedebilirsiniz. Oralarda bir yerlerdedir ama bir türlü kavrayamazsınız. Bunun nedeni yüzeyin altında bulmanız gereken gizli bir şeyin olmasıdır. Bu düşüncelerinizi yazmak ve bilgilerin ortaya çıkıp çıkmadığını görmek için iyi bir gün olabilir. Veya hem Merkür hem de Neptün su burçlarında geri hareket ettiğinden konuyu bir kenara bırakıp daha sonra düşünmeye karar verebilirsiniz. Gerçek şu ki bugün harekete geçme konusunda tereddütlü olabilirsiniz. Durum buysa endişelenmeyin. Neden tereddüt ettiğinizi önümüzdeki birkaç gün içinde keşfedebilirsiniz.

10 Temmuz’da Mars Başak burcuna girdiğinde ve Merkür geri giden Plüto ile karşıt açı yaptığında harekete geçmeye hazırsınızdır.

Mars Başak burcunda oldukça rahattır. Bir amaç ve görev duygunuz vardır. Başarı için çok önemli olan bu küçük ayrıntılara odaklanan bir eylem planı oluşturabilirsiniz. Ve ilaveten önemli bir şeyi kaçırmak istemeyebilirsiniz.

Bu arada Merkür geri giden Plüto ile karşıt açı yaptığında bu ayrıntıları düşünmeye başlarsınız çünkü her şeyin doğru olduğundan emin olmak istersiniz. Bu karşıtlığın iyi yanı hangi ayrıntıların çabaya değmeyeceğini ve hangilerinin değerli olduğunu belirleyebilmenizdir. Hayatınızı kolaylaştırmak için hayatınızdan bir şeyi çıkarmak zorunda kalırsanız, bunu bugün yapabilirsiniz. Ve kimsenin sizi kararlarınızdan vazgeçirmesine izin vermeyebilirsiniz.

11 Temmuz’da Merkür Aslan burcuna girdiğinde başarılarınız konusunda kükremek istersiniz. Diğer insanların planlarınızı bilmesini istemezsiniz. Aynı zamanda günün ilerleyen saatlerinde Merkür Ay Düğümleri eksenine kare açı yaptığında kibirli tavrınızdan dolayı kimseyi uzaklaştırmak istemediğinizi fark edersiniz. Başarılarınız için onay isterken bu çabalarınızda destek de istersiniz. Ve diğer insanların sizin desteğinizle size yardımcı olduğunu kabul etmeye hazırsınızdır.

Bazı bakımlardan bu, kendinizi ve girişimlerinizi tanıtma ihtiyacınız ile başkalarının sizin için yaptıklarını takdir etme ihtiyacınızı dengelemek için iyi bir gündür. Hatta hayatınızdaki insanlara teşekkür eden ve onların başarılarını destekleyen şeyler yapmanın önemli olduğunu bile görebilirsiniz.

14 Temmuz’da acele etmeyin ve düşünerek ilerleyin çünkü her şeyin kontrolünüz altında olduğunu düşündüğünüzde işler değişir. Bunun nedeni Merkür’ün Ceres’le 60°’lik ve hem Merkür hem de Ceres’ in geri giden Satürn’le 150°’lik açı oluşturması ile meydana gelen yod açı kalıbıdır.

Merkür ve Ceres birbirine 60°’lik açı yaptığında kendinizi güvende tutmak için söyleyeceklerinize dikkat edersiniz. Hangi sırları paylaşabileceğinizi ve hangilerini kendinize saklamanız gerektiğini bilirsiniz. Ayrıca herkesin kazanabilmesi için meseleleri nasıl müzakere edeceğinizi de bilirsiniz. Nerede taviz vereceğinizi ve diğer kişinin nerede taviz vereceğini bildiğinizi sanabilirsiniz.

Ancak Merkür geri giden Satürn ile 150˚’lik açı yaptığında her şey değişir. Çünkü etkileşim kuralları beklediğinizden farklıdır. Bir kişi ile sözlü bir anlaşma yaptığınızda bu anlaşmaya uyacağına inanabilirsiniz. Ama öyle olmayabilirler ve sözleşmelerini değiştirebilirler. Hatta size anlaşmayı en başta yapmadıklarını bile söyleyebilirler.

Ceres geri giden Satürn’le 150°’lik açı yaptığından kendinizi güvende hissetmeyebilirsiniz. Nerede durduğunuzu bilemeyebilirsiniz. Sadece kurallar konusunda kafanız karışmaz. Ama sınırlar konusunda kafanız karışabilir. Diğer kişi sizi sınırları aşmakla suçluyor olabilir. Ya da karşınızdaki kişi sınırlarını aşıyor ve sizin kurallarınızı önemsemiyor olabilir.

Bunun gibi bir açı kalıbınız olduğunda nasıl çalışacağınızı anlamak için “açık” konuma bakmanız gerekir. Açık konum normalde iki gezegenin 150°’lik açı oluşturduğu burca karşıt olacak alandır. Bu durumda karşıt burç Başak’tır. (İlginç bir şekilde, Başak Merkür tarafından yönetilir ve Ceres Başak burcunda çok rahattır.) Bunun anlamı tüm ayrıntılarınızı belgelemeniz veya en azından yazmanız gerektiğidir. Böylece şaşırtmaca gerçekliğe müdahale etmesin. Gerçeklere bağlı kalırsanız, diğer kişi sürekli olarak kuralları değiştirerek veya sınırlarınızı aşarak sizi kontrol edemeyecektir.

15 Temmuz’da Venüs geri giden Neptün ile 150˚’lik açı yaptığında sizin için neyin önemli olduğunu sorgulayabilirsiniz. Bunun nedeni Neptün’ün özellikle geri hareket halindeyken meseleleri gizlemesidir. Size doğrunun söylenip söylenmediğinden emin değilsinizdir. Venüs şu anda Aslan burcunda olduğundan takdir edildiğini hissetmek önemlidir. Ayrıca eylemleriniz için ödüller almak istersiniz. Hafife alınmak istemezsiniz. Yine de geri giden Neptün ile bu 150°’lik açı diğer insanların sizi hafife aldığını gösterir. Ayrıca sizi gaza getirmeye çalışıyor olabilirler. Bu da aslında çok iyi anladığınız halde önemli değilmişsiniz ya da anlamamışsınız gibi hissettirmek anlamına gelir.

Neptün meseleleri saklamanın yanı sıra bazen sınırları ortadan kaldırır. Bu sınırların çözülmesi yoluyla bir gerçek ortaya çıkabilir. Gördüklerinizden hoşlanmayabilirsiniz. Ancak bazen Venüs Neptün’le 150˚’lik açı yaptığında özellikle de geri hareketteyken bir kaide üzerine oturttuğunuz geçmiş bir konu veya kişi hakkındaki gerçeği görmek zorunda kalırsınız. Ya durum ya da kişi sandığınız “aziz” değildir.

Yeniay oluşmadan ve Ay Düğümü Ekseni 17 Temmuz’da burç değiştirmeden önce Merkür Jüpiter’le kare açı yapacak. Jüpiter gezegeniyle olan kare açılar her zaman o kadar da kötü değildir. Bu sadece biraz fazla hızlı koştuğunuz anlamına gelir. Ya çok hızlı koştuğunuzu bildiğiniz için kendinizi rahatsız hissedersiniz ya da her şeyi yapamadığınız için kendinizi rahatsız hissedersiniz.

Başkalarıyla iletişim kurarken yavaşlamak önemlidir. Bir şey iyice düşünmeden söylenmemelidir. Bunu yaparsanız sözlerinizden daha sonra pişman olabilirsiniz. Ayrıca zihninizin o kadar hızlı çalıştığını fark edebilirsiniz ki kelimeleri ağzınızdan yeterince hızlı çıkarmakta zorlanabilirsiniz. Söyledikleriniz başkaları için kafa karıştırıcı olabilir. Ve bu onlar için kafa karıştırıcı olduğu için sizi dinlemeyi bırakabilirler.

Yeniay meydana geldiğinde Ay Düğümleri Ekseni burç değiştirdiğinde meydana gelen paradigma kaymalarına da hazırlanmanız gerektiğini hissedersiniz. Bu özellikle doğrudur, çünkü Yeniay Yengeç burcunda hem Güneş hem de Ay ile meydana gelir.

Yengeç burcundaki Yeniay ile hayatta güvenlik istersiniz. İlgilendiğiniz insanların ihtiyaçlarını destekleyen bir vakıf oluşturmak istersiniz. Hayatınızda önemli olan bu bireylerin ihtiyaçlarını karşılayabilmek sizin için önemli hale gelir. Yeniay’ın Uranüs’le 60°’lık açı oluşturmasıyla hayatınızdaki insanlarla ilişkilerde yeni yaklaşımlar söz konusu olur. Belki de evinizi daha güvenli hale getirebileceğiniz bazı yeni teknolojileri kullanabilirsiniz. Yeniay’ın Plüto ile karşıt açı oluşturmasıyla güvenlik eskisinden şimdi daha önemlidir. Ve Yeniay’ın Neptün’le üçgen açı oluşturmasıyla siz ve sevdikleriniz evinizde daha fazla zaman geçirirken keyfini çıkarabileceğiniz daha güzel bir alan yaratmanın yollarını arayabilirsiniz.

Kuzey Ay Düğümü Koç burcuna ve Güney Ay Düğümü Terazi burcuna girerken ince belki de psikolojik düzeyde meydana gelen bir paradigma kayması vardır. Ay Düğümü Ekseni yaklaşık olarak 1,5 yılda bir burç değiştirir yani 19 yılda bir aynı burçlara geri döner.

Şahsen artık kendinize bakma zamanı gelmiş olabilir. Diğer insanları desteklemek isteseniz de yine de dikkatli olmalısınız. Başkalarına yardım ederken kimliğinizi kaybetme riski olabilir. Ve iş onlarla olan ilişkinize geldiğinde insanların size herhangi bir ültimatom vermesini istemeyebilirsiniz.

Şimdi yaşama koşmak, hayatı deneyimlemek ve risk almak isteyen bir parçanız vardır. Ama temkinli hisseden ve başkalarını yabancılaştırmak istemeyen başka bir parçanız da vardır. Manevi düzeyde ise önümüzdeki 1,5 yıl kendi ihtiyaçlarınızdan vazgeçemeyeceğinizi fark edin ve başkalarının ihtiyaçlarını anlamaya odaklanın. Daha da önemlisi birçok insan kutuplaşmayı durdurmak ve birlik olmanın yollarını bulmak için artan bir istek duyacaktır.

Dünyasal astrolojide Kuzey Ay Düğümü hayatınızda özellikle politik olarak aradığınız lider tipini temsil eder. Kuzey Ay Düğümü Koç burcunda iken bu kişi harekete geçmeye istekli, savaşçı biri olsun istersiniz ama onun pazarlık etmesini istemezsiniz. Kazanacak biri olmalıdır. Bu arada Güney Ay Düğümü negatif liderlerin halkı kontrol etmeye ve kendi siyasi desteklerini artırmaya çalıştıkları korkuyu temsil eder. Güney Ay Düğümü Terazi ‘de iken liderler kendileriyle aynı fikirde olmayanları düşman ilan etmeye çalışacaklardır. Hatta düşman olarak gördükleri kişilerin yakınlarının peşine düşerler. Son olarak Güney Ay Düğümü Terazi ‘de iken yargıçlar, seçilmiş yasa koyucular yerine kendi hukuki hükümleriyle yasalar oluşturmaya çalışabilirler.

Ay Düğümü Ekseni Koç ve Terazi’deyken vahşi doğada ileri gitme ve kâşif olarak macera arama duygusu vardır. Uzaya daha fazla önem verildiğini ve Ay’a gitmeye yönelik çabaları görebilirsiniz. Teknolojik ürünler için gerekli eser mineralleri arayan daha fazla madencilik faaliyetinin yanı sıra petrol ve gaz aramalarında bir artış da olabilir. Alem ya savaşlara, tartışmalara ve anlaşmazlığa ya da ilişkilere, talihsiz aşıklara ve uzlaşmaya odaklanacaktır. Bu arada haklarından mahrum bırakılan bireyler hem tanınma mücadelesine devam edecek hem de başarılı olma çabalarını artıracaktır.

Mars Başak’tayken çok çalışabilirsiniz. Ve 20 Temmuz’da Mars geri giden Satürn’le karşıt açı yaptığında yaptığınız tüm işlerden yorulduğunuzu düşünebilirsiniz. Sadece dışarı çıkıp eğlenmek isteyebilirsiniz. Bu kötü bir fikir olmayabilir. Hak ediyorsunuz. Kendinize dikkat etmelisiniz. Hayatınızda ilerlemenizi engelleyen şeyleri ortadan kaldırmanız gerekir. Size sorumlu olmanızı söylemeye çalışan diğerlerini dinlemeyin. Bugün sadece eğlenmenin sorun olmadığı günlerden biri.

22 Temmuz’da Venüs geri hareketine başlayacak ve Güneş Aslan burcuna girecek. Ancak bu olmadan önce Merkür Kayron ile üçgen açı yapacak. Bu bir şifa günü olduğu kadar hayatta neye ihtiyacınız olduğunu anlama günüdür.

Merkür Kayron ile üçgen açı yaptığında işleri yavaştan almak istersiniz. Eylemlerinizi başkalarına açıklamak ve herhangi bir sorun yaratmak istemezsiniz. Sadece hayatınızda ilerlemek istersiniz. Aslına bakarsanız Merkür Aslan’dayken diğer insanların sizin hayatınızda ne kadar önemli olduklarını bilmelerini sağlarsınız. Uygun olduğu yerde övgüler yağdırırsınız. Ayrıca başkalarını hafife almaz ve bunu onların da bilmelerini istersiniz. Bu özellikle Venüs geri hareket ettiği için geçerlidir. Venüs 3 Eylül 2023’e kadar geri hareket ediyor olacak.

Venüs geri gitmeye başladığında söylenecek çok şey vardır. Her şeyden önce bu enerjiyi anlamak için yeterince dikkat harcanmaz. Geri giden gezegenler, o enerjinin hayatınızı nasıl etkilediğini anlamak için içe dönmeye zaman ayırmanın önemini gösterir. Venüs geri hareket ettiğinde başkalarıyla olan ilişkilerinizi gözden geçirmeniz gerekir. Belki de size gerçekten saygı duyup duymadıklarını ve özellikle Venüs Aslan’dayken sizi onurlandırıp onurlandırmadıklarını belirleyin. Takdir edilmek isteyebilirsiniz. Ayrıca bu gerileme döneminde hem yakın hem sosyal hem de profesyonel tüm ilişkilerinizde neye ihtiyacınız olduğunu gözden geçirmeniz önemlidir. Takdir edilmediğinizi düşünüyorsanız, bunun nedenini öğrenmenin ve ilişkiye devam etmek isteyip istemediğinize karar vermenin tam zamanıdır. Ve bir süredir görmediğiniz bazı insanlarla karşılaşırsanız hiç şaşırmayın.

Venüs’ün gerilemesi aynı zamanda finansal refahınızı gözden geçirdiğiniz bir zaman dilimini temsil eder. Bütçeniz dahilinde mi yaşıyorsunuz? Finansal güvenliğinizi artıran bazı profesyonel değişiklikler yapmanız mı gerekiyor? Aslan burcundaki Venüs ile çok fazla finansal risk alıp almadığınızı veya bazı şeyler için çok fazla ödeme yapıp yapmadığınızı belirlemek isteyebilirsiniz. Venüs geri hareketteyken fark etmediğiniz bazı gizli ücretlerle karşılaşmanız alışılmadık bir durum değildir. Veya yalnızca size bilgi verilmeyen bazı gizli ücretler olabilir. Bunlardan kaçınabilirsiniz ve herhangi bir finansal risk almanın zamanı değildir.

Güneş Aslan’a girerken hayatınızdaki koşullar hakkında iyi hissetmek isteyebilirsiniz. Durumlara iyimser bakma eğilimi vardır. Bu ilişkilerinizi gözden geçirirken size iyi hizmet edebilir. İlişkilerde karşınızdaki bireye olan takdirinizi artıran bir şeyler görebilirsiniz. Veya artık o kişiye güvenmenize gerek kalmaz ve siz artık kendi hayatınıza devam edebileceğinizi anlayabilirsiniz.

Normalde 23 Temmuz’un Kayron gerilemeye başladığı için iç gözlem yapmaya uygun bir gün olduğu söylenebilir. Ancak günün ilerleyen saatlerinde Merkür Uranüs’le kare açı yaptığında diğer insanların ya size istenmeyen bakış açılarını vererek ya da beklenmedik bilgileri hayatınıza sokarak bu iç gözlemi kesintiye uğrattığını görebilirsiniz.

Koç burcundaki Kayron geri hareket ederken kendinizi yaralanmanıza neden olabilecek herhangi bir eylemden geri çekilirken bulabilirsiniz. Risk almaya o kadar istekli değilsinizdir. Bu arada Kayron 26 Aralık’a kadar geri hareket edecek. Ancak gerçekte Kayron’ un geri gittiği süre boyunca potansiyel olarak zararlı eylemlerden geri çekilmeye başladığınızda bazı önemli şeyleri keşfedebilirsiniz. Yavaşlayarak çok daha fazlasını başarabileceğinizi görebilirsiniz. Veya bazı eski yaraların artık iyileşmeye başladığını anlayabilir ve hayatınıza devam edebilirsiniz.

Merkür’ün kare açı oluşturması bir gerilim açısı olsa da bazı bakımlardan bu kare faydalı olabilir. Sözlerinizin sonuçlarını düşünmeden konuşabilirsiniz. Ancak hayatınıza nasıl devam edeceğinizi anlamanıza yardımcı olacak bazı yeni bilgiler de alabilirsiniz. Başkalarından duyduklarınız hoşunuza gitmeyebilir. Ancak onların bakış açıları sizi kaçındığınız durumlara bakmaya da zorlayabilir.

27 Temmuz’da Merkür geri giden Neptün ile 150˚’lik açı yaptığı için kafanız karışabilir. Çünkü bildiğinizi sandığınız şey doğru olmayabilir. Ya insanlar sizden önemli bilgileri saklıyordur ya da siz gerçekleri kendi bakış açınıza göre yorumluyor olabilirsiniz. Yani gerçek ayrıntılara dikkat etmeyebilirsiniz. Bu herhangi bir taahhütte bulunmamanın veya yargılamamanın daha iyi olduğu günlerden biri. Sunulan bilgiler doğru olmadığı için herhangi bir karar vermekte zorlanabilirsiniz. Ayrıca herhangi bir sözleşme imzalamak için de doğru zaman olmayabilir. Müzakere etmeniz gerekiyorsa bunu sonuçlandırmak yerine gerçekleri bulma günü olarak kullanın. Ve bugün başkalarının taahhütlerini yerine getirmesini beklemeyin. Doğru bilginin eksikliğini başkaları da en az sizin kadar hissediyor olacaklar.

Merkür 28 Temmuz’da Başak burcuna girmeden önce geri giden Plüto ile 150˚’lik açı yapacak. Bu bir iyi haber/kötü haber durumudur. Merkür Plüto ile açı yaptığında bazı önemli bilgileri unuttuğunuz hissine kapılabilirsiniz. Ve bu kafanızın içinde dönüp durabilir. Bunun ne olabileceğini anlamak için bilinçaltınıza ulaşmaya çalışabilirsiniz. Ancak açının 150°’lik olmasıyla işler değişmeye devam edecektir. Sanki bir su balonunu tutmaya çalışıyorsunuz ama balon çok yumuşak ve sürekli elinizden kayıp gidiyor gibi. İyi haber şu ki günün ilerleyen saatlerinde Merkür Başak burcuna girdiğinde işler değişir.

Merkür Başak burcuna girdiğinde odaklanmak daha kolaydır. Hangi ayrıntıların eksik olduğunu belirleyebilirsiniz. Çeşitli etkinlikleri gerçekleştirmenizi sağlayan bir süreç bulabilir veya oluşturabilirsiniz. Başkalarıyla iletişim kurmak daha da kolay olabilir. Çünkü konuları kısa ve öz bir şekilde ifade edebilirsiniz.

Temmuz ayı biterken biraz deja vu yaşayabilirsiniz. Bunun nedeni 30 Temmuz’da geri giden Venüs ile geri giden Neptün’ün 150°’lik açı oluşturmasıdır. Aynı açı 15 Temmuz’da Venüs ileri hareket halindeyken de meydana gelmişti. O zaman diğer insanlar sizi hafife almış, takdir etmemiş ve hatta sizi küçültmeye çalışmış olabilirler.

Hayatınızda neyin önemli olduğunu ve ilişkilerinizde neye ihtiyacınız olduğunu düşünmek için birkaç haftanız oldu. Başkalarından beklentilerinizin gerçekçi olmadığını bile belirlemiş olabilirsiniz. Belki de daha fazla destek sunabileceklerini bekliyordunuz. Ama size bu tür bir desteği veremediklerini öğrendiniz. Veya belki de hayatınızdaki bazı insanların ihtiyaçlarını karşılama konusunda istekli olduklarını ancak karşılık veremediklerini fark ettiniz. Şimdi beklentilerinizi ayarlama zamanı. Neptün meseleleri karartabildiği kadar eğer gerçeği kabul ederseniz illüzyon perdesini de ortadan kaldırabilir.’’

Misty Kuceris © 2023

Home

Çeviren: Belgin Avunduk

Close